Προς το περιεχόμενο

Intel Core i9-12900KF Review


Hardware Busters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, malakudi είπε

Άτοπη η σύγκριση με 5800X, δεν είναι σε ίδιο price point. Με 5900X/5950X έπρεπε να γίνει η σύγκριση. Καταλαβαίνω πως ενδεχομένως να μην υπήρχε στη διάθεση του reviewer, αλλά το να συγκρίνεις ένα επεξεργαστή 660 ευρώ με έναν των 380 ευρώ (σημερινές τιμές) δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.

Έχει γιατί ξέρω που στέκεται ο 5800x σε σχέση με τον 5900x. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

Ενδιαφέρον, ελπίζω να είναι ταχύτεροι από τον Pentium II που έχω τώρα 😆

Να τονίσω ότι το review βγήκε μέσα σε 2 μέρες με 18 ώρες δουλειά περίπου την μέρα και πήρα εκατοντάδες μετρήσεις και βγήκε τόσο στα Ελληνικά όσο και στα Αγγλικα. Αν αντί για GB έγραψα MB, ελεύθερα σταυρώστε με και μην το διαβάσετε :)

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infamousjohn είπε

Για τα πανηγύρια το review

δηλαδή τι παραπάνω ήθελες να έχει; :o

ο Άρης έχει γράψει στα μεγαλύτερα σάιτ όπως το techpowerup & tomshardware ;)

Ένα απο τα καλύτερα & αναλυτικότερα reviews του.

Και δεν με νοιάζει ας γίνω εγώ ο κακός :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mitsosG7 είπε

"Αντικειμενικό" intro σε review, που με απωθεί από το να διαβάσω οτιδήποτε παρακάτω. Συγχαρητήρια...

Εσύ χάνεις που δε διαβάζεις παρακάτω και όχι εγώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Hardware Busters είπε

Εσύ χάνεις που δε διαβάζεις παρακάτω και όχι εγώ.

Ούτε και εγώ διάβασα παρακάτω. Σταμάτησα και εγώ στην ενσωματωμένη που είναι να κρατά το καλώδιο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το διάβασα ολο. Καλό και ολκληρωμενο review. Τώρα οσον αφορα τα σχολια τύπου "Αντικειμενικό" intro κτλ. θεωρώ οτι σε δικό σου αρθρο μπορεις να βαλεις καποιο πρσωπικο σχόλιο ή πεποιθηση ,εμενα δεν με χαλασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hardware Busters είπε

Εσύ χάνεις που δε διαβάζεις παρακάτω και όχι εγώ.

Δεν υπάρχει λόγος να ανταπαντάς στον κάθε έναν που λέει την εξυπνάδα του.
Πάντα θα υπάρχουν και τέτοιοι.

Προχώρα. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Hardware Busters είπε

Έχει γιατί ξέρω που στέκεται ο 5800x σε σχέση με τον 5900x. 

Εσείς μπορεί να ξέρετε, αλλά γι' αυτόν που βλέπει το video ή διαβάζει το γραπτό review δεν έχει νόημα να βλέπει αυτά τα γραφήματα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 3DJIN είπε

να παω σε 12900κ ή σε κονβεκτορα για το χειμωνα?

πιο βγαζει περισσοτερη θερμοτητα?

Στο 99% των workload τα zen 3. Αν κάνεις όλη μέρα rendering και δεν ξέρεις να μπαίνεις bios να ορίσεις power limit πάρε zen 3 κομπιουτεράκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο άποψη παράθεσης μετρήσεων , το review ήταν καλό. Απο άποψη εκφράσεων του συντάκτη μου φάνηκε προσωπικά απαράδεκτο , και δεν ανταποκρίνεται στο υψηλά στάνταρ που περιμένουμε απο ενα site σαν το insomnia.gr

Όταν κάνουμε ενα review , παραθέτουμε τα στοιχεία των μετρήσεων , αντικειμενικά , χωρίς προσωπικά σχολια, για να μην επηρεάζουμε το κοινό. Τα παρακάτω σχόλια του συντάκτη καλύτερα να τα έκανε κάτω απο το άρθρο σαν ολους τους άλλους

" Το μάρκετινγκ σε όλο το μεγαλείο του. Αν δεν μπορείς να ακολουθήσεις τον ανταγωνισμό σε κάτι, μετονόμασε το! "

" Αν θέλετε κάτι απλά για να κρατάει το καλώδιο σύνδεσης με την οθόνη στη θέση του, θα βολέψει. " 

" Στο Blender χρησιμοποιώ την BMW 27 σκηνή. Ο Intel διαλύει τον κακόμοιρο AMD σε αυτό το τεστ "

Eπίσης καποιος άλλος χρήστης σχολίασε οτι η σύγκριση με τον 5800χ είναι άκυρη , και εγω θα συμφωνήσω. Δεν μπορεις να συγκρίνεις επεξεργαστές με τοσο μεγάλη διαφορά στην τιμή..  Και επειδη το αναφέρει και ο αρθογράφος ( "Μερικοί θα αναρωτιέστε, μα γιατί δεν χρησιμοποίησε τον AMD Ryzen 9 5900x, απέναντι στον i9-12900KF, απλά διότι δε μου έστειλε η AMD τον συγκεκριμένο επεξεργαστή και τον 5800x της δοκιμής τον έχω πληρώσει από την τσέπη μου."  )  , καλύτερα να περίμενε να πάρει στα χέρια του ενα αντάξιο AMD , παρά να βγάλουμε ενα review.......  ετσι για να βγάλουμε

Φιλικά πάντα με γνώμονα την βελτίωση 

 

 

Επεξ/σία από sstratos
  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sstratos είπε

Όταν κάνουμε ενα review , παραθέτουμε τα στοιχεία των μετρήσεων , αντικειμενικά , χωρίς προσωπικά σχολια, για να μην επηρεάζουμε το κοινό. Τα παρακάτω σχόλια του συντάκτη καλύτερα να τα έκανε κάτω απο το άρθρο σαν ολους τους άλλους

Εγώ διαφωνώ καλά κάνει και στηλιτεύει τα κακός κείμενα αν υπάρχουν για να έχουν το νου τους οι υπόλοιποι που δεν γνωρίζουν.

Ο Άρης έχει όλο το πακέτο του πληροφορικάριου τόσο σε γνώσεις Hardware όσο και σε γνώσεις Developer :P

Και προσωπικά θεωρώ ότι χαραμίζεται στην Ελλάδα, αν ήταν στο εξωτερικό θα μπορούσε να κάνει πολλά αξιόλογα πράγματα απο το να κάθετε να γράφει reviews

Φιλικά πάντα προς γνώση και συμμόρφωση.;)

Και όπως λένε στο χωριό μου όσα δεν φτάνει η αλεπού με τα αλεπουδάκια τα κάνει κρεμαστάρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τιμή μας που έχουμε τόσο αντικειμενικούς reviewer στην Ελλάδα όπως είναι o Άρις (ΗΒ) και ο Κώστας+Νικηφόρος (TTL)

Προσωπικά σας ευχαριστώ και τους 2 για τα καταπληκτικά review που μας προσφέρετε. 

Επεξ/σία από akalokat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...