Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 31/10/2021 στις 9:38 ΜΜ, Nik1239 είπε

Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω γιατί βλέπω κάμποσους 6600 στα 20€ εδώ και είπα μήπως πιάνει κάτι 

10Ε είχα αγοράσει πέρισυ απο ΕΒαυ απο Γερμανία τον 6600 (G0 revision slacr). 20E είναι πολλά. 10Ε δώστον

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

10Ε είχα αγοράσει πέρισυ απο ΕΒαυ απο Γερμανία τον 6600 (G0 revision slacr). 20E είναι πολλά. 10Ε δώστον

εδω ειναι σπάρτα..εχει κ γιορτες, πανε double prices ..shining Monday for ever😁

18 ώρες πριν, giannisPs7 είπε

καλησπέρα στην παρέα, 

Έχω ένα pc με τα εξής specs το οποιο σκεφτομαι να πουλησω

  • GPU :  MSI Radeon RX 480 8GB Gaming X (RX 480 GAMING X 8G)
  • CPU : Intel Core i5-7500 3.4GHz (1151 socket)
  • M/Β : Z270 TOMAHAWK
  • τροφοδοτικο: Corsair CX Series CX750 750W Full Wired 80 Plus Bronze
  • ssd 240gb 
  • case NZXT S340 Elite White 
  • οθόνη : ASUS VC279HE 27'' LED FULL HD

και ενδεικτική τιμή για όλα αυτά?

μπορεις να δοκιμασεις συζητισιμα

για την καρτα περι τα 170-250 αναλογα αν ειναι σε καλη κατασταση η πολυτρεγμενη, χωρις αλλαγες παστας ποτέ κλπ,

για ολα τα αλλα 270-400 αναλογα παρομοια.

(δεν συμπεριλαμβανω την οθονη.)

γενικα πολυς κοσμος κηνυγαει 2 χρονια εγγυηση οταν δινει εστω κ 200 ευρω, 

ακομη κ αν τελικα θα το πληρωσει 300.

Στις 1/11/2021 στις 7:13 ΠΜ, eyw είπε

πιθανόν και να είναι, να σκυλοδούλευε 24/7 στο 100% ακόμα και με τους καύσωνες, υπάρχει τρόπος να το βρεις?

.

καλά λες αλλά μιλάω για κάρτα από τις αγγελίες. Στο σκρουτζ οι RX 570 δεν υπάρχουν, οι RX 580 είναι σε παλαβές τμές, πιο πολύ συμφέρει RX 6700 ή 6800 πάρα RX 580.

αναγκαστικα πρεπει να εμπιστευτεις τον πωλητη.

είτε πιτσιρικας ειτε συνταξιουχος, συνηθως αν εχει λιωσει την καρτα ,

δεν θα σου πει φιλε ειναι αριστη κατασταση, 10 ωρες το πολυ αν εχω παιξει..

θα σου πει γενικη χρηση αβαβα

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2021 στις 3:41 ΜΜ, jgeorgiou είπε

Το pc αυτό χρειάζεται 1030/2gb ,ssd , 8gb επιπλεον γιατί όπως είναι θα δυσκολεύεται πολύ για σύγχρονη χρήση. Αξία μόνο σαν ανταλλακτικά , η κανέναν άσχετο που θα νομίζει ότι θα σερφαρει με τις σημερινές απαιτήσεις . Αρχές 2014 βγηκε η 4η γενιά οπότε είναι τουλάχιστον 8ετιας το σύστημα. Προσωπικά θα του έβαζα έναν φθηνό 240gb ssd , +8gb και win10 και θα το πούλαγα ολοκληρωμένο.

Ένα λάπτοπ hp stream 13-c100nv λειτουργικό αλλά με ένα μικρό χτύπημα στο εξωτερικό πλαστικό πόσο μπορώ να το δώσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, life is music είπε

Ένα λάπτοπ hp stream 13-c100nv λειτουργικό αλλά με ένα μικρό χτύπημα στο εξωτερικό πλαστικό πόσο μπορώ να το δώσω ?

Αργό notebook , τι μπορεί να το κάνει κάποιος σήμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2021 στις 6:02 ΜΜ, villasg είπε

Καλησπέρα , ενα mini pc που τελικά δεν βόλεψε και δεν το χρησιμοποιώ με τα παρακάτω χαρακτηριστικά και περίπου 50 ώρες χρήσης πόσο λέτε να το βάλω ?
BMAX B2 Mini PC Intel Celeron N3450 8GB LPDDR4 128GB SSD Intel HD Graphics 500
Το λινκ του ειναι αυτο : https://www.banggood.com/BMAX-B2-Mini-PC-Intel-Celeron-N3450-8GB-LPDDR4-128GB-SSD-Intel-HD-Graphics-500-p-1677997.html

Απο ότι βλέπω στα ελληνικά σχόλια απο το banggood, κάποιοι έχουν αγοράσει στα 130 ευρώ, ενω τώρα παίζει στα 165.

Προσωπικά θα το έβαζα ένα κατοστάρικό και θα έβλεπα αναλόγως την κίνηση για πάνω ή κάτω απο τα 100.

