Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy s20fe 429


imr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παρελαβα σήμερα από Κωτσόβολο με το snapdragon ότι πιο value αν ψάχνεις mid range κινητό κάτω απο το 500άρικο χωρίς 5g( αν κι δε νομίζω ότι είναι χαρακτηριστικό που θα έπρεπε να νοιάζει κάποιον για τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον).

 

Εγώ προσωπικά το πήρα και με επιδότηση και μου βγήκε 240€ (τους έκλεψα θα έλεγα :D) αντε καλό 2025 για νέο κινητό να μην το ματιάσω.

Επεξ/σία από Rizas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, akollias said:

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Ποτε μπηκε η παραγγελία σας? Εγω απο 22/11 και δεν εχω καμμια ενημερωση.

21/11...και παρέλαβα την επόμενη. Απο πόντους βέβαια τπτ ακόμα...αλλά πιστεύω μέχρι αύριο θα μπουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akollias είπε

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Ποτε μπηκε η παραγγελία σας? Εγω απο 22/11 και δεν εχω καμμια ενημερωση.

23/11 παραγγελία και σήμερα παραλαβή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη τιμη, πολυ καλο κινητο, αλλα αυτη την στιγμη αγορα συσκευης πανω απο 400 ευρω ΧΩΡΙΣ 5G δεν ειναι τοσο μεγαλη ευκαιρια. ΗΔΗ η cosmote κλεινει το δικτυο 3G, καταλαβαινετε οτι το δικτυο 4g θα ειναι πολυ πιο "πιεσμενο" σε λιγους μηνες. Και επειδη το κινητο ειναι πρωτα συσκευη επικοινωνιας και μετα φωτογραφικη μηχανη, το να εχετε παντου σημα και data ( εννοω με σωστη ταχυτητα) ειναι πολυ πιο χρησιμο. Μην βλεπετε το 5G μονο σαν κατι πολυ γρηγορο, αλλα δειτε το οτι ειναι ενα επιπλεον φασμα που μπορειτε να χρησιμοποιησετε. Εκτος και αν προκειται να το κρατησετε για κανα χρονο μονο, οποτε εκει ναι αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία Σαββατόβραδο, αποστολή Δευτέρα βράδυ (ενημέρωση με email και λίγο αργότερα με sms), Τρίτη πρωί είχε φτάσει.

Και τα χρήματα της επιστροφής έχουν μπει όλα!

Γερμανός και ΕΛΤΑ courier πετάνε φέτος!

 

PS. Πολύ κομψή η γνήσια θήκη της samsung. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, smyrali είπε

συμφωνώ σε όσα λες αλλά τα 6 gb RAM πόσο future proof είναι; μήπως σε 1 χρονο απο τώρα σέρνεται; δεν μπορουμε όλοι να αλλάζουμε κινητό κάθε χρόνο...

6gb είναι υπεραρκετά. Δε παίζει να σέρνεται όχι σε 1 αλλά ούτε στα επόμενα 3 τουλάχιστον. Τόσα είναι κ τα χρόνια που θα παίρνεις όλα τα update σε software από τη Samsung επομένως μην το σκέφτεσαι. Και το πιο σήμαντικο φοράει το τελευταίο flagship επεξεργαστή της περσινής χρονιάς. Το κινητό τρέχει τα πάντα σφαίρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους το έχουν απορία, το S20 FE βγήκε με Android 10, πήρε το 11, τον Ιανουάριο θα πάρει το 12 και στο μέλλον το 13, που θα είναι και το τελευταίο. Για security updates 4 χρόνια από την αρχική ημερομηνία κυκλοφορίας και μένει να δούμε αν θα το πάει στα 5, όπως ανακοίνωσε για τα enterprise edition phones.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stark είπε

Για όσους το έχουν απορία, το S20 FE βγήκε με Android 10, πήρε το 11, τον Ιανουάριο θα πάρει το 12 και στο μέλλον το 13, που θα είναι και το τελευταίο. Για security updates 4 χρόνια από την αρχική ημερομηνία κυκλοφορίας και μένει να δούμε αν θα το πάει στα 5, όπως ανακοίνωσε για τα enterprise edition phones.

+1

Ειναι 4G κι απο τον  Ιανουαριο του 22 θα ειναι το minimun που θα εχουν ολες οι εταιριες κινητης για τα κινητα που υποστηριζουν ( δεν αασχολει αυτους που αλλαζουν κινητα καθε 1-2 χρονια τους υπολοιπους ισως)

Αν ειναι fun των ενσυρματων ακουστικων θα πρεπει να υπολογησουν κανα 15-20€ για μετατροπεα 3.5 jack .

Τωρα στα θετικα

Πολυ καλη κυρια καμερα σε φωτο κι βιντεο  σε ολες τις συνθηκες φωτισμου ,σε selfie καλη φωτογραφια ki video ημερας στο video νυχτας μετρια προς καλη .

Επεξεργαστης sd865 πολυ καλη αποδοση και δεν υπερθερμενεται

Samsung plus η rom δεσμευει ως κι 4gbαπο την ram αν χρειαστει.Αρα τα 6 gb γινονται 10 gb

Eχει fm radio

Ki καλοριζικο

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...