Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Burgos είπε

Σίγουρα η διαφορά ανάμεσα στα 235/55/19 και τα 255/45/20 είναι τεράστια αλλά αν σκεφτείς πως με 19αρες θα έβγαινε περίπου 7-8 χιλιάδες ακριβότερο τότε χαλάλι τα 300 ευρώ περισσότερα σε κάθε αλλαγή.

Και δεύτερο σετ ζαντολάστιχα για χειμερινά να βάλω και να τα αλλάζω πάλι δεν φτάνω αυτά που γλίτωσα 😂

Tragic

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Burgos είπε

Ήταν χειμώνας και καλοκαίριασε 😁

GLC1.jpg

GLC3.jpg

GLC2.jpg

Πανέμορφο! Θέλω κ εσωτερικές έκδοση κ τιμή/κινητήρα μιας κ ετοιμαζόμουν να ρίξω ποστ για...

 

Ιδεες για αυτοκινητο συνταξιοδότησης...!

 

(θα αντικαταστήσει το leasing arona με προκάτοχο Audi A3)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, paylidis είπε

αυτοκινητο συνταξιοδότησης...!

there is only one: 

S19_1210-0ab404f5.jpg.aeb5be59e0f884fb760b9f8c81c554ff.jpg

υποχρεωτικά σε κίτρινο για το life crisis της υπόθεσης 😂😂😂😂😂😂😂

Επεξ/σία από and_64
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελό το μέρσεντικο του Burgos αλλά προσωπικα έχω πει ότι δε ξαναπαίρνω μαύρο αυτοκίνητο ως Αθηναίος. Αυτά είναι για βόρειες χώρες χωρίς τόσο ήλιο και αφρικανική σκόνη. 
βεβαια είμαι και υποστηρικτής του Γάλλο-ιταλικού μπλοκ, όποτε για αυτοκίνητο συνταξιοδότησης θα πήγαινα σε Κόκκινο ιταλικό :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, and_64 είπε

Ωραίο χρώμα/έκδοση και spec γενικότερα, καλοτάξιδο! (Ίσως να πήγαινα για night pack αν έμπαινε  αν και δεν ειμαι και σίγουρος, στις φωτό πάντα φαίνεται αλλιώς απο το live)

large.E8BDFB45-24D5-4040-8CE5-B24BD46B0A9B.jpeg.5eb0caadffefc4e2230190351280ff55.jpeglarge.FF2BF2C0-7325-4257-9DEC-C8CE02D52CC0.jpeg.f3f8524acc953fd46e50f27d023144b3.jpeglarge.59A133FD-71B8-4A8A-905A-F8FF9C8C2312.jpeg.eaf96b5eefb8d1c8a09b6e477da0de09.jpeglarge.BCC805E8-7100-4208-AFF0-9F9E267BC78C.jpeg.4b2f2c590f321bf56ce7783914cf0d93.jpegΠάρε και με night packet.

Συμφωνώ με τον φίλο @Burgos οτι night packet σε σκουροχρωμο αμαξι χανεται λιγο. Ζαχαρευω τις ζαντες σου ρε συ ...

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, paylidis είπε

Πανέμορφο! Θέλω κ εσωτερικές έκδοση κ τιμή/κινητήρα μιας κ ετοιμαζόμουν να ρίξω ποστ για...

 

Ιδεες για αυτοκινητο συνταξιοδότησης...!

 

(θα αντικαταστήσει το leasing arona με προκάτοχο Audi A3)

Εσωτερικές τις επόμενες μέρες που θα πάω να το χαλβαδιάσω. AMG/Exclusive line diesel PHEV, από έξτρα αν θυμάμαι καλά μόνο κοτσαδόρο δεν έβαλα και βγήκε στα 89 μετά την έκπτωση.

13 λεπτά πριν, dstilio είπε

Τρελό το μέρσεντικο του Burgos αλλά προσωπικα έχω πει ότι δε ξαναπαίρνω μαύρο αυτοκίνητο ως Αθηναίος. Αυτά είναι για βόρειες χώρες χωρίς τόσο ήλιο και αφρικανική σκόνη. 
βεβαια είμαι και υποστηρικτής του Γάλλο-ιταλικού μπλοκ, όποτε για αυτοκίνητο συνταξιοδότησης θα πήγαινα σε Κόκκινο ιταλικό :-)

Μπλε είναι ρε συ 🙂

Με το κόκκινο ιταλικό το μυαλό μου πάει σε Giulia Quadrifoglio αλλά μάλλον Ferrari εννοείς ε; 😛

@Papakaliati σαν τις δικές σου ήταν η αρχική παραγγελία αλλά μου τις αλλάξανε λόγω ρύπων. Δεν με χάλασε καθόλου βέβαια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Burgos είπε

Εσωτερικές τις επόμενες μέρες που θα πάω να το χαλβαδιάσω. AMG/Exclusive line diesel PHEV, από έξτρα αν θυμάμαι καλά μόνο κοτσαδόρο δεν έβαλα και βγήκε στα 89 μετά την έκπτωση.

