Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας ποσο να πουλησω iPhone XS Max 256 Gb Gold 87% υγεια μπαταριας αριστο εμφανισιακα αψεγαδιαστο  με tempered glass απο την πρωτη μερα κ ολα τα παρελκομενα σε κατασταση καινουριου αχρησιμοποιητα και 4 θηκες γνησιες απο γνωστους οικους μοδας?μια καλη τιμη πακετο που θα βολευε και μενα αλλα και τον οποιοδηποτε αγοραστη.Δεν εχω γνωση απο apple το κινητο πωλειται απο φιλη μου κ εγω απλα την εξυπηρετω ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, σκεφτομαι να πουλησω τον σταθερο μ σε καμια εβδομαδα (ισως και παραπανω, ισως και λιγοτερο καιρο) και ηθελα να μου πειτε και εσεις καμια ιδεα ποσο να τον δωσω. Εχω μια τιμη στο μυαλο μ αλλα θελω να ακουσω και απο αλλα ατομα.
Λοιπον:

  • i7-4770k 4c 8t  (εχω καταφερει να τον παω μεχρι και 4.6GHz, αλλα πλεον τον εχω στον eco mode επειδη παιζω μονο csgo)
  • GTX 980 TI (gigabyte windforce)
  • 16GB ram (DDR3 1600)
  • 360GB ssd & 1TB HDD
  • Asus Z87-K
  • Cooler VTG 5 
  • 700Watt Bronze
  • 9 Fans (ειναι ολα RGB, απλα δεν συνεργαζονται σωστα. Κατι τις AIGO
  • ThermalTake View 27 (εχει καποια σημαδια σαν μικρογρατσουνιες στο τσαμακι)
  • PCie καρτα την οποια γινεται να βαλεις πανω nvme αν θες
Επεξ/σία από gorg45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λείπουν λεπτομέρειες από τη σύνθεση. 

μάρκα μοντέλα δίσκων

μάρκα μοντέλο τροφοδοτικού

και αν έχουν ή όχι εγγύηση και ποιά κομμάτια. πολλά είναι παλιά και σίγουρα δεν έχουν. αν κάποια έχουν καλό για σένα.

με μια γρήγορη ματιά νομίζω πάνω από 350ευρώ δύσκολο για όλα μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, greekfragma είπε

λείπουν λεπτομέρειες από τη σύνθεση. 

μάρκα μοντέλα δίσκων

μάρκα μοντέλο τροφοδοτικού

και αν έχουν ή όχι εγγύηση και ποιά κομμάτια. πολλά είναι παλιά και σίγουρα δεν έχουν. αν κάποια έχουν καλό για σένα.

με μια γρήγορη ματιά νομίζω πάνω από 350ευρώ δύσκολο για όλα μαζί.

250-300 πουλιεται μονο η gtx 980 ti μεταχειρισμενη ... εσυ το 350€ απο που το σκεφτηκες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gorg45 είπε

250-300 πουλιεται μονο η gtx 980 ti μεταχειρισμενη ... εσυ το 350€ απο που το σκεφτηκες 😂

Ότι βλέπεις στις αγγελίες σημαίνει ότι δεν πωλείται...

Μια καλή τιμή ίσως είναι τα 250 αν την πουλήσεις μόνη της.

Πάντα σε κομμάτια μπορείς να πιάσεις μεγαλύτερη αξία από το να πουλήσεις πακέτο ένα σύστημα.

Ίσως τα 350 να είναι λίγα αλλά μην νομίζεις ότι όλο το σύστημα θα πιάσει πολλά παραπάνω. Επίσης όπως σου είπαν παίζουν πολλά πράγματα ρόλο, όπως οτα μοντέλα και η χρονολογία κτήσης. Μια 980 ti μπορεί να είναι γαμω τις κάρτες αλλά παράλληλα μπορεί και να έχει λιώσει στα τόσα χρόνια.

Βάλε αγγελία στα 500 και κόψε κίνηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Ότι βλέπεις στις αγγελίες σημαίνει ότι δεν πωλείται...

Μια καλή τιμή ίσως είναι τα 250 αν την πουλήσεις μόνη της.

Πάντα σε κομμάτια μπορείς να πιάσεις μεγαλύτερη αξία από το να πουλήσεις πακέτο ένα σύστημα.

Ίσως τα 350 να είναι λίγα αλλά μην νομίζεις ότι όλο το σύστημα θα πιάσει πολλά παραπάνω. Επίσης όπως σου είπαν παίζουν πολλά πράγματα ρόλο, όπως οτα μοντέλα και η χρονολογία κτήσης. Μια 980 ti μπορεί να είναι γαμω τις κάρτες αλλά παράλληλα μπορεί και να έχει λιώσει στα τόσα χρόνια.

Βάλε αγγελία στα 500 και κόψε κίνηση...

