Προς το περιεχόμενο

Εντυπώσεις από χάρτινα καλαμάκια


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στοκαρισμα κι εγω απο μακρο με το που ανακοινωθηκε η ημερομηνια καταργησης (απο περσι δηλαδη) 😄 Παρ'ολα αυτα κανω και οικονομια γιατι πινω 3-4 καφεδες την ημερα και ξεπλενω και ξαναχρησιμοποιω το ιδιο καλαμακι μεχρι και 2 μερες συνηθως.

(ειχα δοκιμασει και του jumbo τις 400αρες αλλα τουλαχιστον τα μισα βγαινανε τρυπια)

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είχαμε μεγαλώσει με χάρτινα και τα είχαμε συνηθίσει και μας έλεγαν ότι αντικαθίστανται με πλαστικά, πάλι θα είχαμε πρόβλημα με την αίσθηση και θα γράφαμε τα ίδια. 

  • Like 10
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Ο παππούς ωχριά μπροστά στον @HERTHAN, ο οποιος αν δε μας δουλεύει είναι 1000% ανύπαντρος 

Κάνω εικόνα την φάτσα της γυναίκας μου αν σκάσω σπίτι με 10.000 καλαμάκια και αρχίζω και γεμίζω τα ντουλάπια της κουζίνας

 

Οχι ρε πλακα κανεις που να τα βαλω σπιτι?:-D

Στην αποθηκη τα εχω στο μαγαζι.Στο σπιτι μονο μια 1000αδα εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει τα 1000 πλαστικά κάπου 3€, τελείωσαν κάπου σε 1 χρόνο γιατί τα μοίρασα στους δικούς μου.

Πήγα στο ίδιο Σ.Μ. και είχε μόνο ακριβά καί χάρτινα.Απογοήτευση.Αν ήξερα πως θα απαγορευτούν, θα έπαιρνα μερικές χιλιάδες.

Προς το παρόν, με καβατζώνει γνωστός μου πλαστικά για freddo σε νάυλον, λογικά θα έχουν στοκ στο μαγαζί.

Ημουν έξω για καφέ take away με 1 φίλο, τα πέταξα και έβαλα του freddo.1 φορά μόνο ήπια σε χάρτινο και σπάστηκα απο την χάρτινη γεύση. 😫

Τα μεταλλικά λογικά θα έχουν κρύα αίσθηση στο στόμα.Θα βάζω και μαγνήτη για μένει στην θέση του. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοκαρισμα 2000 καλαμακιων και όταν με το καλό τελειωσουν βλέπουμε. Μην γινουμαι και early adapter.

Όσες φορές ετυχε να πάρω απ εξω το χαρτόνι ήταν απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταλλικό από πριν γίνει της μόδας (2016). Εκτός από το αυτοκίνητο, μην γίνουμε και σκηνή στο saw your death (ή όπως λέγεται). 

Για ποιον λόγο να είσαι σε σταθερό σημείο (σπίτι, γραφείο) και να χρησιμοποιείς 1 χρήσης; Δεν υπάρχει πιο ηλίθια νοοτροπία. Και μάλιστα, είναι νοοτροπία που υφίσταται μόλις για 1 γενεά.

Reduce - reuse - recycle

Όσο για τα χάρτινα, τα βγάζω εκτός υγρού και κατεβαίνουν μόνο για την ώρα της χρήσης. Παραμένουν στεγνά και καθαρά (σχεδόν) 

Επεξ/σία από csontheline
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν τα είχατε για προσωπική χρήση πάντως, όσοι έχετε στοκάρει, θα αρχίζαμε σε λίγο καιρό να τα βλέπουμε στις αγγελίες με τιμές αντίστοιχες από 3080 & 6700.

:D :D :D

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως τα χαρτινα ειναι απαίσια, αλλα σε μια επισκεψη μου σε κατάστημα Γρηγόρης, πηρα κατι σαν milkshake σοκολατα,και ειχε ενα περιεργο καλαμάκι το οποίο είχε γευση σοκολάτα και ήταν φουλ σκληρό..παω να το δαγκώσω απαλά και δεν κοβώταν με τίποτα, σκέφτηκα τι φτιαξανε οι ατιμοι τεχνιτή γευση! και ρωταω τον σερβιτόρο αν τρώγεται και μου λέει ναι τρώγεται είναι σοκολατένιο! εε, ένιωσα ρεζίλι αλλα μετα απο κανα μισαωρο μαλάκωσε και το εφαγα ήταν και νόστιμο..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ideal09 είπε

Στοκαρισμα 2000 καλαμακιων και όταν με το καλό τελειωσουν βλέπουμε. Μην γινουμαι και early adapter.

Όσες φορές ετυχε να πάρω απ εξω το χαρτόνι ήταν απαράδεκτο.

Τι ειμαστε οι αλλοι κυριοι μπετα τεστερ των χαρτινων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει αναψυκτικο με χαρτινο καλαμακι και χαλουσε άπειρα η γευση και σε καποια φαση ενιωθα σαν να τρωω το χαρτι του. Απο τοτε μονο σε περιπτερα με πλαστικα καλαμακια ή απευθειας απο το μπουκαλι😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ξεκίνησα να πίνω τον φρέντο εσπρέσο χωρίς καλαμάκι, γιατί και εμένα μου την σπάνε τα χάρτινα, και έχω να πω πως όλα είναι θέμα συνήθειας. Πλέον δεν με ενοχλεί να πίνω χωρίς καλαμάκι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...