Προς το περιεχόμενο

Αυτές είναι οι πρώτες πληροφορίες του Samsung Galaxy S21 FE


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, kinitos είπε

Εμενα με ξεπερνάει το καθε ενα μηνα 2-3 συσκευές απο καθε σχεδον κατασκευαστή.
Το μονο που κρατάει ακομα ειναι η απλ. Η σαμσουγκ και ξιαομι ειναι γελοίες σε αυτο το πράγμα

Μάλλον η apple θα το κρατήσει αυτό το μοντέλο λανσαρίσματος συσκευών. Απλά για κάθε σειρά βγάζει 3 μοντέλα εξαρχής.

8 ώρες πριν, SPYTRO είπε

άπατο.
Το θέμα ειναι να ρωτάμε γιατί υπάρχει καν η σειρά FE
(υποθέτω παίζει ανάμεσα στα A και στα S).

Το 21 έχει πάει στα 700κάτι και θα πέσει κι άλλο, ποιος ο λόγος να έχεις tiers, στα 400, 450, 500, 550€ με περσινά specs

Θεωρώ οτι το συγκεκριμένο θα δίνει κάτι λίγα παραπάνω απο το (πολύ καλό όπως ακούγεται) A52S 5G

Η σειρά FE είναι για αρπαχτή, η ναυαρχίδα του φτωχού οπαδού.
Και η σειρά Α από το 2017 και μετά έχει πέσει σε ποιότητα (πολλά προβλήματα βγάζουν οι συσκευές μετά τον 1.5 χρόνο).
Καλύτερα ένα Poco ή ακόμα καλύτερα αλλαγή οικοσυστήματος με iphone se.

3 ώρες πριν, JcD είπε

Μιλάμε εγώ πήρα το 20fe μετά από pocof2pro και μου φαίνεται πατάτα! Το λειτουργικό είναι βαρύ κι έχει bugs, το gps έχει θέματα, βραδινές φωτός για τα πανηγύρια, μου αρέσει που κράζετε μερικοί την xiaomi, και μη χειρότερα, με βλέπω να επιστρέφω σύντομα στους κινέζους!

To poco είναι καλύτερο από οποιοδήποτε FE και παίζει να είναι και στο μέλλον.

Αν έπαιρνες S20 το κανονικό ίσως άξιζε, αν ψήνεσαι για καλές κάμερες και είσαι διατεθειμένος να θυσιάσει επιδόσεις λόγω exynos.

1 ώρα πριν, Giorgos17589 είπε

Σε νυχτερινες ειναι καλυτερο τ f2 pro απο το 20FE? Με χρήση night mode εννοω.. (oneplus 8 pro εχω απλα παρολιγο να χα παρει το 20 FE αντι γ εκεινο πριν λιγους μήνες). 

Το oneplus 8 pro σου είναι κλάσεις ανώτερο από το 20FE ;)
Νομίζω ότι το oneplus  8 pro είναι καλύτερο και από f2 pro.
Μπράβο φίλε μου που δεν έπεσες στην παγίδα.

Επεξ/σία από svartevarg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JcD είπε

Μιλάμε εγώ πήρα το 20fe μετά από pocof2pro και μου φαίνεται πατάτα! Το λειτουργικό είναι βαρύ κι έχει bugs, το gps έχει θέματα, βραδινές φωτός για τα πανηγύρια, μου αρέσει που κράζετε μερικοί την xiaomi, και μη χειρότερα, με βλέπω να επιστρέφω σύντομα στους κινέζους!

Κόλλημα παντως εχω και εγω στο FE. Ομως και το iPhone X που ειχα ειχε κολλήματα.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, svartevarg είπε

Μάλλον η apple θα το κρατήσει αυτό το μοντέλο λανσαρίσματος συσκευών. Απλά για κάθε σειρά βγάζει 3 μοντέλα εξαρχής.

