Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, gregpec2 είπε

Χρησιμοποιείς το Bronco 2021 και κατεβάζεις το Don Joweon Song Cross Country setup. Όλα τα offroad κανεις με αυτό εύκολα και ωραία.

Για καποιο λογο δεν μου το εχει στα διαθεσιμα οχηματα για το event. Το εχω κατεβασει σε C κλαση

33 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί είναι τόσο arcade το παιχνίδι που πηδάς από βουνά και τρέχεις μέσα στα χωράφια? Ρωτάω γιατί ετοίμασα το racing rig μου και η τιμονιέρα με έχει τρελάνει στο feedback και δεν έχω άλλη δύναμη να την κρατήσω σταθερή. Μα γιατί αυτοί εκεί έκαναν το Forza horizon 5 arcade? Γιατί δεν είναι σα το motorsport ή το GT ή το asseto Corsa? Τι βλάκες! Το 4 ήταν εξομοιωτής!

Μπορεις να δοκιμασεις να οδηγησεις εντος δρομου την επομενη φορα αν σε ενοχλουν τα χωραφια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Κριμα και εγω περιμενω να μου φερουν αυτο το sim rig. Το αγορασα μονο για το φορζα αλλα τα χωραφια και τα βουνα ειναι πολυ αρκέιντ.

 

Vesaro-Professional-Stage7-General.jpg

Κάνε refund bro , φτάνει με την κοροϊδία πια!

Δηλαδή είναι γραφικά αυτά? Το gt1 είχε κλάσεις ανώτερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από ένα ορυμαγδό από βλακείες και ειρωνείες  στις τελευταίες σελίδες σχετικά με το οτι δεν αντέχουν να ακούσουν κάτι που θα θίξει το αγαπημένο τους παιχνίδι 

'Οριστε λοιπόν next gen γραφικά με μαξαρισμένα τα πάντα σε 4Κ με 3080Τi, επίπεδο λεπτομέρειας και ρεαλισμού, ειδικά ο οδηγός είναι αίσχος λες και είναι από πλαστελίνη. 

 

01.jpg

Επεξ/σία από itanium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, itanium είπε

Μετά από ένα ορυμαγδό από βλακείες και ειρωνείες από καθυστερημένα στις τελευταίες σελίδες σχετικά με το οτι δεν αντέχουν να ακούσουν κάτι που θα θίξει το αγαπημένο τους παιχνίδι (εκτός από την χήρα*****) 

'Οριστε λοιπόν next gen γραφικά με μαξαρισμένα τα πάντα σε 4Κ με 3080Τi, επίπεδο λεπτομέρειας και ρεαλισμού, ειδικά ο οδηγός είναι αίσχος λες και είναι από πλαστελίνη. 

 

01.jpg

Προσπερνάω το χαρακτηρισμό και θα επιμείνω πως κάτι πάει λάθος με την οθόνη σου. Με το pc της υπογραφής και 2k ανάλυση έχω αυτό το αποτέλεσμα.

257771294_2849184655320140_8028072162921905298_n.jpg.a8eea58f7987edd0a70d7a57d051495c.jpg

Και μάλιστα τραβηγμένη με κινητό και "κομμένη" ώστε να χωρέσει στην ανάρτηση μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tους χαρακτηρισμούς τους οκ τους έσβησα, αλλά δεν υπάρχει κάποιος που να τον φ΄τυνουν και να κάνει οτι βρέχει anyway σε samsung qdot 4Κ με hdr παίζω, έχω άπειρα games μέσα δεν έχω πρόβλημα με γραφικά που να μην δείχνουν οκ, τώρα αν είχε κάποιο τεχνικό θέμα που απλά σε εμένα συνέβη (?????) τότε πολύ απλά ίσως βιάστηκα, πάντως με ενημερωμένους οδηγούς δοκίμασα, εσένα δείχνει κρύσταλλο σε σχέση με το αίσχος το δικό μου,,,,,χμμμμμ

Επειδή από φόρουμ δεν γίνεται κάτι θα το αγοράσω πάλι και θα δοκιμάσω, (οκ όσο αφορά το gameplay ναι είναι arcade κανένα θέμα έχω το asseto corsa όταν θέλω κάτι πιο σοβαρό, έχω λιώσει nfs στο παρελθόν που ήταν απίστευτα fun, απλά το forza horizon 5, ίσως αν είχα κυνήγι με αστυνομία κάτι με περισσότερη αδρεναλίνη να ήταν άλλο παιχνίδι τεσπα θα το ξανακατεβάσω και θα δοκιμάσω) η διαφορά της ποιότητας των γραφικών στο σύστημα σου σε σχέση με το δικό μου είναι χάος και ίσως δικαιολογημένα έγραψαν κάποιοι ότι έγραψαν όποτε αναμονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, itanium είπε