Άουτς! Ξέφυγε αρκετά!!

 

γυρω στη πενηνταρα κοιτάω εγώ 99% suv

Παντως πολύ ωραίο μπλε. Χρόνια είχα να δω τόσο ωραίο χρωμα !

Καλά χλμ εύχομαι καλοταξιδο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Burgos
όταν με το καλό γράψεις κανά χιλιόμετρο πες μας και την γνώμη σου αν αξίζει τα 90κ το αμάξι.

Όταν έχεις διάθεση πες μας πως κατέληξες και σε αυτό και αν είδες και άλλα

Είναι ψηλά τα standards για το τοπικ οπότε ωραίο θα ήταν να το μοιραστείς μαζί μας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ. Ξέφυγε με τα πακέτα που για να βάλεις μια ηλιοροφή πρέπει να πάρεις το premium plus που είναι κοντά στα 8 και στο τέλος κατέληξα ως και με αρωματικό χώρου 😂. Το χρώμα το φοβόμουν αλλά δεν ήθελα μαύρο ή άσπρο και τελικά δείχνει φανταστικό από κοντά. Και το εσωτερικό φοβόμουν που είναι μπεζ με καφέ αλλά σε συνδυασμό με το μπλε έδεσε  πολύ καλά

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

large.E8BDFB45-24D5-4040-8CE5-B24BD46B0A9B.jpeg.5eb0caadffefc4e2230190351280ff55.jpeglarge.FF2BF2C0-7325-4257-9DEC-C8CE02D52CC0.jpeg.f3f8524acc953fd46e50f27d023144b3.jpeglarge.59A133FD-71B8-4A8A-905A-F8FF9C8C2312.jpeg.eaf96b5eefb8d1c8a09b6e477da0de09.jpeglarge.BCC805E8-7100-4208-AFF0-9F9E267BC78C.jpeg.4b2f2c590f321bf56ce7783914cf0d93.jpegΠάρε και με night packet.

Συμφωνώ με τον φίλο @Burgos οτι night packet σε σκουροχρωμο αμαξι χανεται λιγο. Ζαχαρευω τις ζαντες σου ρε συ ...

Καλά σε άσπρο και γενικά ανοιχτά χρώματα για μένα είναι must. Τώρα στα σκούρα όντως παίζεται, για αυτό λέω ότι πρέπει να το δεις  ζωντανά για το 100% αλλιώς από τις φωτό και τα renders δεν μπορεις πάντα να αποφασίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Burgos είπε

 Το χρώμα το φοβόμουν αλλά δεν ήθελα μαύρο ή άσπρο και τελικά δείχνει φανταστικό από κοντά. 

Ευτυχώς που θα το δω live κάποια στιγμή και θα το θαυμάσω , με το καλό η παραλαβή, καλοτάξιδο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

@Burgos
όταν με το καλό γράψεις κανά χιλιόμετρο πες μας και την γνώμη σου αν αξίζει τα 90κ το αμάξι.

Όταν έχεις διάθεση πες μας πως κατέληξες και σε αυτό και αν είδες και άλλα

Είναι ψηλά τα standards για το τοπικ οπότε ωραίο θα ήταν να το μοιραστείς μαζί μας

Είχα οδηγήσει ένα GLC 200 κουπέ για πολύ λίγο, 15-20 χιλιόμετρα. Είχα νοικιάσει και ένα Q5 για 4 μέρες και σε σχέση με το Merc το ένιωθα όχι υποδεέστερο αλλά πως δεν με πείθει για 75k που κόστιζε το συγκεκριμένο. Απορρίφθηκε και λόγω της κακής θέσης της οθόνης. Και στο GLC είναι σαν τάμπλετ αλλά δένει καλύτερα στην κονσόλα. Στο Q5 προεξείχε άσχημα.

