Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σύνδεσης κινητού και Nikon D3400.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ. 

Έχω μια κάμερα dslr, συγκεκριμένα την Nikon D3400. Στην αρχή ήταν όλα μια χαρά, αναφορικά με τη σύνδεσή της με την εφαρμογή Snapbridge. Αργότερα, άρχισε να μου βγάζει 'pairing failed' και δεν μου έβγαζε την ένδειξη στην οθόνη της κάμερας έτσι ώστε να καταφέρω να τα συνδέσω. Εκτός αυτού, δεν μπορώ να ανοίξω πλέον και το bluetooth ούτε τα location data, συγκεκριμένα μου βγάζει 'this option is not available at current settings or in the camera's current state' . Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω; Δοκίμασα να κάνω reset όλες τις ρυθμίσεις, έσβησα την εφαρμογή, τα δεδομένα της...τίποτα. 

Οποιαδήποτε πληροφορία έχετε θα μου φανεί χρήσιμη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, evitsakalidou είπε

Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ. 

Έχω μια κάμερα dslr, συγκεκριμένα την Nikon D3400. Στην αρχή ήταν όλα μια χαρά, αναφορικά με τη σύνδεσή της με την εφαρμογή Snapbridge. Αργότερα, άρχισε να μου βγάζει 'pairing failed' και δεν μου έβγαζε την ένδειξη στην οθόνη της κάμερας έτσι ώστε να καταφέρω να τα συνδέσω. Εκτός αυτού, δεν μπορώ να ανοίξω πλέον και το bluetooth ούτε τα location data, συγκεκριμένα μου βγάζει 'this option is not available at current settings or in the camera's current state' . Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω; Δοκίμασα να κάνω reset όλες τις ρυθμίσεις, έσβησα την εφαρμογή, τα δεδομένα της...τίποτα. 

Οποιαδήποτε πληροφορία έχετε θα μου φανεί χρήσιμη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

     Καλησπέρα σας , εσείς ξέρετε βέβαια σε τι σας χρησιμεύουν όλα τα παραπάνω αν δλδ τα χρειάζεστε για κάποιον πολύ συγκεκριμένο λόγο , αλλιώς βγάζοντας την κάρτα μνήμης και διαβάζοντας την σε έναν αναγνώστη καρτών η συνδέοντας την μηχανή απευθείας σε έναν υπολογιστή το θέμα βρίσκει τον δρόμο του χωρίς κόπο .

  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι θέμα firmware της Nikon η κάτι τέτοιο.Βρήκα λύση προσωπικά χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή που λέγετε Camera Connect and Control.Παρόλα αυτά για τη δίκη σου κάμερα βλέπω πως χρειάζεται usb δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...