Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 420
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Όλες οι κάρτες sim από vodafone έρχονται με ενεργοποιημένο το 3G. Θα πρέπει να στείλεις στο chat μήνυμα να σου ενεργοποιήσουν το 4G και κατ επέκταση ενεργοποιείται και το 5G.

Απορώ γιατί να γίνεται κάτι τέτοιο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, cpetro είπε

Σε ποιο κατάστημα το έκανες φίλε μου; Σε 1-2 που ρώτησα δε το κανανε

Νέου κόσμου

12 ώρες πριν, doll είπε

Τελικά τι τιμή πήρες και απο που;

Ενεργός συνδρομητής μου έγινε η προσφορά για το υπόλοιπο 13 μηνών αλλά μου είπαν αν θέλω μπορώ να το κάνω και 24 μήνες. 
δεν μου δίνουν τον δωρεάν μήνα που προβλέπει η προσφορά του app. 
να πάω σε 24 μήνες;

Πάντως ότι θέλουν προσφέρουν στον καθένα. 

26.90 κινητό και -2 ευρώ στο σταθερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Όλες οι κάρτες sim από vodafone έρχονται με ενεργοποιημένο το 3G. Θα πρέπει να στείλεις στο chat μήνυμα να σου ενεργοποιήσουν το 4G και κατ επέκταση ενεργοποιείται και το 5G.

Ενεργοποιημένο ήταν και είναι πάντα το 5g απο default πλέον. Απλά τελικά, το OnePlus 9 Pro που έχω, δεν υποστηρίζεται επίσημα. Έκανα χειροκίνητα ένα workaround της OnePlus, φαίνεται ενεργοποιημένο αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει μέχρι να πιάσω 5g κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σήμερα τηλέφωνο (το ξέρω καθυστερημένα)  και χωρίς πολλά πολλά μου είπαν ότι κατ' εξαίρεση μπορώ να πάρω την προσφορά. Εκεί που τα χαλάσαμε στο τέλος βέβαια είναι όταν μου είπαν ότι για την έξτρα κάρτα και το modem έπρεπε να κάνω φορητότητα νέου σταθερού και δεν αρκούσαν τα 2 υφιστάμενα σταθερά που έχω σε αυτούς.
Δεν πειράζει next time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dterzakis είπε

Πήρα σήμερα τηλέφωνο (το ξέρω καθυστερημένα)  και χωρίς πολλά πολλά μου είπαν ότι κατ' εξαίρεση μπορώ να πάρω την προσφορά. Εκεί που τα χαλάσαμε στο τέλος βέβαια είναι όταν μου είπαν ότι για την έξτρα κάρτα και το modem έπρεπε να κάνω φορητότητα νέου σταθερού και δεν αρκούσαν τα 2 υφιστάμενα σταθερά που έχω σε αυτούς.
Δεν πειράζει next time.

απο wind αλλαξες η απο cosmote ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dterzakis είπε

Εκεί που τα χαλάσαμε στο τέλος βέβαια είναι όταν μου είπαν ότι για την έξτρα κάρτα και το modem έπρεπε να κάνω φορητότητα νέου σταθερού και δεν αρκούσαν τα 2 υφιστάμενα σταθερά που έχω σε αυτούς.

Δε νομίζω να ισχύει αυτό για τη φορητότητα του σταθερού, μήπως να ξαναδοκιμάσεις κι αν είσαι τυχερός να μιλήσεις με κάποιον που ξέρει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προχώρησα, αλλά θα έφευγα από κάρτα Cosmote.
 

Ενώ μιλούσαμε, αυτός ρώτησε για την έξτρα κάρτα και μετά από 2'-3' του ήρθε η απάντηση ότι την δίνουν με φορητότητα. Κοίτα δεδομένο ότι μιλάμε για μια "ληγμένη", δεν ασχολήθηκα παραπάνω, του λέω " αα τότε δεν μου κάνει" και αυτός δεν έκανε κίνηση. Εκεί χώρισαν οι δρόμοι μας :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dterzakis είπε

Ενώ μιλούσαμε, αυτός ρώτησε για την έξτρα κάρτα και μετά από 2'-3' του ήρθε η απάντηση ότι την δίνουν με φορητότητα.

... κινητού όχι σταθερού. Αν σε ενδιαφέρει ακόμα ξαναδοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Doubt είπε

... κινητού όχι σταθερού. Αν σε ενδιαφέρει ακόμα ξαναδοκίμασε.