Επεξ/σία από orderlover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα και καλη εβδομαδα παιδες.

Εχω μια Gigabyte GeForce RTX 3060 LHR Eagle 12G 12GB GDDR6 GV-N3060EAGLE-12GD Rev. 2.0 την οποια και εχω αγορασει απο το E-Gate 3 Σεπτεμβριου. Η καρτα ειναι με 3ετη εγγυηση (αποδειξη εννοειται και κουτι) και μεχρι τωρα εχει δουλεψει κυριως για να παιζει Bloodstained :P (σοβαρα!).

Δεν ξερω για καποιο λογο ξενερωσα που την πηρα και σκεφτομαι να την βαλω αγγελια μολις ληξει το 7ημερο των προηγουμενων που εχω ηδη. Δεν σκεφτομαι πωληση αλλα ανταλλαγη με TV 75"+ και 150 ευρω απο εμενα αν μιλαμε για αριστη κατασταση.

Πιστευετε οτι ειναι υπερβολικο και δεν αξιζει τον κοπο γιατι δεν θα βρεθει κανεις; Εαν ηταν να την βαλω πωληση, ανεξαρτητα απο το ποσο την πηρα, ποσο θα προτεινατε;

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από vste
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/11/2021 στις 10:26 ΠΜ, life is music είπε

Δεν ξέρω ένα 25ρι 30ρι τα πιάνει ?

Φλασαρισε το ubuntu mate και δωστο κανα 60αρι , αλλιως το κρατας και βαζεις εναν 3540

1958611433_Screenshot2021-11-09at10-49-42CPU-UpgradeIntelMobileCeleronN2840CPU.png.8b79b8c5f4c045cce0eb8c06671e08b1.png

Επεξ/σία από triplex1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα team για πείτε καμία ίδεα για τα παρακάτω που θέλω να πουλήσω (όλα είναι παλιά οπότε δεν έχουν εγγύηση)

1) Ενισχυτής Yamaha RX-V663 , παίζει κανονικά , έχει χαλάσει το Volume οπότε μόνο απο το χειριστήριο ανεβοκατεβάζεις την φωνή

https://www.e-shop.gr/yamaha-radioenisxytis-rx-v663-black-p-PER.503642

2) Ηχεία Crystal Audio Plasma 150W RMS νομίζω , 4 κολώνες και ένα κεντρικό (χωρίς γουφερ) , δεν έχω τις βάσεις του , έχουν κάποια σημαδάκια παίζουν κανονικά , ποτέ δεν έχουν παίξει δυνατά

3) Xbox One 2TB παίζει μία χαρά , κανένα σημάδι αλλά εδώ και 2 χρόνια δεν παίζει το ethernet οπότε μόνο WiFi. Χειριστήριο παίζει και αυτό αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι σε άριστη κατάσταση έχει ξεφλουδίσει το αριστερό joystick και το έχω ανοίξει επειδή είχε κολλήσει ένα κουμπί.

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2021 στις 10:10 ΠΜ, vste είπε

Καλημερα και καλη εβδομαδα παιδες.

Εχω μια Gigabyte GeForce RTX 3060 LHR Eagle 12G 12GB GDDR6 GV-N3060EAGLE-12GD Rev. 2.0 την οποια και εχω αγορασει απο το E-Gate 3 Σεπτεμβριου. Η καρτα ειναι με 3ετη εγγυηση (αποδειξη εννοειται και κουτι) και μεχρι τωρα εχει δουλεψει κυριως για να παιζει Bloodstained :P (σοβαρα!).

Δεν ξερω για καποιο λογο ξενερωσα που την πηρα και σκεφτομαι να την βαλω αγγελια μολις ληξει το 7ημερο των προηγουμενων που εχω ηδη. Δεν σκεφτομαι πωληση αλλα ανταλλαγη με TV 75"+ και 150 ευρω απο εμενα αν μιλαμε για αριστη κατασταση.

Πιστευετε οτι ειναι υπερβολικο και δεν αξιζει τον κοπο γιατι δεν θα βρεθει κανεις; Εαν ηταν να την βαλω πωληση, ανεξαρτητα απο το ποσο την πηρα, ποσο θα προτεινατε;

Ευχαριστω.

Καμια βοηθεια ωρε συμφορουμιτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vste είπε

Καμια βοηθεια ωρε συμφορουμιτες;

εσυ θα δεχοσουν να δωσεις καλη  75αρα τηλεοραση για μια καρτα; 

θα ηθελεα φορτηγο να τη μεταφερω, κ θα την εδινα αν παθαινα μεγαλη ζημια ή αν ειχα 2η, κλπ,

δηλαδη πολυ σπανιο.

οχι αδυνατο, βσζεις αγγελια αλλα ποιος θα δωσει 75αρα απο θεσσ.νικη για πατρα για 150 ευρω κερδος κλπ; 

θα σκεφτομουν να την πουλησω σχεδον οσο την πηρα, πχ 700, κ αν ηθελα τηλεοραση να παρω ο,τι ευκαιρια κοψοχρονια βρω αργοτερα

800 euro εχουν τις 75αρες καινουριες; 

θα εδινα μεταχειρισμενη μονο μεχρι 500 ευρω κ αν ηταν πολυ αναγκαια.