Η σειρά FE είναι για αρπαχτή, η ναυαρχίδα του φτωχού οπαδού.
Και η σειρά Α από το 2017 και μετά έχει πέσει σε ποιότητα (πολλά προβλήματα βγάζουν οι συσκευές μετά τον 1.5 χρόνο).
Καλύτερα ένα Poco ή ακόμα καλύτερα αλλαγή οικοσυστήματος με iphone se.

To poco είναι καλύτερο από οποιοδήποτε FE και παίζει να είναι και στο μέλλον.

Αν έπαιρνες S20 το κανονικό ίσως άξιζε, αν ψήνεσαι για καλές κάμερες και είσαι διατεθειμένος να θυσιάσει επιδόσεις λόγω exynos.

Το oneplus 8 pro σου είναι κλάσεις ανώτερο από το 20FE ;)
Νομίζω ότι το oneplus  8 pro είναι καλύτερο και από f2 pro.
Μπράβο φίλε μου που δεν έπεσες στην παγίδα.

Μωρε καλυτερο απο το f2 pro ειναι(για καμερα μιλαμε πάντα) .. Γιατι το εχει ο αδερφος μου.. 😛... Απλα ειχα δει διαφορα συγκριτικά s20fe vs 8 pro οταν ηταν να διαλεξω και βγαζανε την καμερα του samsung καλύτερη... Αλλα πηγα στο oneplus γτ με χαλουσε κ η πλαστικη κατασκευη τ samsung κ ηθελα κυρτη οθονη επισης ( s9+, s10+, p30 pro και για 9 μερες s21 ultra(εκει να δεις χαλι η νυχτερινη+ υπερθερμανσεις απο τον exynos.. Το σουταρα)) επειδη ειχα συνηθισει απ τα προηγούμενα που ειχα. 

Επεξ/σία από Giorgos17589
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάτοχοι με s20 Fe 5g εννοείται πως το ξεπερνούν κατευθείαν,δεν έχει νόημα η μετάβαση στο Fe 21. O 888 είναι ρίσκο σε σχέση με την απρόσκοπτη λειτουργία σε κάθε επίπεδο του 865 που φέρει το s20 Fe 5g.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, esertas είπε

Κάποιο λάθος πρέπει να υπάρχει. Ταχεία φόρτιση 15watt;

Ενώ στο S21 25W το λες γρήφορη 😁 και χωρίς φορτιστή μέσα και όλα αυτά στα 700+ευρώ. Εκεί στη Samsung γελάνε 🤣

Επεξ/σία από matrix130
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Σε νυχτερινες ειναι καλυτερο τ f2 pro απο το 20FE? Με χρήση night mode εννοω.. (oneplus 8 pro εχω απλα παρολιγο να χα παρει το 20 FE αντι γ εκεινο πριν λιγους μήνες). 

Σε καμία λήψη δεν είναι καλύτερο το πόκο, δεν έγραψα κάτι τέτοιο, απλά όταν παίρνεις σάμυ άλλα περιμένεις, το πόκο είχε ελαφρύτερο λειτουργικό και καλύτερη ψύξη, πολύ vfm συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JcD είπε

Σε καμία λήψη δεν είναι καλύτερο το πόκο, δεν έγραψα κάτι τέτοιο, απλά όταν παίρνεις σάμυ άλλα περιμένεις, το πόκο είχε ελαφρύτερο λειτουργικό και καλύτερη ψύξη, πολύ vfm συσκευή.

