Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι μεγαλυτερο δλδ το Suzuki απο το καμικ; δε του φαινεται... ψηλοτερο λιγο ισως... δεν εχω αποψη δεν εχω δει το καινουργιο 

Παντως για τα λεφτα του το καμικ δε παιζεται, δε του λειπει τιποτα σχεδον στην ambition, με ενα Obdeleven ενεργοποιεις και ενα σωρο καλουδια που θα κοστιζαν 2Κ εξτρα εργοστασιακά και εχω να λεω για το ποσο εχει ανεβει η ποιοτητα κατασκευης των σκοντα (σαφως ανωτερο το καμικ απο το troc ειτε το πιστευεις ειτε οχι).

 

Αν το εψηνες για trοc θα ελεγα να περιμενεις το f/l αλλα εχε κατα νου θα καβαλησει κανα 2 χιλιαρικα στην αρχη τουλαχιστον...

 

Το υγραεριο δε το θεωρω κακη ιδεα (προσωπικα οπως εγραψα προτιμησα το φυσικο αεριο βεβαια που ειναι πιο ασφαλες και πιο οικονομικό, αλλα εχει περιορισμο στο θεμα των πρατηριων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

ειναι μεγαλυτερο δλδ το Suzuki απο το καμικ; δε του φαινεται... ψηλοτερο λιγο ισως... δεν εχω αποψη δεν εχω δει το καινουργιο 

Παντως για τα λεφτα του το καμικ δε παιζεται, δε του λειπει τιποτα σχεδον στην ambition, με ενα Obdeleven ενεργοποιεις και ενα σωρο καλουδια που θα κοστιζαν 2Κ εξτρα εργοστασιακά και εχω να λεω για το ποσο εχει ανεβει η ποιοτητα κατασκευης των σκοντα (σαφως ανωτερο το καμικ απο το troc ειτε το πιστευεις ειτε οχι).

 

Αν το εψηνες για trοc θα ελεγα να περιμενεις το f/l αλλα εχε κατα νου θα καβαλησει κανα 2 χιλιαρικα στην αρχη τουλαχιστον...

 

Το υγραεριο δε το θεωρω κακη ιδεα (προσωπικα οπως εγραψα προτιμησα το φυσικο αεριο βεβαια που ειναι πιο ασφαλες και πιο οικονομικό, αλλα εχει περιορισμο στο θεμα των πρατηριων).

Ναι στα 4.30 το Suzuki και 4.24 το Kamiq. Με το Obdeleven τι θα μπορούσε να βάλει κάποιος, πχ. τι έχεις βάλει εσύ? Hill hold ενεργοποιείται?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tzampatzis είπε

Ναι στα 4.30 το Suzuki και 4.24 το Kamiq. Με το Obdeleven τι θα μπορούσε να βάλει κάποιος, πχ. τι έχεις βάλει εσύ? Hill hold ενεργοποιείται?  

Hill hold, high beam assist, traffic sign recognition, tpms in dashboard, video in motion ειναι τα κυριοτερα. Στη πορεια ανοιγουν κι αλλα όσο περναει ο καιρος.

Το hill hold και κατι αλλες βλακιτσες ενεργοποιησα στο δικο μου - τα αλλα δε με εκαιγαν και τοσο

 

μικρη διαφορα στην πραξη οι 6 ποντοι νομιζω ουτε που φαινονται... το θεμα ειναι να δεις και να συγκρινεις το εσωτερικο καλα

υ.γ. ομορφο παντως το s cross εξωτερικα... εσωτερικα ειναι λιγο παλιακο αλλα αυτα ειναι υποκειμενικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, paylidis είπε

Hill hold, high beam assist, traffic sign recognition, tpms in dashboard, video in motion ειναι τα κυριοτερα. Στη πορεια ανοιγουν κι αλλα όσο περναει ο καιρος.

Το hill hold και κατι αλλες βλακιτσες ενεργοποιησα στο δικο μου - τα αλλα δε με εκαιγαν και τοσο

 

μικρη διαφορα στην πραξη οι 6 ποντοι νομιζω ουτε που φαινονται... το θεμα ειναι να δεις και να συγκρινεις το εσωτερικο καλα

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tzampatzis είπε

Λοιπόν, ψάχνω αμάξι που να είναι κατάλληλο για οικογένεια με 2 παιδιά, που να είναι άνετο στην καθημερινότητα της πόλης αλλά και ικανό - άνετο για εκτός πόλης διαδρομές ( φάση 2-3 ώρες για το χωριό).