του χρονου ισως εχουν 350 οι παλιες μεταχειρισμενες.

μερικοι αγορασαν 2000 τιβι κ 2,3 χρονια επεσαν στα 600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, peiraiask είπε

εσυ θα δεχοσουν να δωσεις καλη  75αρα τηλεοραση για μια καρτα; 

θα ηθελεα φορτηγο να τη μεταφερω, κ θα την εδινα αν παθαινα μεγαλη ζημια ή αν ειχα 2η, κλπ,

δηλαδη πολυ σπανιο.

οχι αδυνατο, βσζεις αγγελια αλλα ποιος θα δωσει 75αρα απο θεσσ.νικη για πατρα για 150 ευρω κερδος κλπ; 

θα σκεφτομουν να την πουλησω σχεδον οσο την πηρα, πχ 700, κ αν ηθελα τηλεοραση να παρω ο,τι ευκαιρια κοψοχρονια βρω αργοτερα

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Ναι μπορει αν ηθελα να κανω upgrade σε GPU και ειχα μια τετοια τηλεοραση να το σκεφτομουν.

Να ξεκαθαρισω πως μου ηρθε η σκεψη γιατι δεν το εγραψα.

Καταρχας μιλαω καθαρα για Αθηνα. Μεταφορα υπαρχει τροπος να γινει με φορτηγακι φιλου μεσα στον νομο, αρκει να υπαρχει η συσκευασια. Επισης δεν μιλαω για καμια τρελη μαρκα 2000+ ευρω. Πριν απο κανενα μηνα στο Σκρουτζ υπηρχε 75" τηλεοραση (μου φαινεται TCL) στα 800 κατι. Οποτε και υπαρχουν τηλεορασεις σε κοντινο ευρος τιμης με την καρτα.

EDIT: Και τωρα υπαρχουν σε αυτο το ευρος τιμων.

image.png.aec43feaa9820fcab24de301a5feeb61.png

Απο εκει και περα η κυρια ερωτηση μιας και θελω να την δωσω ειναι ποια θεωρειται καλη τιμη ωστε να φυγει ευκολα. Οχι σε βαση με το ποσο την πηρα, αλλα σε βαση με την τρεχουσα προσφορα/ζητηση. 650-700 πιστευω αλλα μπορει να κανω και λαθος. Πραγματικα το ψιλομετανοιωσα που την πηρα γιατι αν δεν την ειχα αγορασει θα μπορουσα μαλλον να χτυπησω μια μεγαλη τηλεοραση στην Black Friday που ερχεται.

Επεξ/σία από vste
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vste είπε

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Να ξεκαθαρισω πως μου ηρθε η σκεψη γιατι δεν το εγραψα.

Καταρχας μιλαω καθαρα για Αθηνα. Μεταφορα υπαρχει τροπος να γινει με φορτηγακι φιλου μεσα στον νομο, αρκει να υπαρχει η συσκευασια. Επισης δεν μιλαω για καμια τρελη μαρκα 2000+ ευρω. Πριν απο κανενα μηνα στο Σκρουτζ υπηρχε 75" τηλεοραση (μου φαινεται TCL) στα 800 κατι. Οποτε και υπαρχουν τηλεορασεις σε κοντινο ευρος τιμης με την καρτα.



Απο εκει και περα η κυρια ερωτηση μιας και θελω να την δωσω ειναι ποια θεωρειται καλη τιμη ωστε να φυγει ευκολα. Οχι σε βαση με το ποσο την πηρα, αλλα σε βαση με την τρεχουσα προσφορα/ζητηση. 650-700 πιστευω αλλα μπορει να κανω και λαθος. Πραγματικα το ψιλομετανοιωσα που την πηρα γιατι αν δεν την ειχα αγορασει θα μπορουσα μαλλον να χτυπησω μια μεγαλη τηλεοραση στην Black Friday που ερχεται.

750 με 3 ετη εγγυηση, συζητησιμη, κ αν σε παρουν 2,3 τηλεφωνο στο καπακι τη δινεις 800 κλπ

75 αρα μεταχειρισμενη τω 800 ευρω, μεχρι 1 ετους , θα εδινα εως 450

Στις 8/11/2021 στις 7:17 ΜΜ, Poulaopragmata είπε

Είναι λογικές, χαμηλές ή υψηλές οι τιμές που αναγράφω?

λογικες ειναι αλλα τα μαγαζια δινουν εγγυησεις 2,3 ετη, εκει αλλαζουν τα πραγματα

Στις 3/11/2021 στις 10:32 ΜΜ, life is music είπε

Ένα λάπτοπ hp stream 13-c100nv λειτουργικό αλλά με ένα μικρό χτύπημα στο εξωτερικό πλαστικό πόσο μπορώ να το δώσω ?

50,60 ευρω, επειδη σηκωνει τα παραθυρα 10.

συζητησιμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...