Πριν παρω το oneplus ειχα p30 pro (αψογο) και το πουλησα.. Κ εσκασα κ ενα καρο λεφτα και ειπα να κανω τ κομματι μου και πηρα s21 ultra... Εεε μην στα πολυλεω.... Νυχτερινες μαυρο χαλι (πηγα κ στο επισημο service μηπως τυχον ειχα πεσει σε ελαττωματικό αλλα δεν...).... Και υπερθερμανση με το που ανοιγα την καμερα.. Συν οτι ειναι παντοφλα.. Αν κ αυτο οκ ξεπερνιεται... Οποτε το πουλησα στις 9 μερες πανω κ πηρα τ oneplus κ εσωσα κ καμποσα χρηματα... Οποτε.. Εκει να δεις τι περιμενα και τι πηρα... 1300€ συσκευη... (ηθελα και τα 16gb ram τρομαρα μ)... Κ η φάση ειναι οτι επειδη το αγορασε πριν λιγο καιρο κ ενας ξαδερφος μ πορωμενος με samsung .. Το τσεκαρα πριν λιγες μερες... Κ τ θεμα με τις νυχτερινες παρα τα τοσα update παραμενει... Μάπα!! (σε ολους τους υπολοιπους τομεις τ κινητο ηταν αψογο πάντως) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Πριν παρω το oneplus ειχα p30 pro (αψογο) και το πουλησα.. Κ εσκασα κ ενα καρο λεφτα και ειπα να κανω τ κομματι μου και πηρα s21 ultra... Εεε μην στα πολυλεω.... Νυχτερινες μαυρο χαλι (πηγα κ στο επισημο service μηπως τυχον ειχα πεσει σε ελαττωματικό αλλα δεν...).... Και υπερθερμανση με το που ανοιγα την καμερα.. Συν οτι ειναι παντοφλα.. Αν κ αυτο οκ ξεπερνιεται... Οποτε το πουλησα στις 9 μερες πανω κ πηρα τ oneplus κ εσωσα κ καμποσα χρηματα... Οποτε.. Εκει να δεις τι περιμενα και τι πηρα... 1300€ συσκευη... (ηθελα και τα 16gb ram τρομαρα μ)... Κ η φάση ειναι οτι επειδη το αγορασε πριν λιγο καιρο κ ενας ξαδερφος μ πορωμενος με samsung .. Το τσεκαρα πριν λιγες μερες... Κ τ θεμα με τις νυχτερινες παρα τα τοσα update παραμενει... Μάπα!! (σε ολους τους υπολοιπους τομεις τ κινητο ηταν αψογο πάντως) 

Εγώ ήμουν χρόνιος πελάτης της εταιρίας μέχρι το ελεεινό s10, κατόπιν άλλαξα, τώρα είπα να επιστρέψω αλλά δεν, θα το δώσω σε λίγο καιρό και θα πάω είτε σε oneplus είτε σε xiaomi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Εγώ ήμουν χρόνιος πελάτης της εταιρίας μέχρι το ελεεινό s10, κατόπιν άλλαξα, τώρα είπα να επιστρέψω αλλά δεν, θα το δώσω σε λίγο καιρό και θα πάω είτε σε oneplus είτε σε xiaomi.

S9+ ειχα.. Μετα s10+.. Που με απογοητευσε κ εμενα κ πηγα σε huawei p30 pro.. Που αν δν ειχαν θεμα τωρα με τα gms θα ξαναεπαιρνα μ κλειστα ματια... Κ είπα να επιστρέψω σε samsung αλλα με το s21 ultra... Αυτο ηταν.. Ποτε ξανα. Μονο oneplus πλέον (κορυφαιο το 8 pro)... Η αμα παω προς iphone... Ετσι για δοκιμη.. Σε xiaomi θα σ προτεινα οχι λογω λειτουργικου... Ειχα παλιοτερα το mi8.. Ολο bugs... Σε καθε update εκανα τ σταυρο μ... Και επειδη εχει και το... 90% των φιλων/γνωστων μου... Μ λενε κατι κουλα ανα καιρους... Ακομα κ ενας π εχει το mi10 pro π ειναι περσινη ναυαρχιδα του κανει κατι ωραια κολπα ωρες ωρες.. Αλλο καθε φορα... Πχ μετα τ τελευταιο update εδω κ 5-6 μερες οποτε παει ν συνδεθεί σ δικτυο wifi οση ωρα γραφει τον κωδικο παιζει στο φουλ ο ηχος κλησης.. 😛.. Κ δν σταματαει αν δν βγει απ τ μενου του wifi... Ωραια πράγματα... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...