Προς το περιεχόμενο

Εντυπώσεις από χάρτινα καλαμάκια


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, thant είπε

Συνάδελφε πόσα στοκαρες και τα κάνεις και οικονομία;

Εγω στοκαρα 5000 πλαστικά καλαμάκια και υπολογίσω να με βγάλουν περίπου 10 χρόνια...:P

Αρκετά για να μπορώ να απολαμβάνω την καφεδάρα μου χωρίς εκπτώσεις.Σε αυτό έκπτωση δεν κάνω.

Και αν τύχει να πάρω φρέντο έξω ,θα τον απολαύσω όπως ο Κάρολος όταν ήρθε Αθήνα.Άλλη λύση δε βρίσκω🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά είμαστε πολλοί με στοκ. Ειδικά τα μικρά για φρέντο είχα πάρει 3-4 συσκευασίες των 1000 από makro😜

Κατοχικό σύνδρομο που λένε.

 

 

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papoys1 είπε

Τελικά είμαστε πολλοί με στοκ. Ειδικά τα μικρά για φρέντο είχα πάρει 3-4 συσκευασίες των 1000 από makro😜

 

 

50 ευρω εδωσα για 30 χιλιαδες σπαστα.

Χαρτινα και π@π@ριες.:P

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Τελικά είμαστε πολλοί με στοκ. Ειδικά τα μικρά για φρέντο είχα πάρει 3-4 συσκευασίες των 1000 από makro😜

Κατοχικό σύνδρομο που λένε.

 

 

Με άγχωσες τώρα, έκανα έλεγχο στο στοκ μου και διαπίστωσα πως δεν είναι ούτε 2.000...

Που πας ρε Καραμήτροοοοοοοοοοοο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά είναι τα βιοδιασπώμενα, τώρα αν έχεις το καφέ 3 ώρες ή είσαι σιχασιάρης και δαγκώνεις το καλαμάκι λογικό είναι να παπαριασει, στην τελική ζήτησε να σου φέρουν άλλο..

Αφου ξεμπερδεύουμε σιγά σιγά με τις σακούλες και τα καλαμάκια πρέπει να πάμε στα πλαστικά μπουκαλάκια… 

Επεξ/σία από Raylan
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξυ το 90% του κοσμου εκει εξω πιστευει οντως οτι τα πλαστικα καλαμακια απαγορευτηκαν λογω της κλιματικης αλλαγης!! Τρομερο..

Δηλαδη ρε χαιβανι ολα αυτα τα καλαμακια που χρησιμοποιεις εσυ που λες να πηγαινουν? Κατα τ'αλλα "δε μπορω ναουμ με τα καλαμακια με χαλαει την αισθηση". Και τι με νοιαζει να ουμ που καταληγουν τα καλαμακια να ουμ, εχω ποσα αλλα να σκεφτω να ουμ δεν με ενδιαφερει ναουμ, εγω θα σωσω τον πλανητη ναουμ. Βρωμερη νοοτροπια ελληναρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, giwfys είπε

Δηλαδη ρε χαιβανι ολα αυτα τα καλαμακια που χρησιμοποιεις εσυ που λες να πηγαινουν?

Στα σκουπίδια ή στην ανακύκλωση πηγαίνανε και πάνε ρε φίλε, λες να τα κάναμε μάτσο να μαζευτούν για να τα πετάξουμε στη θάλασσα ;

Ή μήπως το βιοδιασπώμενο εσυ το φυλάς σπίτι σου στο ντουλάπι και περιμένεις να γίνει σκόνη για να μη το πετάξεις ;

 

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Με άγχωσες τώρα, έκανα έλεγχο στο στοκ μου και διαπίστωσα πως δεν είναι ούτε 2.000...

Που πας ρε Καραμήτροοοοοοοοοοοο...

Ο παππούς ωχριά μπροστά στον @HERTHAN, ο οποιος αν δε μας δουλεύει είναι 1000% ανύπαντρος 

Κάνω εικόνα την φάτσα της γυναίκας μου αν σκάσω σπίτι με 10.000 καλαμάκια και αρχίζω και γεμίζω τα ντουλάπια της κουζίνας

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, AristidisZ said:

Στα σκουπίδια ή στην ανακύκλωση πηγαίνανε και πάνε ρε φίλε, λες να τα κάναμε μάτσο να μαζευτούν για να τα πετάξουμε στη θάλασσα ;

Ή μήπως το βιοδιασπώμενο εσυ το φυλάς σπίτι σου στο ντουλάπι και περιμένεις να γίνει σκόνη για να μη το πετάξεις ;

 

 

Ε και που νομιζεις πανε μετα τα σκουπιδια? Στο πιατο σου.. (ειδικα στις τριτοκοσμικες χωματερες της χωρας μας)

Το βιοδιασπωμενο ειναι αυτο που λεει η λεξη. Το πλαστικο δεν διαλυεται τα επομενα 500 χρονια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δεν παλεύετε το χάρτινο! σε ένα καφέ που πάω δίπλα στη δουλειά είχε φέρει πριν μια  εβδομάδα καλαμάκι από ζυμαρικό νομίζω το οποίο ήταν σούπερ καμία γεύση και δεν διαλυόταν αλλά μετά το έκοψε και όταν τον ρώτησα γιατί ( μου είπε ότι δεν τον συνέφερε οικονομικά ) άρα λύσεις υπάρχουν απλά θα πάρει καιρό για να δούμε κάποια καλή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, giwfys είπε

Ε και που νομιζεις πανε μετα τα σκουπιδια? Στο πιατο σου.. (ειδικα στις τριτοκοσμικες χωματερες της χωρας μας)

Το βιοδιασπωμενο ειναι αυτο που λεει η λεξη. Το πλαστικο δεν διαλυεται τα επομενα 500 χρονια..

Άμα πηγαίνουν όντως στο πιάτο μου, μπορώ να σκεφτώ πολύ χειρότερα πράγματα που καταλήγουν στο στομάχι μου από τα καλαμάκια…

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, papajohn1987 είπε

παιδιά δεν παλεύετε το χάρτινο! σε ένα καφέ που πάω δίπλα στη δουλειά είχε φέρει πριν μια  εβδομάδα καλαμάκι από ζυμαρικό νομίζω το οποίο ήταν σούπερ καμία γεύση και δεν διαλυόταν αλλά μετά το έκοψε και όταν τον ρώτησα γιατί ( μου είπε ότι δεν τον συνέφερε οικονομικά ) άρα λύσεις υπάρχουν απλά θα πάρει καιρό για να δούμε κάποια καλή 

Και εγώ έτσι πιστεύω.

Οτι τώρα χρησιμοποιούμε την version 1 από τα χάρτινα, για αυτό και είναι τόσο τραγικά.

Λογικά με τον καιρό θα τα κάνουν πιο καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...