πες μου ένα λόγο να δώσω 250-300 για κάρτα του 2015 (7χρόνια χρήση) όταν σε επιδόσεις πλέον την ξεπερνά μια 1660 και με χαμηλότερη κατανάλωση που στις αγγελίες παίζει και στα 300ευρω.

100ευρώ λοιπόν η 980 και πάλι μόνο από κανέναν που δε ξέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, greekfragma είπε

πες μου ένα λόγο να δώσω 250-300 για κάρτα του 2015 (7χρόνια χρήση) όταν σε επιδόσεις πλέον την ξεπερνά μια 1660 και με χαμηλότερη κατανάλωση που στις αγγελίες παίζει και στα 300ευρω.

100ευρώ λοιπόν η 980 και πάλι μόνο από κανέναν που δε ξέρει.

Αν και στο προηγούμενο μήνυμα μου ουσιαστικά συμφωνώ μαζί σου, 980 ti στα 100 είναι το λιγότερο υπερβολή. Δεν θα αγόραζε κάνεις κάρτα γραφικών, όλοι 980 ti μεταχειρισμένες θα έψαχναν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγο πολυ ειναι ιδια με gtx 1660 super την οποιο δεν μπορεις να αγορασεις με τιποτα σε οκ τιμη και ακομη και οταν ηταν σε καλη τιμη εκανε 220-270. Οποτε αν ειναι ιδια με μιανκαρτα που τωρα για λογους διαθεσιμοτητας κανει 500-600 στην Ελλαδα, πως καταληγεις στα 100 ευρω εσυ?!? Ακομη και νορμαλ τιμες να ειχανε οι gtx 1660 super τα 100€ παλι δεν θα εβγαζε νοημα

Επεξ/σία από gorg45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μην κοιτατε τι ζητανε αλλα ποσο πουλανε, παραδειγμα εγω βρηκα 2060 με ακομα πανω απο χρονο εγγυηση ζητουσε 400 του εδωσε φιλος 350 και ειπε οκ αλλα εγραφε Αθηνα και ηταν Χαλκιδα και δεν προχωρησε σε αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gorg45 είπε

Λιγο πολυ ειναι ιδια με gtx 1660 super την οποιο δεν μπορεις να αγορασεις με τιποτα σε οκ τιμη και ακομη και οταν ηταν σε καλη τιμη εκανε 220-270. Οποτε αν ειναι ιδια με μιανκαρτα που τωρα για λογους διαθεσιμοτητας κανει 500-600 στην Ελλαδα, πως καταληγεις στα 100 ευρω εσυ?!? Ακομη και νορμαλ τιμες να ειχανε οι gtx 1660 super τα 100€ παλι δεν θα εβγαζε νοημα

Τώρα εσύ το πας στο άλλο άκρο.

Ή 1660 super είναι καινούργια καρτα, χαμηλής κατανάλωσης που σημαίνει δεν ψήνεται και παίζει να την βρεις με εγγύηση σε ισχύ ενώ το πιθανότερο ότι θα έχει παίξει αρκετά λιγότερο. Στα ίδια χρήματα προφανώς και δεν υπάρχει λόγος να διαλέξει κάποιος την 980ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

100€ Άμα την δίνεις την παίρνω χτες 😛

Κι εγώ! Έλα να μαζευόμαστε στη σειρά!

Ενημερωτικά η 970 4GB έπαιζε στα 100 προ πανδημίας και στα 80-90 η 1050Ti.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας ποσο να πουλησω iPhone XS Max 256 Gb Gold 87% υγεια μπαταριας αριστο εμφανισιακα αψεγαδιαστο  με tempered glass απο την πρωτη μερα κ ολα τα παρελκομενα σε κατασταση καινουριου αχρησιμοποιητα και 4 θηκες γνησιες απο γνωστους οικους μοδας?μια καλη τιμη πακετο που θα βολευε και μενα αλλα και τον οποιοδηποτε αγοραστη.Δεν εχω γνωση απο apple το κινητο πωλειται απο φιλη μου κ εγω απλα την εξυπηρετω ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anonlpatron είπε

καλησπερα σας ποσο να πουλησω iPhone XS Max 256 Gb Gold 87% υγεια μπαταριας αριστο εμφανισιακα αψεγαδιαστο  με tempered glass απο την πρωτη μερα κ ολα τα παρελκομενα σε κατασταση καινουριου αχρησιμοποιητα και 4 θηκες γνησιες απο γνωστους οικους μοδας?μια καλη τιμη πακετο που θα βολευε και μενα αλλα και τον οποιοδηποτε αγοραστη.Δεν εχω γνωση απο apple το κινητο πωλειται απο φιλη μου κ εγω απλα την εξυπηρετω ευχαριστω πολυ

Μια τιμή που θα το αγόραζε κάποιος είναι τα 300-350 πιο πάνω δεν αξίζει γιατί βρίσκεις 11 απλό ίσως και κάνα 12 mini 

επισης έχει και χαμηλό ποσοστό μπαταρίας και δεν διαφέρει με το απλό xs όποτε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...