Προς το περιεχόμενο

Huawei MateBook 14s Review - Εμπειρία από το πάνω ράφι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, natural_sgf είπε

Σχεδόν κανένας. Άντε, ένας άσχετος.

Δεν θα έπαιρνε market share με Linux. Θα έπαιρνε market share λόγω και Linux. Έχει διαφορά. Σαν brand, Αμερική και Ευρώπη δε το υπολογίζουν καν...

Διαφωνώ. Αυτός που θέλει λίνουξ δεν τον απασχολεί άμα έχει η όχι, και δεν νομίζω να υπάρχει πολύς κόσμος που θα δει λινουξ και θα τον προσελκύσει. Επίσης, άμα ήτανε να πάρει market share θα το είχε κάνει ήδη προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ideal09 είπε

Διαφωνώ. Αυτός που θέλει λίνουξ δεν τον απασχολεί άμα έχει η όχι, και δεν νομίζω να υπάρχει πολύς κόσμος που θα δει λινουξ και θα τον προσελκύσει. Επίσης, άμα ήτανε να πάρει market share θα το είχε κάνει ήδη προφανώς.

Δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω με αυτά που έγραψα. Ίσως να μην το εκφράζω σωστα. Anyway, δεν έχει και πολύ νόημα. Θα δείξει πόσο θα πουλήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο laptop όπως όλα της Huawei τα τελευταία χρόνια, με τσιμπημένη όμως τιμή για αυτά που προσφέρει, όσο και να θέλουν να μας πείσουν αρκετοί reviewers για το αντίθετο. Το ότι στην Ελλάδα ήρθε χωρίς κανένα δώρο για προπαραγγελίες, σε αντίθεση με άλλες ευρωπαϊκές χώρες, είναι απλά τραγικό, νομίζω θα έπρεπε να αναφερθεί (αν όχι στο review τουλάχιστον στο podcast, όταν είχε γίνει λόγος γι' αυτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο μεταξυ εχουν βγει win 10 που παιζουν κ σε κομπιουτερακι τσεπης αν χρειαστει απο θεμα resources ολος ο κοσμος τρεχει με win κ ο αλλος θελει linux γιατι ειναι χακερ ξερω γω κ τα win τον περιοριζουν κ ειναι πολυ mainstream ναχει pc με win οποτε dislike στο μηχανημα.Σα να παρεις φορτηγακι κ να μη σαρεσουν τα λαστιχα απτο εργοστασιο ξερω γω.

(Μετα μπλεκει με τα εξαφανισμενα partition του δισκου οταν θελει να ξαναβαλει win 🤣 )

 

Επεξ/σία από magicnumbers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...