Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, nighthawk6969 είπε

https://www.skroutz.gr/s/25043802/TP-LINK-TL-MR6400-v5-Ασύρματο-4G-Mobile-Router-Wi-Fi-4-με-3-Θύρες-Ethernet.html

Λιγο of topic αλλά σχετικό με την 2η σιμ, έχει κανένας εμπειρία με το παραπάνω μοντεμ/ρούτερ?

 

μετριο προς αδιαφορο. ολα τα tplink πλην του MR600, δεν υποστηριζουν carrier aggregation οποτε το χασμα ταχυτητας ειναι μεγαλο συγκριτικα με καποιο κινητο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 420
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια τα φωτα σας πλιζ 

εχω και εγω το εν λογω προγραμμα και τον μισο χρονο βρισκομαι σε νησι που εχω κοσμοτε 50 αρα βντσλ ,3-4 μηνες τον χρονο ειμαι αθηνα και εχω κοψει το τηλεφωνο λογω οτι δεν με συμφερει οικονομικα,σαν κεντρικη συσκευη εχω ενα poco f2 pro 128gb που πιανει 5g ,εχω και ενα s8 που μου εχει μεινει ,τι λετε να κανω α) να βαλω αντσλ 24αρι βονταφον και μιφι δωρο με 20ε,β)να αφησω και να συνδεσω το ποκο να κανει χοτσποτ τεθερινκ το 5g σε ολο το σπιτι για τους λιγους μηνες που μενω αθηνα ή γ)να παρω ενα φτηνο 4g modem καινα κανω το s8 καρτοκινητο αφου η σιμ της βοντα θα ναι στο  sto 4g modem.

τι ειναι πιο συμφερον και οικονομικα και πρακτικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, CptBill είπε

μετριο προς αδιαφορο. ολα τα tplink πλην του MR600, δεν υποστηριζουν carrier aggregation οποτε το χασμα ταχυτητας ειναι μεγαλο συγκριτικα με καποιο κινητο.

Τέλειος, δεν ήξερα καν οτι πρέπει ψάχνω για μοντεμ με carrier aggregation!
Έχεις να προτείνεις κάποιο καλύτερο/φθηνότερο με aggregation ή παω για το  MR600?

 

Edit: από όσο κατάλαβα το aggregation είναι feature του 4g+, οπότε ολα τα ρουτερ με 4g+ μας κανουν?

Επεξ/σία από nighthawk6969
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nighthawk6969 είπε

Τέλειος, δεν ήξερα καν οτι πρέπει ψάχνω για μοντεμ με carrier aggregation!
Έχεις να προτείνεις κάποιο καλύτερο/φθηνότερο με aggregation ή παω για το  MR600?

Eιναι κριμα ενω πχ η περιοχη ενδεχομενως να καλυπτεται με κεραια απο carrier aggregation να χρησιμοποιεις μονο μια μπαντα. Δυστυχως δεν ξερω κατι εναλλακτικο του mr600. 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CptBill είπε

Eιναι κριμα ενω πχ η περιοχη ενδεχομενως να καλυπτεται με κεραια απο carrier aggregation να χρησιμοποιεις μονο μια μπαντα. Δυστυχως δεν ξερω κατι εναλλακτικο του mr600. 
 

Συμφωνώ απόλυτα και αφού θα μπαίνει ολη η οικογένεια, σίγουρα θα ωφεληθώ από το extra throughput.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Απεριόριστα η πολιτική ορθής χρήσης παιδιά???ξέρει κάποιος σίγουρα??

Χωρίς πολιτική ορθής χρήσης είναι φίλε μου ρώτησα και ισχύει και για το εξωτερικό όχι μόνο για Ελλάδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω μένω εξωτερικό γι'αυτό το είχα πάρει το πακέτο πριν 2 μήνες στην προσφορά που μου κάναν τηλεφωνικά. Όντως είναι απεριόριστα  data και εξωτερικό. Επίσης πέρα από τα εθνικά δυκτια καλώ δωρεάν και σε όλα τα ξένα τηλέφωνα χώρων ευρωπαϊκής Ένωσης. Μου έλυσε τα χέρια το πακέτο αυτό και σε τιμή χώμα.και από ταχύτητες είμαι οκ. Απλά δεν δουλεύει το 5G με cosmote που είχα πριν δούλευε.

Screenshot_20211122-144602.jpg

Επεξ/σία από sakks80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sakks80 είπε

Εγω μένω εξωτερικό γι'αυτό το είχα πάρει το πακέτο πριν 2 μήνες στην προσφορά που μου κάναν τηλεφωνικά. Όντως είναι απεριόριστα  data και εξωτερικό. Επίσης πέρα από τα εθνικά δυκτια καλώ δωρεάν και σε όλα τα ξένα τηλέφωνα χώρων ευρωπαϊκής Ένωσης. Μου έλυσε τα χέρια το πακέτο αυτό και σε τιμή χώμα.και από ταχύτητες είμαι οκ. Απλά δεν δουλεύει το 5G με cosmote που είχα πριν δούλευε.

Screenshot_20211122-144602.jpg

Περιοχή του speedtest;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέχτηκα τηλέφωνο 4 ώρες αφότου δήλωσα το κινητό μου στο site, με σύντομη συνομιλία περιμένω το courier την Παρασκευή για να παραλάβω χαρτιά. 

 

Ευχαριστώ ts! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nighthawk6969 είπε

Τέλειος, δεν ήξερα καν οτι πρέπει ψάχνω για μοντεμ με carrier aggregation!
Έχεις να προτείνεις κάποιο καλύτερο/φθηνότερο με aggregation ή παω για το  MR600?

 

Edit: από όσο κατάλαβα το aggregation είναι feature του 4g+, οπότε ολα τα ρουτερ με 4g+ μας κανουν?


MikroTik Chateau LTE12

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδήλωσα κι εγώ ενδιαφέρον, με πήρε τηλέφωνο ένας τύπος που δεν τον ενδιέφερε να κάνει πώληση από ότι κατάλαβα, τέλος πάντων μου λέει ότι η esim δεν είναι διαθέσιμη προς το παρόν, λέω οκ και κάπου εκεί τελειώνει η κλήση μας, ούτε ευχαριστώ δεν πρόλαβα να πω. Ενταξει τυχαίνει, μετά μέσω live chat μου είπαν πως υπάρχει η δυνατότητα για esim αλλά πρέπει να πάω στο κατάστημα μόλις ενεργοποιηθεί το νούμερο μου. Σε δεύτερη φάση ζήτησα να μου στείλει τα συμβόλαια ηλεκτρονικά ώστε να τα υπογράψω και να τα στείλω πίσω και μου είπε πως θα προσπαθήσει να τα έχει αύριο στο email μου. Όποτε θέλω να το δοκιμάσω σπίτι και σε όλα τα μέρη που κυκλοφορώ και αν δεν με ικανοποιήσει κάνω υπαναχώρηση εντός 14 ημερών. Αυτά ώστε αν χρειαστεί κάτι για κάποιον υποψήφιο… επιπλέον δεν υπάρχει όριο ορθής πολιτικής χρήσης, είναι φουλ απεριόριστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...