Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy s20fe 429


imr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο σε σχεση με το α21 s τι λεει; ειναι καλυτερο;επεσε στα χερια μου προσφατα ενα α21s αν ειναι να το πουλησω και να το παρω αυτο απο γερμανο 365 ειναο καλη τιμη για midle range ειναι και samsung και τραβαει το ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, samsunglife είπε

Αν θες full προστασία σε περίπτωση πτώσης πας στην spigen που σου είπαν πιο πάνω. 

Αν θες όσο το δυνατόν λιγότερο όγκο (όπως εγώ) η spigen το χοντραίνει αρκετα (είχα την Rugged Armor σε άλλες συσκευές). Εγώ θα πάρω τη nillkin (δεν χοντραίνει καθόλου τη συσκευή και έχει πολύ καλό grip, αλλά το προστατεύει λιγότερο και μπαινοβγαίνει σχετικά δύσκολα)

https://www.skroutz.gr/s/27338643/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-S20-FE.html

 

11 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

+1 για Spigen.Οσες φορές έχει πέσει το κινητό στα 3 χρόνια, με πλάτη, με οθόνη, η υπό γωνία δεν έχει πάθει τίποτα.Προστατεύει την πίσω κάμερα, στο μπροστά μέρος είναι ελαφρώς υπερυψωμένη για την προστασία της οθόνης χωρίς να εμποδίζει στο αριστερό+δεξιά scroll και στις γωνίες έχει κενά για απορρόφηση των κραδασμών.(Air cushion technology).Σε εφαρμογή άψογη και οι τρύπες της θύρας φόρτισης, των μικροφώνων, των volume buttons και του power button "πέφτουν" ακριβώς.

Υπάρχουν και πιο λεπτές απο άλλες εταιρείες, αλλά δεν προσφέρουν την  ίδια προστασία.

Υπόψην πως η διαφανές κιτρινίζει.Ισως μόνο του τύπου crystal clear να μην κιτρινίζει αν είναι απο άλλο υλικό και όχι απο σιλικόνη.

Εχω αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/13332191/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Xperia-XZ1.html

 

12 ώρες πριν, g_f είπε

+1 Έχω χρόνια την ιδια θήκη σε s9+ και πραγματικά προστατεύει τι κινητό όπως και αν πέσει. 

 

17 ώρες πριν, Skywalker21 είπε

Αυτή εδώ είναι πολύ καλή, όμορφη (γούστα είναι αυτά φυσικά) έχει καλή αίσθηση και το κυριότερο θεωρητικά πάντα δείχνει να προστατεύει το κινητό από τα πάντα. Και επειδή το έχεις αρκετά μαγαζιά το παραγγέλνεις online και όλο και κάποιο θα είναι σχετικά κοντά σου να πας να το πάρεις από κει και να μην χρεωθείς μεταφορικά. 

https://www.skroutz.gr/s/25145154/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S20-FE.html

 

παιδια πειτε και κανενα καλο screen protector για την οθονη  ειτε αυτοκολλητο  ειτε τζαμακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό μετα από μια εβδομάδα χρήσης πραγματικα είναι παρά πολύ καλπ. Πολύ smooth εμπειρία με τα 120hz και με το ui της samsung. 

 

Αυτό που διάβασα εδώ για την χαλια μπαταρία όμως πραγματικά μου φαίνεται πολύ παράξενο. Το κινητό μου έχει βγάλει μέχρι και 8 ώρες sot. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Το κινητό μετα από μια εβδομάδα χρήσης πραγματικα είναι παρά πολύ καλπ. Πολύ smooth εμπειρία με τα 120hz και με το ui της samsung. 

 

Αυτό που διάβασα εδώ για την χαλια μπαταρία όμως πραγματικά μου φαίνεται πολύ παράξενο. Το κινητό μου έχει βγάλει μέχρι και 8 ώρες sot. 

Με 120hz καίει αρκετα. Χωρίς είναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, marios1515 είπε

 

 

 

παιδια πειτε και κανενα καλο screen protector για την οθονη  ειτε αυτοκολλητο  ειτε τζαμακι

Δε νομίζω να υπάρχει καλύτερο, από τη μεμβράνη που φοράει ήδη. Και εάν χρειαστεί αλλαγή και είσαι Αθήνα, σου την ξαναβαζουν στη smartec. Νομίζω με 10€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marios1515 είπε

 

 

 

παιδια πειτε και κανενα καλο screen protector για την οθονη  ειτε αυτοκολλητο  ειτε τζαμακι

Φοράει είδη εργοστασιακή μεμβράνη. 

Και αν βάλεις μία θήκη αντίστοιχη με αυτή που πρότεινα που είναι ελαφρώς υπερυψωμένη και προστατεύει και την οθόνη άμα πέσει δεν χρειάζεσαι τζαμάκι. 

Και άμα επιμένεις να βάλεις τζαμάκι πρέπει να βάλεις ένα πάρα πολύ καλό (άρα ακριβό)

και εγκεκριμένο γιατί όλα τα κινητά που έχουν το αποτύπωμα στην οθόνη άμα βάλεις καμία φθηνή ούτε καλή αίσθηση θα έχει οθόνη και θα δυσκολεύεται πολύ να αναγνωρίζει το αποτύπωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μπορεί κάποιος που το πήρε από e-shop Γερμανού (έκδοση Qualcomm SM8250), να μας πει εάν το συγκεκριμένο μοντέλο έχει δέκτη FM ραδιοφώνου? Θα μετρήσει πολύ στην απόφαση μου να το αποκτήσω, αφού είναι πλέον χαρακτηριστικό (FM radio) υπό εξαφάνιση στα νέα smartphones.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε απάντηση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Camel4 είπε

Δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Πάντως κάπου νομίζω ότι διάβασα ότι η έκδοση 4g με τον Snap865 έχει ραδιόφωνο, αν και η έλλειψη 3.5 jack είναι ενδεικτική .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2021 στις 12:50 ΜΜ, smyrali είπε

συμφωνώ σε όσα λες αλλά τα 6 gb RAM πόσο future proof είναι; μήπως σε 1 χρονο απο τώρα σέρνεται; δεν μπορουμε όλοι να αλλάζουμε κινητό κάθε χρόνο...

εχει 6gb LPDDR5 όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2021 στις 2:27 ΜΜ, kariolikos είπε

εχει 6gb LPDDR5 όμως

Αφου ρε φιλε, σου το 'παν ξεκαθαρα, ειναι καλυτερα τα Redmi Note 10 Pro και 11T με τις ddr4, τι δεν καταλαβαινεις?!
😛😂😛😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2021 στις 3:05 ΜΜ, smyrali είπε

μπορείς να την χρησιμοποιεισεις και σε online αγορές π.χ Σκλαβενίτη;

Νομίζω πως online εξαργύρωση επιστροφής Eurobank μόνο στο ηλεκτρονικό κατάστημα του ΙΚΕΑ μπορείς να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Giama είπε

Νομίζω πως online εξαργύρωση επιστροφής Eurobank μόνο στο ηλεκτρονικό κατάστημα του ΙΚΕΑ μπορείς να κάνεις.

πηγαινε βαλε βενζινε ΕΚΟ. εκει που εχει φθασει με ενα γεμισμα....που θα χρειαστεις πανω απο 100 ευρω....θα κανεις και ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...