Προς το περιεχόμενο

Realme 8 5G


alfeios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτό εδώ το θέμα λένε ότι το απλό το 8 είναι καλύτερο. Βέβαια άλλοι λένε ότι το Poco X3 Pro είναι καλύτερο και από τα δύο και τώρα στο Black Friday κοστίζει 230.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Poco X3 Pro μπορεί να είναι καλό αλλά έχει τα θεματάκια του.

Άσε που έχει το skin Miui που τα έχει κάνει μαντάρα.

1 ώρα πριν, alfeios είπε

Σκεφτομαι την αγορά του. Καποιες γνωμες;

https://www.skroutz.gr/s/28888697/Realme-8-5G-6GB-128GB-Supersonic-Blue.html?from=sku_spec_variations

Όπως προαναφέρθηκε το Realme 8 είναι καλύτερο.

Στις μεγάλες αλυσίδες κάνει 199€  με τα 6gb ram.

Πήγαινε να το δεις και από κοντά.

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Poco X3 Pro μήπως εμφανίζονται σε κάποιες συσκευές τα προβλήματα; Γιατί από γνωστούς και φίλους που το έχουν αγοράσει δεν τους έχει εμφανίσει κάτι. Θέλω να πω πως να είναι ελαττωματική η συσκευή δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρία να σου δώσει καινούρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ds12 είπε

Σχετικά με το Poco X3 Pro μήπως εμφανίζονται σε κάποιες συσκευές τα προβλήματα; Γιατί από γνωστούς και φίλους που το έχουν αγοράσει δεν τους έχει εμφανίσει κάτι. Θέλω να πω πως να είναι ελαττωματική η συσκευή δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρία να σου δώσει καινούρια;

Στα poco είναι 50-50.

Δηλαδή αν σου κάτσει ή όχι.

Εγώ δεν θα έπαιρνα ένα κινητό που θα το παίξω κορώνα γράμματα.

Επεξ/σία από GATE123
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Στα poco είναι 50-50.

Δηλαδή αν σου κάτσει ή όχι.

Εγώ δεν θα έπαιρνα ένα κινητό που θα το παίξω κορώνα γράμματα.

Αυτο εχω καταλάβει κι εγω απο κριτικες που διαβαζω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Στα poco είναι 50-50.

Δηλαδή αν σου κάτσει ή όχι.

Εγώ δεν θα έπαιρνα ένα κινητό που θα το παίξω κορώνα γράμματα.

Το ξέρω αυτό αλλά μου φαίνεται παράξενο από την άποψη ότι δεν ελέγχουν τις συσκευές πριν βγουν στην αγορά; Και αν πέσεις σε ελαττωματική έχεις δικαίωμα να ζητήσεις δωρεάν αντικατάσταση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ds12 είπε

Το ξέρω αυτό αλλά μου φαίνεται παράξενο από την άποψη ότι δεν ελέγχουν τις συσκευές πριν βγουν στην αγορά; Και αν πέσεις σε ελαττωματική έχεις δικαίωμα να ζητήσεις δωρεάν αντικατάσταση; 

Αν είναι ελαττωματική έχεις το DOA που ισχύει για 7 ημέρες.

Αλλά εγώ δεν θέλω να πάω κάπου που να έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι θα μου τύχη ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοείτε αυτό. Αν είναι να έχεις 50% πιθανότητα να σου βγει ελλαττωματικό καλύτερα να προτιμήσεις άλλη συσκευή. Απλά αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν το πρόβλημα εντοπίζεται στα υλικά της συσκευής(οθόνη, επεξεργαστής κλπ.) ή έχει να κάνει με το λογισμικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ds12 είπε

Ναι εννοείτε αυτό. Αν είναι να έχεις 50% πιθανότητα να σου βγει ελλαττωματικό καλύτερα να προτιμήσεις άλλη συσκευή. Απλά αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν το πρόβλημα εντοπίζεται στα υλικά της συσκευής(οθόνη, επεξεργαστής κλπ.) ή έχει να κάνει με το λογισμικό;

Και με τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτήν την περίπτωση δεν θα έπρεπε να αποσύρουν την συσκευή και να βγάλουν μια νέα βελτιωμένη έκδοση; Εφόσον το πρόβλημα είναι γενικό αυτό θα έπρεπε να κάνουν. Αλλά ναι εφόσον συμβαίνει αυτό πας σε άλλη συσκευή ή και εταιρία. Το realme 8 που αναφέρθηκε ας πούμε είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ds12 είπε

Σε αυτήν την περίπτωση δεν θα έπρεπε να αποσύρουν την συσκευή και να βγάλουν μια νέα βελτιωμένη έκδοση; Εφόσον το πρόβλημα είναι γενικό αυτό θα έπρεπε να κάνουν. Αλλά ναι εφόσον συμβαίνει αυτό πας σε άλλη συσκευή ή και εταιρία. Το realme 8 που αναφέρθηκε ας πούμε είναι πολύ καλό.

Καμία σχέση με τα Xiaomi.

Και έχουν και δύο χρόνια εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας από όπου και να το πάρεις.

Και service στο Ελληνικό και πιο smooth λειτουργικό και φέρνει σε Android One.

Όχι σαν τα Xiaomi που μας έχουν μπερδέψει με τις εγγυήσεις και τα service.

Εντάξει στην κατηγορία τους είναι μια χαρά και ωραία αλλά όχι αυτό το χάλι.

Έχω πάρει πολλά Xiaomi από τότε που βγήκαν αλλά αυτό το χάλι να παρατάνε τα κινητά για να τα παίρνουν επειδή γίνανε μεγάλη και τρανή αυτό πάει πολύ.

Γυρνάς σελίδα και τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...