Προς το περιεχόμενο

Germanos 15% epistrofi με κάρτες Eurobank για αγορα ανω των 349€ [TEΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπάθησε κάποιος να κάνει αγορά και να εξαργυρώσει κουπόνι από το app?

Θέλω να εξαργυρώσω κουπόνι 50€. Ενώ το κάνει δεκτό δεν το αφαιρεί από την τιμή.

Μου γράφει: Συγχαρητήρια Κερδίσατε 0€ έκπτωση!...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, de_thymamai είπε

Προσπάθησε κάποιος να κάνει αγορά και να εξαργυρώσει κουπόνι από το app?

Θέλω να εξαργυρώσω κουπόνι 50€. Ενώ το κάνει δεκτό δεν το αφαιρεί από την τιμή.

Μου γράφει: Συγχαρητήρια Κερδίσατε 0€ έκπτωση!...

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα φίλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλοκαίρι ο Γερμανός είχε μία αντίστοιχη προσφορά με 20 τοις 100 επιστροφή. Ισχυε για αγορές από 299 € και πάνω. Όταν πήρα τηλέφωνο για να διευκρινίσω ποια προϊόντα ανήκαν στην κατηγορία της επιστροφής, η υπάλληλος μου είπε ότι σε αυτά περιλαμβάνονταν μόνο όσα είχαν το ταμπελάκι της επιστροφής. Ενώ είχα αποκλείσει τελικά να κάνω αγορά, κάτι με έτρωγε, και ξαναπήρα τηλέφωνο και η επόμενη υπάλληλος με την οποία μίλησα μου ανέφερε ξεκάθαρα ότι όλα τα προϊόντα που θα Μπουν στο καλάθι και θα πληρωθούν με κάρτα  Eurobank έχουν το δικαίωμα επιστροφής από τη στιγμή που θα συμπληρωθεί το ποσό των 299 €. Έτσι ακριβώς έγινε, αγόρασα τρία προϊόντα, από τα οποία τα δύο δεν ανέφεραν ότι έμπαιναν στην προσφορά της επιστροφής , και η Eurobank μου έβαλε την επιστροφή κανονικότατα στο προβλεπόμενο διάστημα. Δεν έχω προλάβει ακόμα να μπω να διαβάσω ακριβώς τους όρους, αλλά νομίζω ανήκουμε στην ίδια κατηγορία. Συγνώμη για το μακροσκελές post.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, de_thymamai είπε

Προσπάθησε κάποιος να κάνει αγορά και να εξαργυρώσει κουπόνι από το app?

Θέλω να εξαργυρώσω κουπόνι 50€. Ενώ το κάνει δεκτό δεν το αφαιρεί από την τιμή.

Μου γράφει: Συγχαρητήρια Κερδίσατε 0€ έκπτωση!...

Ναι επίσης και εμένα μου γραφει το ίδιο. Μήπως η έκπτωση περνάει σε προϊόντα που δεν είναι σε προσφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Επειδή άπλωσε το θέμα μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει εν συντομία εδώ ή με προσωπικό μήνυμα?

Βρίσκω κάτι από το Γερμανό, πάω εκεί ή ηλεκτρονικά?Λέω το ΑΦΜ που είναι για αποφορορολόγηση κ βγαίνει μειωμένη τιμή?Σε συνεννόηση με τον κάτοχο του ΑΦΜ. Επίσης το επιπλέον 15% είναι στην τιμή μετά την αποφορολόγηση?Ο κάτοχος της κάρτας?Υπάρχει πρόβλημα να μην είναι ο ίδιος με την αποφορολόγηση?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσες φορέςέχω προσπαθήσει να αγοράσω από Γερμανό online με αποφορολόγηση, δεν το έχω καταφέρει. Η πιο ασφαλής επιλογή είναι αυτοπροσώπως σε κατάστημα.  Η επιστροφή αφορά το τελικό ποσό που θα πληρωθεί, σε περίπτωση αποφορολόγησης, το ποσό χωρίς το ΦΠΑ. Το νόμιμο είναι να είναι ο ίδιος ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης και το όνομα στην χρεωστική-πιστωτική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως....θλιψη...αγορα περσυ

https://www.germanos.gr/product/televisions/televisions/55-65/hisense-h58a7100f-58-led-4k-smart-tv-tileorasi/?productId=20397324&fname=&fvalue=

αυτην την τηλεοραση στα 389 ευρω απο γερμανο -20% επιστροφη, 58αρα στα 320 ευρω.

Φετος, το ιδιο μοντελο 489 ευρω!!!!

δεν παιζονται...

Επεξ/σία από Markosbutcher
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tonis1989 είπε

Ναι επίσης και εμένα μου γραφει το ίδιο. Μήπως η έκπτωση περνάει σε προϊόντα που δεν είναι σε προσφορά?

Δοκίμασα να βάλω τον κωδικό και σε προϊόν που δεν ήταν προσφορά και πάλι έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Από χθες το βράδυ πάντως δεν το έχουν διορθώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και κάτι που δεν περίμενα...παραγγελία σήμερα το μεσημέρι περίπου...πριν καμιά ώρα το πακέτο παραδόθηκε σε κουριερ...φυσικά επιστροφή δεν είδα ακόμα αλλά είναι νωρίς. Εξάλλου πρόκειται για ηλεκτρονική παραγγελία κ μάλιστα Κυριακή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αποφορολόγηση αν το ΑΦΜ ανήκει σε φυσικό πρόσωπο πρεπει ο ίδιος να κάνει την αγορά με πιστωτική στο όνομά του.

Αν το ΑΦΜ είναι νομικό πρόσωπο πρεπει να σε έχουν ορίσει ως εκπρόσωπο (υπαρχει εφαρμογή στην ΑΑΔΕ) ωστε να μπορείς να κάνεις αγορές χωρίς ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/11/2021 στις 4:04 ΜΜ, adminaros είπε

Καμία πρόταση για τηλεόραση 55 ;  Κοντά στα 500-600 ;

 

1

Επεξ/σία από nikoshiotaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...