Προς το περιεχόμενο

Yellowjackets [Showtime; 2021]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yellowjackets[Season 1]

MV5-BZDM1-Nz-A2-OWIt-MWEz-NC00-Yzc2-LWIx

https://www.imdb.com/title/tt11041332/episodes?season=1

Την ξεκινησα με μεγαλες προσδοκιες και οντως στο πρωτο επεισοδιο σου δημιουργειται η αγωνια και η αναγκη να δεις τα επομενα επεισοδια. Οσο περνανε τα επεισοδια ομως και βλεπεις οτι παει οχι απλα αργα αλλα με ρυθμους χελωνας τοσο και πεφτει το hype. Εχει τις στιγμες της αλλα εχει και καποιες μεγαλες χρονικες στιγμες που απλα λες τι μας δειχνουν. Μου αρεσε η ηθοποιια και απο τις μικρες και απο τις μεγαλες ηθοποιους ειναι στα πολυ θετικα της δεν μου αρεσε οπως ειπα ο τρομερα αργος ρυθμος το παραφυσικο που πανε να βγαλουν lostizei σε σημεια και μονο καλο δεν ειναι πιστευα οτι θα ειναι μια πιο to the ground σειρα γιατι αυτα με προφητειες κτλ μου φαινονται χαζομαρες. Αν συνεχισει ετσι μπορουν να βγαλουν 4-5 σεζον ανετα. Στο τελευταιο επεισοδιο στο τελος πετανε αρκετα τυρακια οποτε περιμενω προφανως τη νεα σεζον το Δεκεμβριο ελπιζω σε κατι καλυτερο με πιο δεμενες σκηνες. Παρολο την κοντα 1 ωρα των επεισοδιων περναει η ωρα γρηγορα οποτε ειναι μια ανω του 8 σειρα αλλα μεχρι εκει. Το showtime δεν το εμπιστευομαι και πολυ γιατι οτι βγαζει το παραταει αλλα θα δουμε. Το θεμα απο μονο του σε ιντριγκαρει με το ολο cannibalism κεντρικο σεναριο δεν χρειαζεται να μπλεξουν με υπερφυσικα μεσα και να γινει lost 2. 8.1/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέλειωσα κι εγώ χθες. Οκ, καλό είναι, αλλά πολύ φοβάμαι ότι μέχρι τον Δεκέμβριο δε θα μου έχει αφήσει τίποτα. Μάλλον θα χρειαστεί να το ξαναδώ για να το συνεχίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katergaris79 είπε

Το τέλειωσα κι εγώ χθες. Οκ, καλό είναι, αλλά πολύ φοβάμαι ότι μέχρι τον Δεκέμβριο δε θα μου έχει αφήσει τίποτα. Μάλλον θα χρειαστεί να το ξαναδώ για να το συνεχίσω. 

Kαλα δεν ειναι και Dark για να χρειαζεται να ξαναδεις ολη τη σεζον για να πας σε επομενη.

Προσωπικα ειμαι στο 4ο επεισοδιο και ενω εχει παρα πολυ ενδιαφερον στορυ και πολυ καλες ηθοποιους παει πολυ
αργα το πραγμα βρε παιδι μου, σε ρυθμους χελωνας και με αχρειαστα subplots, δεν τρελλαινομαι.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρότι δεν έχει καταφτάσει ακόμη η πρεμιέρα της 2ης σεζόν, η σειρά έχει λάβει το πράσινο φώς και για 3η - με τους δημιουργούς, σε πρόσφατη συνέντευξη, να δηλώνουν ότι έχουν ολοκληρωμένο πλάνο για ως και την 5η σεζόν. 

Πηγή: https://ew.com/tv/yellowjackets-five-season-plan/

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βγηκε σημερα το πρωτο επεισοδιο. Θα κρατησω μικρο καλαθι η πρωτη σεζον αλλες προσδοκιες εδωσε και αλλιως εξελιχθηκε και showtime ειναι αυτο εχει μια ακαθοριστη πορεια στις σειρες του. Θα τη δουμε ομως και αν δεν παει ενα βημα προς το σωστο ρυθμο τοτε θα κοπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Στις 26 δεν κάνει πρεμιέρα; Διέρρευσε ή "early access" πρεμιέρα;

Ναι κυκλοφορεί το πρώτο της δεύτερης σεζόν δεν παρατήρησα για early access αλλά μπορεί αφου επίσημα βγαίνει αύριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωραιότατο το πρώτο επεισόδιο, κινειται στα ιδια μοτίβα θα ελεγα με την πρώτη σεζόν. 

Επίσης γκαηζ γιατι θυμάμαι να το streamαρει το Prime αρχικά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα μου άρεσε. Ωραίες στιγμές, σοκαριστικές (meat cabin), και εξελίξεις. Καλά αρχίσαμε. 

Επεξ/σία από Kasrith
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή αρχή είχε. Η αλήθεια είναι ότι έχω ξεχάσει πολλά πράγματα από τον πρώτο αλλά σιγά σιγά όσο περνούσε το επεισόδιο θυμήθηκα τα περισσότερα (ελπίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...