Προς το περιεχόμενο

Yellowjackets [Showtime; 2021]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και η ατμόσφαιρα είναι εντελώς διαφορετική σ'αυτή τη σεζόν, το αναπάντεχο τέλος του δευτέρου επεισοδίου κάνει μια στροφή σε αρρωστημένα και άγρια σκηνικά που προϊδεάζουν πράγματα. Πιστεύω ότι ίσως απλά μόλις ξεκίνησε σε ήρεμο τέμπο και σετάρει πράγματα που θα δούμε, εφόσον κιόλας έχουν πλάνο οι σεναριογράφοι για ακόμη 2-3 seasons. Τέλος το acting παραμένει εξαιρετικό στα συνηθισμένα πρότυπα. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με κούρασε στη 2η σεζόν και το έκοψα. Η αίσθηση που μου δημιουργεί είναι ότι επαναλαμβάνεται το ίδιο θέμα συνεχώς και ότι είχε να πει το είπε. Το χειρότερο είναι πως όλοι οι χαρακτήρες μου είναι αδιάφοροι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ψιλομουφα η 2 χρονια

Τελειως αδεια σαν να ειδα ενα επεισοδιο μου φανηκε

Η πλακα ειναι οτι το τραβανε και αλλο και θα παει και για 3 χρονια

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο σα να περιφέρονταν και να μη γίνεται κάτι ουσιαστικό (τουλάχιστον στο παρόν). Στο παρελθόν είχε κάποιες καλές στιγμές αλλά συμφωνώ κι εγώ, καλύτερα να είχε τελειώσει πέρσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα χτες το τελευταίο της 2ης σεζόν. 

Θα συυμφωνήσω με τους περισσότερους ότι κάπου κούρασε η όλη ιστορία, θα μπορούσε να την είχαν τελειώσει φέτος και ελπίζω να μην το τραβήξουν πέραν της 3ης σεζόν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μολις ειδα το τελευταίο της 2ης σεζον..

Ενω ξεκινησε πολύ καλα με τα δυο πρωτα επεισόδια, νομιζω καπου εχασε την ταυτότητα της η σειρα. Σε φαση πως το ολο το contempory storyline της 2ης θα μπορούσε να ηταν απλα μια ξεχωριστή σειρά με αλλον τιτλο και δεν θα ενοχλουσε και ιδιαίτερα. 

Ηθελα πολύ να την είχα βρει τελεια και αυτήν την σεζόν, αλλά μου έδωσε την αίσθηση του filler, σαν να μην προχωρησε το στορι και ιδιαίτερα.

Δεν ειναι πως την ειδα δυσάρεστα, αλλα δεν ειχε το σασπενς και τo originality της πρωτης σεζόν. Ελπίζω να το φτιάξουν στην επόμενη. 

Επισης, η κοπελα με το καπελο ειχε εμφανιστεί και στην πρώτη σεζον? Δεν συγκρατησα το ονομα της, αν το ειπαν κιολας. Μονο εμενα χαλασε η αλλαγη των δυο ηθοποιων μπδγ? Τελος, η Juliette Lewis τι φοβερή ηθοποιός που είναι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 ώρες πριν, stormrain είπε

Τελος, η Juliette Lewis τι φοβερή ηθοποιός που είναι... 

Μακράν η πιο εντυπωσιακή ερμηνεία στη σειρά! Και δεν ξέρω γιατί αλλά ο συγκεκριμένος χαρακτήρας μου θύμιζε πολύ και τον "Klaus" στο The umbrella academy! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μακράν η πιο εντυπωσιακή ερμηνεία στη σειρά! Και δεν ξέρω γιατί αλλά ο συγκεκριμένος χαρακτήρας μου θύμιζε πολύ και τον "Klaus" στο The umbrella academy! :) 

Αυτο! Ακριβώς αυτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υπάρξει και "10⁰" επεισόδιο - ως συνδετικός κρίκος ανάμεσα στη 2η και 3η σεζόν, αλλά θα προβληθεί αργότερα όμως, όπως δήλωσε η συνδημιουργός της σειράς.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πριν το ξεκινήσω μπορεί κάποιος να μου πει αν μαντεύω σωστά;

Spoiler

Έπεσε αεροπλάνο σε στείρα περιοχή και καταφύγανε σε ανθρωποφαγία και το κράτησαν μυστικό; Αυτό είναι όλη η υπόθεση που πατά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 λεπτά πριν, firewalker είπε

Πριν το ξεκινήσω μπορεί κάποιος να μου πει αν μαντεύω σωστά;

  Απόκρυψη περιεχομένων

Έπεσε αεροπλάνο σε στείρα περιοχή και καταφύγανε σε ανθρωποφαγία και το κράτησαν μυστικό; Αυτό είναι όλη η υπόθεση που πατά;

 

Ναι σε γενικες γραμμες. Κυριως ο πρωτος κύκλος. Μετα διευρύνεται καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...