Προς το περιεχόμενο

EON TV Box


X4Tz1S
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από X4Tz1S,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, polakis21 είπε

Αληθεια τωρα; Το εχουν επισημα κλειδωμενο αλλα αν πας σε αλλο σπιτι παιζει; Μας δουλευουν;

Ε ναι απλά μου είπε όταν είμαι σε άλλο σπίτι να μην κάνω update το firmware γιατί μπορεί να κλειδώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/12/2021 στις 11:33 ΜΜ, X4Tz1S είπε

@gorathΠου βρίσκω το plug in του kodi ;

 

Τελικά βρήκα οδηγό και παίζει μια χαρά 

 Καλημέρα, έβαλα το  plug in, αλλά δεν με αφήνει να δω.Το Netflix εμφανίζει το μήνυμα "Αυτός ο τίτλος δεν είναι διαθέσιμος για παρακολούθηση στη στιγμή" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας, να ρωτήσω κάτι για ένα πρόβλημα που συναντώ για να δω αν το έχει κι άλλος.

Έχω το eon box κανονικά στη θεσή του στο σπίτι και από laptop, έχω συνδεθεί κανονικά κι έχω κάνει streaming αρκετά.

Σήμερα και χθες όμως, με το δίκτυο του σπιτιού στο οποίο βρίσκομαι(όχι στη μόνιμη κατοικία που έχω το box), δε φορτώνει με τίποτα το eon.tv/login για να συνδεθώ στο eon.

Συνδέθηκα με δεδομένα και μόνο έτσι φόρτωσε το site.

Υπάρχει περίπτωση η vodafone να μπλοκάρει το site επειδή είναι της nova?

Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Το Vision καταργηθηκε..

Πλεον η WIND δινει ΕΟΝ

Σωστά, είχα κατά νου ότι λανσάρουν τα ίδια κανάλια αν δεν κάνω λάθος, απλώς εκείνη τη στιγμή σκεφτόμουν ότι λέγεται έτσι κι όχι EON. Όπως και να ‘χει, το ερώτημα παραμένει για τυχόν διάφορες όπως και αν έχει και η Vodafone νομίζω αντίστοιχα; Ουσιαστικά με ενδιαφέρει η δυνατότητα για όλα τα αθλητικά. Τώρα αν μπορεί να έχει και το Netflix δεν θα ήταν άσχημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/4/2022 στις 12:28 ΜΜ, 01Angelo είπε

 Καλημέρα, έβαλα το  plug in, αλλά δεν με αφήνει να δω.Το Netflix εμφανίζει το μήνυμα "Αυτός ο τίτλος δεν είναι διαθέσιμος για παρακολούθηση στη στιγμή" 

Φίλε βρήκες κάποια λύση; Έβαλα και εγώ το Netflix plugin στο Kodi, μου βρίσκει κανονικά τις σειρές μου, τις λίστες μου, κλπ, αλλά όποτε πάω να κάνω κάτι playback, μου βγάζει το ίδιο error με εσένα.

Σύμφωνα με τον developer του plugin, αυτό το error βγαίνει όταν η συσκευή δεν είναι "netflix certified". Αλλά χαίρω πολύ, αν ήταν certified δε θα προσπαθούσαμε να βάλουμε netflix μέσω kodi... Και αν είναι έτσι, πώς κάποια παιδιά πιο πάνω λένε ότι τους παίζει το plugin στο EON BOX;

(Note: Εγώ το έχω πάρει από Wind, αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια σημασία)

Επεξ/σία από termi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές γύρισα σπίτι και πέτυχα το box να έχει κάνει update μόνο του. Δοκίμασα να βγάλω το καλώδιο και τώρα παίζει WiFi κανονικά. Βέβαια είχα κάνει και τη διαδικασία που είχε αναφερθεί παλιότερα εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα

Αυτο το νεο box που δινουν (ειτε nova ειτε wind) εχει το cosmote app για να τα εχω ολα σε ενα?

Να υποθεσω netflix (πληρωμενο), disney plus κοκ απο εφαρμογες google store επισης εχει, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...