Προς το περιεχόμενο

Θα το αφησει και θα φυγει;


Maria2000123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η παραγγελεια μου απο Shein θα παραδωθει στη διεύθυνση μου 18-20 Νοεμβ. αλλα ολη την βδομαδα θα λειπω. Ο κουριερ οταν θα ερθει να μου το παραδωσει και αφου δει οτι λειπω να αφησει το δεμα στην εισοδο της πολυκατοικιας και θα φυγει; Ή θα γράψει ανεπιτυχής παραδωση και θα παρει το δεμα μαζι του πισω στο καταστημα της κουριερ; Μενω θεσσαλονικη και επειδη τα καταστηματα της ACS ειναι πολλα δεν ξερω σε ποιο θα φτασει το δεμα μου ωστε να τους ενημερωσω να το κρατησουν εκει. Τι να κανω 🥺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Maria2000123 είπε

Η παραγγελεια μου απο Shein θα παραδωθει στη διεύθυνση μου 18-20 Νοεμβ. αλλα ολη την βδομαδα θα λειπω. Ο κουριερ οταν θα ερθει να μου το παραδωσει και αφου δει οτι λειπω να αφησει το δεμα στην εισοδο της πολυκατοικιας και θα φυγει; Ή θα γράψει ανεπιτυχής παραδωση και θα παρει το δεμα μαζι του πισω στο καταστημα της κουριερ; Μενω θεσσαλονικη και επειδη τα καταστηματα της ACS ειναι πολλα δεν ξερω σε ποιο θα φτασει το δεμα μου ωστε να τους ενημερωσω να το κρατησουν εκει. Τι να κανω 🥺

Να επικοινωνήσεις με την ACS το σκέφτηκες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SB_1957 είπε

Να επικοινωνήσεις με την ACS το σκέφτηκες?

Με ποιο κατάστημα;;; Που να ξερω σε ποιο καταστημα της ACS θα ερθει; Έπισης δεν καταλαβαινω την ειρωνια που εχετε ολοι σας εδω μεσα χωρις λογο και αιτια. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρία ενδεχόμενα:

1) Κολλάει χαρτί ότι δεν βρήκε άνθρωπο για παραλαβή (ασχέτως αν ήμασταν μέσα όλη μέρα) και επιστρέφει το προϊόν στο υποκατάστημα ACS. (Αυτό που έκαναν πέρυσι που γινόταν χαλασμός από παραγγελίες)

2) Ειδοποιεί με μήνυμα ώρες πριν τη παράδοση. Χτυπά το κουδούνι, δεν βρίσκει κάποιον, κολλάει χαρτί ότι δεν βρήκε άνθρωπο για παραλαβή και επιστρέφει το προϊόν στο υποκατάστημα ACS.

3) Χτυπά, δεν βρίσκει κανένα και αν το προϊόν είναι πληρωμένο το αφήνει σε ένα σημείο και φεύγει.

* Το πρώτο δεν μου έχει συμβεί.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Τρία ενδεχόμενα:

1) Κολλάει χαρτί ότι δεν βρήκε άνθρωπο για παραλαβή (ασχέτως αν ήμασταν μέσα όλη μέρα) και επιστρέφει το προϊόν στο υποκατάστημα ACS. (Αυτό που έκαναν πέρυσι που γινόταν χαλασμός από παραγγελίες)

2) Ειδοποιεί με μήνυμα ώρες πριν τη παράδοση. Χτυπά το κουδούνι, δεν βρίσκει κάποιον, κολλάει χαρτί ότι δεν βρήκε άνθρωπο για παραλαβή και επιστρέφει το προϊόν στο υποκατάστημα ACS.

3) Χτυπά, δεν βρίσκει κανένα και αν το προϊόν είναι πληρωμένο το αφήνει σε ένα σημείο και φεύγει.

* Το πρώτο δεν μου έχει συμβεί.

Ειναι πληρωμενο. Δεν ειχα γράψει ονομα στο κουδουνι, ουτε οροφο. Οποτε λογικα οταν θα ερθει για παραδωση δεν θα με παρει τηλ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Μαρία, μην πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό. Πάρε στην εξυπηρέτηση της ACS, πες τους τον αριθμό παραγγελίας και τι θέλεις. Αν δεν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν, πες και που μένεις και θα σου πουν πού θα πάει. Ύστερα συνεννοησου με εκείνους.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Maria2000123 είπε

Με ποιο κατάστημα;;; Που να ξερω σε ποιο καταστημα της ACS θα ερθει; Έπισης δεν καταλαβαινω την ειρωνια που εχετε ολοι σας εδω μεσα χωρις λογο και αιτια. 

Καμιά ειρωνεία! Πληροφορίες για το πώς θα παραλάβεις το δέμα μπορεί να σου δώσει μόνο η κούριερ και όχι κάποιοι άγνωστοι στο ίντερνετ!

Όπως σου είπαν επικοινωνείς με την ACS, τους δίνεις τα στοιχεία του δέματος και θα σου πουν εκείνοι από πού μπορείς να το παραλάβεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπεις στη σελιδα της κουριερ με το τρακιγκ και θα τους οεις τι θελεις η να στο κρατησουν η να οας εσυ η ξαποιος φιλις να το παραλαβει στα γραφεια τους...θα σου πουν σε ποιο γραφειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ELTASSOS1 είπε

Θα μπεις στη σελιδα της κουριερ με το τρακιγκ και θα τους οεις τι θελεις η να στο κρατησουν η να οας εσυ η ξαποιος φιλις να το παραλαβει στα γραφεια τους...θα σου πουν σε ποιο γραφειο. 

Δεν μου βγαζει κατι με το τρακινγκ και δεν θα μου βγαζει μεχρι να μπει Ελλαδα δλδ μεχρι να φτασει θεσσαλονικη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maria2000123 είπε

Η παραγγελεια μου απο Shein θα παραδωθει στη διεύθυνση μου 18-20 Νοεμβ. αλλα ολη την βδομαδα θα λειπω. Ο κουριερ οταν θα ερθει να μου το παραδωσει και αφου δει οτι λειπω να αφησει το δεμα στην εισοδο της πολυκατοικιας και θα φυγει; Ή θα γράψει ανεπιτυχής παραδωση και θα παρει το δεμα μαζι του πισω στο καταστημα της κουριερ; Μενω θεσσαλονικη και επειδη τα καταστηματα της ACS ειναι πολλα δεν ξερω σε ποιο θα φτασει το δεμα μου ωστε να τους ενημερωσω να το κρατησουν εκει. Τι να κανω 🥺

Αν δεν σε βρει θα κολλήσει ειδοποιητηριο στην πόρτα με το τηλέφωνο επικοινωνίας κατά πάσα πιθανότητα. Θα πάρεις τηλέφωνο και θα συνεννοηθεις για το πότε θα στο ξαναστειλουν. Δεν το αφήνει και φεύγει. 

Δεν σου έχουν στείλει κωδικό βαουτσερ; με τον κωδικό θα δεις ότι ήρθε, δεν σε βρήκε και πάει πίσω στο τάδε κατάστημα κουριερ. Τους παίρνεις ένα τηλέφωνο και κανονίζεις ποτε θα στο φέρουν ξανά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, KrTikker είπε

Να το αφήσει πάντως με δική του ευθύνη κάπου κει δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση.

Μια φορά πήρα τηλέφωνο τη γειτόνισσα να έχει του νου της για να το παραλάβει. Της έδωσα το 4ψήφιο pin από το SMS.

Βέβαια τυχαίνει μερικές φορές να φτάνουν πρώτα τα δέματα και το SMS να έρχεται αργότερα καθυστερημένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...