Με το Macan δεν ασχολήθηκα καθόλου, το X3 απλά το είδα,  μου άρεσε περισσότερο οπτικά από το Audi και παίχτηκε στις λεπτομέρειες. Κέρδισε η Merc λόγω diesel και αερανάρτησης. Αν θυμάμαι καλά και σε τιμές configurator η BMW έβγαινε ακριβότερη χωρίς αερανάρτηση, χωρίς μασάζ 😂 και με βενζινοκινητήρα. Πήρα και μια έκπτωση που έφτανε να αγοράσω και Panda και καταστάλαξα στην GLC.

Υπολογίζω σε 10 μέρες να το πάρω, σε 20 να έχω γράψει 1-2κ χλμ και να δώσω αναλυτικό review

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι φανταστικο το αμαξι! Να εχεις καλά, πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα!
 

Επισης να πω πως μου αρεσει η λογικη πως χαιρομαστε τη ζωη μας, δουλευουμε για να ζουμε με καποια ποιοτητα, αναλογα με τος δυνατοτητες μας και οχι για να αποταμιεύουμε διχως αυριο. Δε θα τα παρουμε μαζι μας, ουτε κερδιζουμε κατι επι της ουσιας αν αντι για x ποσο εχουμε 1,5x στην τραπεζα, ενω καλυπτουμε ηδη τις αναγκες μας. 
 

Ας μην αναφερω κατι Καθηγητάδες με άνω του 1εκ εισοδημα που εχουν αρπαξει λεφτα απ οποιον ασθενη υπαρχει στο νσκ και κυκλοφορουν με κατι Τζάγκουαρ … 30ετίας.

Βεβαια σκεφτοντουσαν να αγορασουν τον .. ΟΣΕ πριν μερικα χρονια. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Burgos είπε

Εσωτερικές τις επόμενες μέρες που θα πάω να το χαλβαδιάσω. AMG/Exclusive line diesel PHEV, από έξτρα αν θυμάμαι καλά μόνο κοτσαδόρο δεν έβαλα και βγήκε στα 89 μετά την έκπτωση.

Μπλε είναι ρε συ 🙂

Με το κόκκινο ιταλικό το μυαλό μου πάει σε Giulia Quadrifoglio αλλά μάλλον Ferrari εννοείς ε; 😛

@Papakaliati σαν τις δικές σου ήταν η αρχική παραγγελία αλλά μου τις αλλάξανε λόγω ρύπων. Δεν με χάλασε καθόλου βέβαια

Αααα δεν το είδα από το κινητό ότι είναι μπλε. Και δεν το συζητώ: αμάξι κόσμημα και σου εύχομαι να του κανείς πολλά χιλιόμετρα και να απολαύσεις όμορφα τοπία οδηγώντας το.

για το αμάξι συνταξιοδότησης πάει ανάλογα το πορτοφόλι: Ferrari οποίος αντέχει αλλά προσωπικα μάλλον για gulia. Βεβαια αν βγω ποτέ σε σύνταξη μάλλον δε θα υπάρχει άλφα τότε.

αλλα πως να το πω: Ωραια τα γερμανικά για άνεση πολυτέλεια κτλ αλλά τα ιταλικά ειναι άλλης νοοτροπίας. Σε φέρνουν πιο κοντά στο δρόμο και επικεντρώνονται στην οδήγηση και όχι στον οδηγό. Όποτε ανάλογα το ψάχνει ο καθένας. Να θυμηθεί την οδηγική πόρωση η να απολαύσει σα βασιλιάς το τοπίο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, dstilio είπε

Αααα δεν το είδα από το κινητό ότι είναι μπλε. Και δεν το συζητώ: αμάξι κόσμημα και σου εύχομαι να του κανείς πολλά χιλιόμετρα και να απολαύσεις όμορφα τοπία οδηγώντας το.

για το αμάξι συνταξιοδότησης πάει ανάλογα το πορτοφόλι: Ferrari οποίος αντέχει αλλά προσωπικα μάλλον για gulia. Βεβαια αν βγω ποτέ σε σύνταξη μάλλον δε θα υπάρχει άλφα τότε.

αλλα πως να το πω: Ωραια τα γερμανικά για άνεση πολυτέλεια κτλ αλλά τα ιταλικά ειναι άλλης νοοτροπίας. Σε φέρνουν πιο κοντά στο δρόμο και επικεντρώνονται στην οδήγηση και όχι στον οδηγό. Όποτε ανάλογα το ψάχνει ο καθένας. Να θυμηθεί την οδηγική πόρωση η να απολαύσει σα βασιλιάς το τοπίο.

Αν μπορούμε να σκύβουμε όταν πάρουμε σύνταξη να μπούμε στην Ferrari καλά θα είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...