Tους χαρακτηρισμούς τους οκ τους έσβησα, αλλά δεν υπάρχει κάποιος που να τον φ΄τυνουν και να κάνει οτι βρέχει anyway σε samsung qdot 4Κ με hdr παίζω, έχω άπειρα games μέσα δεν έχω πρόβλημα με γραφικά που να μην δείχνουν οκ, τώρα αν είχε κάποιο τεχνικό θέμα που απλά σε εμένα συνέβη (?????) τότε πολύ απλά ίσως βιάστηκα, πάντως με ενημερωμένους οδηγούς δοκίμασα, εσένα δείχνει κρύσταλλο σε σχέση με το αίσχος το δικό μου,,,,,χμμμμμ

Επειδή από φόρουμ δεν γίνεται κάτι θα το αγοράσω πάλι και θα δοκιμάσω, (οκ όσο αφορά το gameplay ναι είναι arcade κανένα θέμα έχω το asseto corsa όταν θέλω κάτι πιο σοβαρό, έχω λιώσει nfs στο παρελθόν που ήταν απίστευτα fun, απλά το forza horizon 5, ίσως αν είχα κυνήγι με αστυνομία κάτι με περισσότερη αδρεναλίνη να ήταν άλλο παιχνίδι τεσπα θα το ξανακατεβάσω και θα δοκιμάσω) η διαφορά της ποιότητας των γραφικών στο σύστημα σου σε σχέση με το δικό μου είναι χάος και ίσως δικαιολογημένα έγραψαν κάποιοι ότι έγραψαν όποτε αναμονή...

σημείωσε όμως πως εγώ παίζω χωρίς HDR (αν και έχει η οθόνη μου ένα ψευτοHDR δεν ξέρω πως ακριβώς να το ρυθμίσω οπότε το κλείνω τελείως) ίσως εκεί είναι το πρόβλημα.

Επεξ/σία από Demon Lord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το hdr στην samsung δουλεύει υποδειγματικά με ότι τίτλο έχω δοκιμάσει και ειδικά και στο broken σε αυτό τον τομέα metro exodus, τα windows 11 σε σχέση με τα 10 πραγματικά βοηθούν σε τρελό βαθμό στο hdr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, itanium είπε

Πάντως το hdr στην samsung δουλεύει υποδειγματικά με ότι τίτλο έχω δοκιμάσει και ειδικά και στο broken σε αυτό τον τομέα metro exodus, τα windows 11 σε σχέση με τα 10 πραγματικά βοηθούν σε τρελό βαθμό στο hdr

Ειδικά στο Forza και στο Red Dead Redemption όταν άνοιγα το HDR μου φαινόταν τελείως χάλια (σύμφωνα με τη Dell η οθόνη μου  έχει VESA DisplayHDR™ 400), σαν να ήταν όλα σκοτεινά παρόλο που είχα τη φωτεινότητα σχεδόν στο μέγιστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, itanium είπε

'Οριστε λοιπόν next gen γραφικά με μαξαρισμένα τα πάντα σε 4Κ με 3080Τi, επίπεδο λεπτομέρειας και ρεαλισμού, ειδικά ο οδηγός είναι αίσχος λες και είναι από πλαστελίνη. 

 

Κάτι πάει λάθος με τις ρυθμίσεις όπως σου είπαν και άλλοι. Με μια 1070 παίζει ο μικρός και  τέτοια απεικόνιση δεν έχω δει ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, itanium είπε

Μετά από ένα ορυμαγδό από βλακείες και ειρωνείες  στις τελευταίες σελίδες σχετικά με το οτι δεν αντέχουν να ακούσουν κάτι που θα θίξει το αγαπημένο τους παιχνίδι 

'Οριστε λοιπόν next gen γραφικά με μαξαρισμένα τα πάντα σε 4Κ με 3080Τi, επίπεδο λεπτομέρειας και ρεαλισμού, ειδικά ο οδηγός είναι αίσχος λες και είναι από πλαστελίνη. 

 

01.jpg

με την 1650 έχω καλύτερα γραφικά από αυτό :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξανά αγόρασα και κατεβαίνει βρήκα παντως στο reddit κάποιους να έχουν παροιμια θέματα με την ποιοτητα των γραφικών και κάνοντας ξανά verify τα αρχεία του παιχνιδιου έστρωσε.. thanx anyway θα δοκιμάσω παλι και ελπίζω να είναι οκ αυτή τη φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...