Δες και το καινούργιο Renault Arkana , μπορεί να φτάνει το €€ ταβάνι που έθεσες ,δεν ξέρω αν παίζει καμια προωθητική ενέργεια κτλ , έχω δει από κοντά το 1ο που κυκλοφόρησε στη Ελλάδα , full έκδοση , αυτόματο βενζίνης , μου είπε ότι του βγήκε 28Κ ... πολύ όμορφο ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, terry308 είπε

Δες και το καινούργιο Renault Arkana , μπορεί να φτάνει το €€ ταβάνι που έθεσες ,δεν ξέρω αν παίζει καμια προωθητική ενέργεια κτλ , έχω δει από κοντά το 1ο που κυκλοφόρησε στη Ελλάδα , full έκδοση , αυτόματο βενζίνης , μου είπε ότι του βγήκε 28Κ ... πολύ όμορφο ! 

Ενδιαφέρον το Arkana αλλά είναι πολύ μακρύ και δε θα με βολέψει σε καθημερινές μετακινήσεις.

3 ώρες πριν, procostas1 είπε

ρίξε μια ματιά και στο 2008...

Θεωρητικά είναι καλή επιλογή αλλά δε με ενθουσιάζει τόσο ούτε εμένα ούτε τη σύζυγο, και έχει πάρει πολύ πάνω σε τιμή. Άσε που πέρα από τον @tsofras έχω και άλλο φίλο που το πήρε και το έδωσε μετά...   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tzampatzis είπε

Άσε που πέρα από τον @tsofras έχω και άλλο φίλο που το πήρε και το έδωσε μετά... 

να τους γνωρίσεις! 😂

Δεν είμαι κ εγώ πολύ φαν του 2008 για αυτό κ δε το πρότεινα! Το puma το έχεις δει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tzampatzis είπε

Ενδιαφέρον το Arkana αλλά είναι πολύ μακρύ και δε θα με βολέψει σε καθημερινές μετακινήσεις.

Θεωρητικά είναι καλή επιλογή αλλά δε με ενθουσιάζει τόσο ούτε εμένα ούτε τη σύζυγο, και έχει πάρει πολύ πάνω σε τιμή. Άσε που πέρα από τον @tsofras έχω και άλλο φίλο που το πήρε και το έδωσε μετά...   

Γιατί το έδωσε ο φίλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Διάβαζε insomnia κι αυτός. 😂 Joking. 

Όντως το Puma το έχεις τσεκάρει;

Θέλει χώρους οπότε το puma δεν νομίζω να του κάνει

Άσε που τσίμπησε και άλλο τιμή και δεν ξέρω και από παράδοση που έχει πάει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Puma δυστυχώς ο χώρος για τους πίσω μου φάνηκε μικρός, από πόδια ήταν οκ αλλά στενός και έβρισκε το κεφάλι μου στην οροφή. 

Ο φίλος το έδωσε το 2008 επειδή ξενέρωσε λίγο μετά από λίγο καιρό με την οδήγηση (βαρέθηκε τα SUV και αυτός) και επειδή ξενέρωσε με ένα θέμα που του έβγαλε στην ψηφιακό καντράν (ένα ράγισμα νομίζω, κλασσικό θέμα στα 2008 - το επισκευάζουν εντός εγγύησης αλλά δεν είχαν ανταλλακτικό)  

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris_rom είπε

Διάβαζε insomnia κι αυτός. 😂 Joking. 

Όντως το Puma το έχεις τσεκάρει;

Το Puma πίσω είναι σαν κλουβί και χωρίς καθόλου χώρους πόσο  μάλλον να βάλεις 2 παιδιά παιδικά καθίσματα κτλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kia xceed και mazda cx30 αν πας και τα δεις από κοντά, θα ερωτευτείς. Επειδή όμως είναι οριακά στο μπάτζετ σου και το mazda έχει και φόρο πολυτελείας, φοβάμαι ότι είναι εύκολο να ξεφύγεις. 

Τιμιότατο το suzuki και το kamiq αλλά είναι ασχημόπαπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zan_gachette είπε

Kia xceed και mazda cx30 αν πας και τα δεις από κοντά, θα ερωτευτείς. Επειδή όμως είναι οριακά στο μπάτζετ σου και το mazda έχει και φόρο πολυτελείας, φοβάμαι ότι είναι εύκολο να ξεφύγεις. 

Τιμιότατο το suzuki και το kamiq αλλά είναι ασχημόπαπα

Συμφωνώ απόλυτα. Ωραία και σαφώς ανώτερα αμάξια, το xceed με το hybrid έχει χάσει αρκετό χώρο από το πορτ παγκάζ, σα μεταχειρισμένο θα το σκεφτόμουν περισσότερο, το cx30 ο έξτρα φόρος είναι μεγάλος βραχνάς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...