Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, asteroulis είπε

Φυσικα αξιζει, αλλα μπορεις να κανεις και το αλλο αν ζεις μονος σου . Να μεταφερεις το κινητο σου και να ακυρωσεις τη nova . Οταν γυρνας σπιτι ανοιγεις το κινητο σε hotspot , και με ενα xiaomi mi router να παιρνει απο το κινητο σημα και να το διανεμει στο σπιτι. Δεν θα υπαρχει ιντερνετ σπιτι οσο λείπεις , γιατι προφανως θα το έχεις συνεχεια μαζι σου. Αλλα οταν γυρνας σπιτι θα εχεις τα καλα του οικιακου δικτυου ( θα αναλαμβανει το xiaomi το routing στις πολλες συσκευες)

Σε ευχαριστώ @asteroulis! Θα βγάλω και την extra sim με τα +3€ και θα κόψω NOVA τελικά, όπως μου προτείνατε. 

Έχετε να προτείνετε ένα αξιόπιστο 4G router να αντικαταστήσει το μαμίσιο της NOVA που δεν έχει αυτή τη δυνατότητα; Με μια γρήγορη έρευνα είδα το TP-LINK MR6400, αλλά δεν γνωρίζω εάν είναι αρκετά αξιόπιστο.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

1)με αυτή τη προσφορά θα παρω ενα νέο αριθμό κινητού με απεριόριστο χρονο και ιντερνέτ σε μορφή σύνδεσης??

Μπορείς να κάνεις και τον αριθμό σου φορητοτητα... να αλλάξεις δηλαδή πάροχο αν δεν είναι στη Vodafone 

2)και επειδή εχω και σταθερο θα εχω και μια επιπλέον έκπτωση στο πάγιο της σύνδεσης??

Ναι, για το πρόγραμμα του θέματος λένε ότι βγαίνει 26.90€ σε συνδυασμό με σταθερη Vodafone 

3)ενώ το σταθερο μένει ιδιο κόστος?

Ίσως να πέσει λίγο, θα στο πουν στην τηλεφωνική επικοινωνία που θα κάνετε. 

4)και θα μου δώσουν και μια συσκευουλα αν τυχόν παω κανα εξοζικο να το βαλω εκει σαν χοτσποτ??

Σωστά mifi 4g, πάντα αρκεί να υπάρχει σήμα στο κινητό 

 

3 λεπτά πριν, spyros95 είπε

Σε ευχαριστώ @asteroulis! Θα βγάλω και την extra sim με τα +3€ και θα κόψω NOVA τελικά, όπως μου προτείνατε. 

Γιατί δεν βλέπεις το xiaomi που σου πρότεινε το παλικάρι; είναι φθηνότερο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spyros95 είπε

Σε ευχαριστώ @asteroulis! Θα βγάλω και την extra sim με τα +3€ και θα κόψω NOVA τελικά, όπως μου προτείνατε. 

Έχετε να προτείνετε ένα αξιόπιστο 4G router να αντικαταστήσει το μαμίσιο της NOVA που δεν έχει αυτή τη δυνατότητα; Με μια γρήγορη έρευνα είδα το TP-LINK MR6400, αλλά δεν γνωρίζω εάν είναι αρκετά αξιόπιστο.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Για αρχή δες τι σήμα έχει στην περιοχή σου. Ύστερα βλέπεις σε ποιες κεραίες συνδέεται. Εγώ έχω ένα mifi και το έχω στο μπαλκόνι για να πιάνει καλύτερα. 
Υπάρχουν άλλοι που έχουν στήσει κεραία σε ταράτσα και με Ethernet το κουμπώνουν στο router τους. Έχουν οπτική επαφή με την κεραία της εταιρίας.
Το κακό με τα mifi είναι ότι πιάνουν cat4, δηλαδή μέχρι 150mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, terry308 είπε

 

Γιατί δεν βλέπεις το xiaomi που σου πρότεινε το παλικάρι; είναι φθηνότερο 

Θα είναι το βασικό μου modem-router και θα συνδεθεί με ένα TP-Link Powerline για να καλύπτει όλο το σπίτι. Δεν ξέρω κατά πόσο θα με καλύψει το router της Xiaomi. Όπως ανέφερα, δεν έχω ιδέα από 4G Routers, επομένως εάν με καλύπτει εννοείται προχωράω με αυτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Η Cosmte λέτε να κάνει κανένα price match αν τους το ζητήσεις για νέο συμβόλαιο; 😅

Ναι θα τρέξουν….

Εγώ πάντως από Cosmote έχω με 11 ευρώ 40gb κάθε μήνα που καλύπτει τις ανάγκες μου…

Είχα Vodafone για 3 χρόνια σύνδεση με δεδομένα… Κάκιστες ταχύτητες… ειδικά τις ώρες αιχμής όπου σέρνονταν…

Πήγα σε Cosmote και ησύχασα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Είχα Vodafone για 3 χρόνια σύνδεση με δεδομένα… Κάκιστες ταχύτητες… ειδικά τις ώρες αιχμής όπου σέρνονταν…

Πήγα σε Cosmote και ησύχασα…

Με 30€ το μήνα cosmote έχω 6 ώρες και 10 γίγα καμία σχέση με αυτή την προσφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, spyros95 είπε

Θα είναι το βασικό μου modem-router και θα συνδεθεί με ένα TP-Link Powerline για να καλύπτει όλο το σπίτι. Δεν ξέρω κατά πόσο θα με καλύψει το router της Xiaomi. Όπως ανέφερα, δεν έχω ιδέα από 4G Routers, επομένως εάν με καλύπτει εννοείται προχωράω με αυτό!

Το xiaomi το προτεινα εαν θα χρησιμοποιεις το κινητο σου σαν hot spot και το αλλο σαν router-repeater.

Αν εχεις ομως ανεξαρτητη sim τοτε παιρνεις το tplink mr600 , όχι το 6400. Το τελευταίο εχει παρά πολυ κακες κριτικες, 100αρι ethernet. Ενω το 600αρι εχει gigabit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν φοβομουνα τις ταχυτητες ιντερνετ στη περιοχη που ειναι και σχετικα καλες, θα τη χτυπουσα για βασικη συνδεση. Σαν προσφορα ειναι πολυ καλη κακα τα ψεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sgatzo είπε

Από cu δηλαδή δεν μπορώ να κάνω το νούμερο unlimited επειδή είναι ήδη Vodafone?

Πήρα τηλέφωνο πριν λίγο. Δεν γίνεται αν είσαι ήδη . Καινούργιο νούμερο μόνο .

Μαλλπν με βλέπω για COSMOTE 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sgatzo είπε

Από cu δηλαδή δεν μπορώ να κάνω το νούμερο unlimited επειδή είναι ήδη Vodafone?

 

1 λεπτό πριν, nikos134 είπε

Πήρα τηλέφωνο πριν λίγο. Δεν γίνεται αν είσαι ήδη . Καινούργιο νούμερο μόνο .

Μαλλπν με βλέπω για COSMOTE 

απο την στιγμη που ειναι καρτοκινητη, τι σας δεσμευει ακριβως στο να παρετε εναν νεο αριθμο και να καταργησετε το υπαρχων; Και ενημερωνετε ολες τις επαφες σας με ενα SMS οτι αυτός ειναι ο νεος σας αριθμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...