Προς το περιεχόμενο

PANASONIC OLED TX-55HZ980E 55'' 764,15€ (έμμεσα επιστροφη Eurobank) [TEΛΟΣ]


stathis97

Προτεινόμενες αναρτήσεις

PANASONIC TX-55HZ980E 899€-135€ (επιστροφη Eurobank)=764€

Του '20 μοντελο,χωρις hdmi 2.1,οποιος δεν ενδιαφερεται να συνδεσει gaming κονσολα με 2.1,νομιζω ειναι τιμια προσφορα.

Φθηνοτερη τιμη που εχει υπαρξει 899€

https://www.germanos.gr/product/televisions/televisions/55-65/panasonic-tx-55hz980e-55-oled-4k-smart-tv-tileorasi/?productId=20405569

20405569_PANASONICTX55HZ980E55039039OLED

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
6 λεπτά πριν, stathis97 είπε

PANASONIC TX-55HZ980E 899€-135€ (επιστροφη Eurobank)=764€

Φθηνοτερη τιμη που εχει υπαρξει 899€

899 ηταν παλι στον Γερμανο, αρα ιδια τιμη, απλα τωρα 15% προσφορα μονο λογω της επιστροφης.

Καλη περιπτωση, αλλα θα παιξει σιγουρα και φτηνοτερα σε λιγο καιρο. Οποιος βιαζεται ειναι μια καλη λυση οπως και να εχει βεβαιως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, stathis97 είπε

Αν δεν κανω λαθος ειναι η αντιστοιχη LG 55BX ομως χωρις hdmi 2.1 που ειχε υπαρξει στα ιδια €€ με την δωροκαρτα απο lg

στα 700 και κατι ψιλα ηταν η 65αρα BX, η 55αρα ειχε φτασει καπου 500 την καταλληλη στιγμη του Απριλη.

Νομιζω οτι η panasonic ειναι καλυτερη υλοποιηση απο τις LG, δεν εχω ακουσει για ασχημα πανελ στις panny, εκτος αν δεν τα πετυχα απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, matrixxx είπε

στα 700 και κατι ψιλα ηταν η 65αρα BX, η 55αρα ειχε φτασει καπου 500 την καταλληλη στιγμη του Απριλη.

Οντως;

Τοτε ας περιμενουμε την απαντηση απο LG μεχρι την παρασκευη.

Αναφορά σε κείμενο

Νομιζω οτι η panasonic ειναι καλυτερη υλοποιηση απο τις LG, δεν εχω ακουσει για ασχημα πανελ στις panny, εκτος αν δεν τα πετυχα απλα.

Και εγω αυτο διαβαζω απο διαφορα review.Για το λογισμικο τους σε σχεση με τις lg,γνωριζεις κατι;

 
Επεξ/σία από stathis97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, stathis97 είπε

Οντως;

Τοτε ας περιμενουμε την απαντηση απο LG μεχρι την παρασκευη.

Και εγω αυτο διαβαζω απο διαφορα review.Για το λογισμικο τους σε σχεση με τις lg,γνωριζεις κατι;

 

σε ποιοτητα εικόνας η panasonic ειναι σαφώς καλύτερη απο BX.
αλλα σίγουρα οχι μέρα με την νύχτα.

Το λογισμικό ειναι περι ορέξεως, τι προτιμάει ο καθένας.

Αν ομως παιζετε games καλυτερα LG

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, matrixxx είπε

στα 700 και κατι ψιλα ηταν η 65αρα BX, η 55αρα ειχε φτασει καπου 500 την καταλληλη στιγμη του Απριλη.

Νομιζω οτι η panasonic ειναι καλυτερη υλοποιηση απο τις LG, δεν εχω ακουσει για ασχημα πανελ στις panny, εκτος αν δεν τα πετυχα απλα.

Εμένα πάντως σε μια 65αρα που είχε dse και vertical banding μου έλεγαν ότι είχε πάρει σκόνη το panel :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πως θα ειναι καλυτερα για games ή οτιδηποτε αλλο μια για παραδειγμα με ενα  πανελ με DSE ή/και VB;

Εγω θα επαιρνα μονο μια με καθαρο πανελ και δεν θα κοιτουσα σχεδον καθολου μενου κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω να πιστευω την 55B16LA θα την βγαλουν προσφορα μεσα στην βδομαδα ~800€,

Ή οτι κομματια BX εχουν μείνει απουλητα.Την Panasonic την εχει και ο Κωτσος ισως κανει κανενα price match.

Δεν εχουμε κανεναν εδω μεσα για inside info; 🤐

Επεξ/σία από stathis97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν μας έχουν μουρλανει στις εκθεσιακές όπως άλλες χρονιές;

Τώρα για του θέματος περίεργο να μην έχει hdmi 2.1 και να έχει η αρχαιολογία C9 που έχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πως δεν μας έχουν μουρλανει στις εκθεσιακές όπως άλλες χρονιές;

Τώρα για του θέματος περίεργο να μην έχει hdmi 2.1 και να έχει η αρχαιολογία C9 που έχω;

Στου γερμανου και στου κωτσου το site λεει οτι εχει 2.1,αλλα στα site εξωτ. λεει οτι εχει 2.0b,μας δουλευουνε..

HDMI 2.1 is required for 8K and certain features (VRR, QMS, HFR etc.). However, some of these features can also be enabled on HDMI 2.0 ports.

Επεξ/σία από stathis97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πως δεν μας έχουν μουρλανει στις εκθεσιακές όπως άλλες χρονιές;

Τώρα για του θέματος περίεργο να μην έχει hdmi 2.1 και να έχει η αρχαιολογία C9 που έχω;

η panasonic δεν εστιάζει στους gamers αλλα σε οσους θέλουν την καλυτερη κινηματογραφική εικονα, θα πιεστεί να βάλει αλλα δεν ειναι στις προτεραιότητες της, τουλάχιστον δεν ήταν τόσα χρόνια. 

περα απο games το hdmi 2.1 ειναι παντελώς άχρηστο

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stathis97 είπε

Στου γερμανου και στου κωτσου το site λεει οτι εχει 2.1,αλλα στα site εξωτ. λεει οτι εχει 2.0b,μας δουλευουνε..

HDMI 2.1 is required for 8K and certain features (VRR, QMS, HFR etc.). However, some of these features can also be enabled on HDMI 2.0 ports.

https://www.panasonic.com/gr/consumer/tv/oled/tx-55hz980e.html

image.png.36e947ac09efe3cf305d8db3655e22d1.png

Μια χαρά τηλεόραση είναι. Και για gaming. Υποστηρίζει Atmos, Dolby Vision, HDR10+ και έχει πρακτικά τα πάντα εκτός από hdmi 2.1.

Τα panel της Panasonic είναι τα καλύτερα με αυτά της Sony να ακολουθούν. Και οι Panasonic από την LG τα παίρνουν τα πάνελ αλλά τα βελτιώνουν.

 

3 λεπτά πριν, prefuse είπε

η panasonic δεν εστιάζει στους gamers αλλα σε οσους θέλουν την καλυτερη κινηματογραφική εικονα, θα πιεστεί να βάλει αλλα δεν ειναι στις προτεραιότητες της, τουλάχιστον δεν ήταν τόσα χρόνια. 

περα απο games το hdmi 2.1 ειναι παντελώς άχρηστο

Σε όλα τα reviews έχουν πολύ καλές κριτικές. Η νέα γενιά του 2021 έχει hdmi 2.1 αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...