Μου είπε ξεκάθαρα ότι θέλει και φορητότητα σταθερού για την έξτρα κάρτα... αλλά έκανε λάθος. Με πήρε ξανά πίσω (πριν λίγο, 20' μετά) να μου πει ότι έκανε λάθος και ότι όντως κάρτα και Mifi θα είναι δωρεάν και προχωρήσαμε με την αίτηση. Να υποθέσω ότι διαβάζει το φόρουμ;;;;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dterzakis είπε

Μου είπε ξεκάθαρα ότι θέλει και φορητότητα σταθερού για την έξτρα κάρτα... αλλά έκανε λάθος. Με πήρε ξανά πίσω (πριν λίγο, 20' μετά) να μου πει ότι έκανε λάθος και ότι όντως κάρτα και Mifi θα είναι δωρεάν και προχωρήσαμε με την αίτηση. Να υποθέσω ότι διαβάζει το φόρουμ;;;;

 

Εδώ δίπλα είναι και του ρίχνω φάπες

:P

 

slap GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, dterzakis είπε

Μου είπε ξεκάθαρα ότι θέλει και φορητότητα σταθερού για την έξτρα κάρτα... αλλά έκανε λάθος. Με πήρε ξανά πίσω (πριν λίγο, 20' μετά) να μου πει ότι έκανε λάθος και ότι όντως κάρτα και Mifi θα είναι δωρεάν και προχωρήσαμε με την αίτηση. Να υποθέσω ότι διαβάζει το φόρουμ;;;;

Είναι δωρεάν πως ;;; Εμένα μου είπαν ότι μόνο με σταθερό στην βοντα τα δίνουν !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dterzakis είπε

Μου είπε ξεκάθαρα ότι θέλει και φορητότητα σταθερού για την έξτρα κάρτα... αλλά έκανε λάθος. Με πήρε ξανά πίσω (πριν λίγο, 20' μετά) να μου πει ότι έκανε λάθος και ότι όντως κάρτα και Mifi θα είναι δωρεάν και προχωρήσαμε με την αίτηση. Να υποθέσω ότι διαβάζει το φόρουμ;;;;

Η έξτρα κάρτα σου δίνει απεριόριστα ή έχει κάποια πολιτική ορθής χρήσης εν αντιθέσει με την κύρια κάρτα που δεν έχει;

Εμένα πάντως ο εκπρόσωπος που με πήρε (από την εκδήλωση ενδιαφέροντος που έκανα) μου είπε ότι δεν υποστηρίζει έξτρα κάρτες το πακέτο, χωρίς να μου αναφέρει για φορητότητα σταθερού κλπ. Την πήρα την προσφορά όμως, οπότε μπορώ να το ξαναπροσπαθήσω αργότερα.

Επεξ/σία από WizeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, WizeMan said:

Η έξτρα κάρτα σου δίνει απεριόριστα ή έχει κάποια πολιτική ορθής χρήσης εν αντιθέσει με την κύρια κάρτα που δεν έχει;

Εμένα πάντως ο εκπρόσωπος που με πήρε (από την εκδήλωση ενδιαφέροντος που έκανα) μου είπε ότι δεν υποστηρίζει έξτρα κάρτες το πακέτο, χωρίς να μου αναφέρει για φορητότητα σταθερού κλπ. Την πήρα την προσφορά όμως, οπότε μπορώ να το ξαναπροσπαθήσω αργότερα.

image.png.c55d1eb8be1f9d2ad7a30e5779d3178a.pngΑπό τον πιο πρόσφατο (γιατί στην σελίδα τους έχουν 2) τιμοκατάλογο για τα Giga Unlimited. 

Ο υπάλληλος που μου έκανε τη διαδικασία τηλεφωνικά ηταν κατηγορηματικός ότι μπορεί να εκδοθεί sim με 3/μήνα (σε 2ο χρόνο, αφού ενεργοποιηθεί η σύνδεση) και ότι δεν υπάρχει κάποια πολιτική ορθής χρήσης στην 2η κάρτα.

Δεν εχω ενεργοποιηθεί ακόμη, οπότε τα παραπάνω με επιφύλαξη.
 

Επεξ/σία από dj_neo
χρόνος έκδοσης 2ης sim
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σταθερο στο όνομα και ενεργοποίηση της προσφοράς, πήγα να παραλάβω το Mifi και ΔΥΟ επιπλέον κάρτες sim όπως μου είχαν πει από το chat του app. Η μια με το προγραμμα του Mifi (δεν θυμάμαι πως λέγεται) και η άλλη με την παροχή internet for sharing. Και όπως σωστά μαντέψατε, πήρα μόνο την μια.. δεν υπάρχει δυνατότητα για το internet for sharing λέει σε αυτό το προγραμμα.

υπαρχει κάποιος που πήρε ΔΥΟ επιπλέον simα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...