Προς το περιεχόμενο

Η Samsung μοιράζεται βίντεο με τις πρώτες πληροφορίες του επερχόμενου One UI 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα βίντεο επιβεβαιώνουν πως η σταθερή έκδοση του One UI 4 θα περιλαμβάνει λειτουργία αυτόματης αλλαγής χρώματος του Material You

Μπορεί εδώ και μερικές εβδομάδες όλα τα βλέμματα είναι στραμμένα στο Android 12 και τη νέα σειρά Google Pixel 6, αλλά δε μπορούμε να αφήσουμε τη Samsung έξω, η οποία δοκιμάζει τη δική της εκδοχή του Android 12, το οποίο όπως όλα δείχνουν θα διατεθεί σύντομα.

Θέλοντας να κεντρίσει το ενδιαφέρον του κοινού της, η εταιρεία δημοσίευσε δύο νέα βίντεο, παρουσιάζοντας τις λειτουργίες του One UI 4 που βασίζεται στο Android 12. Όπως είναι αναμενόμενο, το One UI 4 παίρνει τις κύριες λειτουργίες του Android 12 και τις προσαρμόζει στα πρότυπα της Samsung για τις συσκευές της.

Η μεγαλύτερη επιβεβαίωση από τα βίντεο, είναι η λειτουργία αυτόματης αλλαγής χρώματος του Material You. Αυτό σημαίνει πως το χρώμα στο γραφικό περιβάλλον θα προσαρμόζεται στο wallpaper της συσκευής.

Δυστυχώς η Samsung δεν έκανε αναφορά στο πότε θα διατεθεί η σταθερή έκδοση του One UI 4, αλλά για τη σειρά Galaxy S21 αναμένεται τον Νοέμβριο με αρχές Δεκεμβρίου, με άλλες ναυαρχίδες να τη λαμβάνουν λίγο αργότερα.

Όσον αφορά ναυαρχίδες του 2020, πιθανότατα να διατεθεί στις αρχές του 2022, με κατώτερες κατηγορίες να λαμβάνουν την ενημέρωση αργότερα.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πολυ καλη υποστηριξη η samsung ελλαδα και σαν συσκευες κρατανε ,το 2014 galaxy note tab το πηρα το 14 και ακομα δουλευει αριστα γιατι ηταν δικο μου και το προσεχα  και παιρνει ακομη updates 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Xtheodor είπε

Έχω αρχίσει να προβληματίζομαι γιατί αυτή η είδηση δεν διέρρευσε αλλά τη μοιράζετε μαζί μας η Sum......... 

Μπερδεύτηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαν πει ότι συσκευές από τέλος 2019 και μετά θα πάρουν 3 ενημερώσεις Android. Δεν βλέπω το s5e σε κάποιες λίστες που έχουν βγει το οποίο βγήκε με 9 και περίμενα να πάρει μέχρι 12. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Runner25 είπε

εχει πολυ καλη υποστηριξη η samsung ελλαδα και σαν συσκευες κρατανε ,το 2014 galaxy note tab το πηρα το 14 και ακομα δουλευει αριστα γιατι ηταν δικο μου και το προσεχα  και παιρνει ακομη updates 

Αποκλείεται να παίρνει updates. Εχω το tab s2. Εξαιρετικο μηχανημα αλλα εχω ξεχάσει ποτε ηταν η τελευταία φορά που πηρε update

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το One UI 3.0 γενικά η Samsung έχει βελτιωθεί τρομερά. Νομίζω ότι το material you δίνει φαντασία και χρώμα στο user experience. Απ' ό,τι είδα η Sammy βελτιώνει φέτος σημαντικά και τα animations. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, malmsteen1984 said:

Αποκλείεται να παίρνει updates. Εχω το tab s2. Εξαιρετικο μηχανημα αλλα εχω ξεχάσει ποτε ηταν η τελευταία φορά που πηρε update

καταρχάς ωραίο nickname :) , δεν το ειπα σωστα εννοουσα οτι αραια και που παιρνει καποια security updates 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω Samsung κινητό. Kάποτε είχα ένα S3 για μία εβδομάδα, (τόσο άντεξα) γιατί έκανε ν' ανοίξει τις επαφές στη συσκευή 3 sec...
Κάθισα λοιπόν και είδα το βίντεο από περιέργεια...
Όλα αυτά που δείχνει είναι παντελώς αδιάφορα για έναν μεσαίο χρήστη κινητού. Έφαγε τον μισό χρόνο να μας δείξει αλλαγές χρωμάτων και emoticons και πως θα απομονώσουμε τον σκύλο και να τον βάψουμε κτλ για να τον στείλουμε σε κάποια επαφή μας. Το μόνο που μου άρεσε και μου έκανε εντύπωση αν γίνεται στην πραγματικότητα και δεν είναι μοντάζ είναι που τράβηξε την εικόνα από τη μία συσκευή στην άλλη σαν να ήταν προέκταση οθόνης! Να πω ότι είμαι 46 χρονών και ασχολούμαι χρόνια με την τεχνολογία αλλά όλα αυτά που διαφημίζει δεν ξέρω αν τα χρησιμοποιούν καν τα πιτσιρίκια όσο technology geek κι αν είναι...
Είναι η προσωπική μου άποψη και το λέω χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν και χωρίς να παρεξηγηθώ από τους λάτρεις των Samsung. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...