Προς το περιεχόμενο

Coolermaster MB511 / TD500 Mesh; / εναλλακτική πρόταση


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ψάχνοντας για κάποιο κουτί κάτω από 70€ έπεσα (όντας εβδομάδα προσφορών) στα συγκεκριμένα κ σε μικροπαραλλαγές τους.

Ανάμεσα σε αυτά τα - ποιες είναι οι "πραγματικές" διαφορές τους; Φαίνονται κατά 90% ίδια ακόμα και σε διαστάσεις. Εσωτερικά δεν εντόπισα κάτι πολύ διαφορετικό. 

Mesh φαίνεται έχει κ το φθηνότερο κατά 10€ αυτή την περίοδο MB511... Μόνο το ότι κυκλοφορεί και σε λευκό και έχει σαν κόψιμο το design εκεί στο τροφοδοτικό + γκρομετς για το cable management στο 500Mesh ή έχει κ άλλες μικροδιαφορές έναντι του 1ου;  

- Τι άλλο θα προτείνατε μέχρι 70€; Έχω δει και το Lian Li Lancool 215 που παίζει εκεί λίγο πιο πάνω.

 

Το σύστημα που θα στηθεί θα αποτελείται από:

-CPU: 12700K(kf)

-Cooler: Arctic Liquid Freezer 2 280 -aio- ( συνολικό πάχος μαζί με τα ανεμιστηρακια 69.9mm w/fans )

-Gpu: Gigabyte Vision 3060Ti ( κάρτα αλλάζω συχνά κάθε 1 έτος οπότε ας υποθέσουμε ότι θέλουμε να είμαστε σίγουροι ότι η 4000 σειρά που αναμένονται θεριά σε διαστάσεις όπως και η 3000 να χωράει άνετα ) 

- Ανεμιστήρια θα περάσω δικά μου Arctic και θα αφαιρεθούν τα stock σε κάθε κουτί. (rgb δε με καίει)

- 2Xssd +1 nvme

 

Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Καλησπέρα, ψάχνοντας για κάποιο κουτί κάτω από 70€ έπεσα (όντας εβδομάδα προσφορών) στα συγκεκριμένα κ σε μικροπαραλλαγές τους.

Ανάμεσα σε αυτά τα - ποιες είναι οι "πραγματικές" διαφορές τους; Φαίνονται κατά 90% ίδια ακόμα και σε διαστάσεις. Εσωτερικά δεν εντόπισα κάτι πολύ διαφορετικό. 

Mesh φαίνεται έχει κ το φθηνότερο κατά 10€ αυτή την περίοδο MB511... Μόνο το ότι κυκλοφορεί και σε λευκό και έχει σαν κόψιμο το design εκεί στο τροφοδοτικό + γκρομετς για το cable management στο 500Mesh ή έχει κ άλλες μικροδιαφορές έναντι του 1ου;  

- Τι άλλο θα προτείνατε μέχρι 70€; Έχω δει και το Lian Li Lancool 215 που παίζει εκεί λίγο πιο πάνω.

 

Το σύστημα που θα στηθεί θα αποτελείται από:

-CPU: 12700K(kf)

-Cooler: Arctic Liquid Freezer 2 280 -aio- ( συνολικό πάχος μαζί με τα ανεμιστηρακια 69.9mm w/fans )

-Gpu: Gigabyte Vision 3060Ti ( κάρτα αλλάζω συχνά κάθε 1 έτος οπότε ας υποθέσουμε ότι θέλουμε να είμαστε σίγουροι ότι η 4000 σειρά που αναμένονται θεριά σε διαστάσεις όπως και η 3000 να χωράει άνετα ) 

- Ανεμιστήρια θα περάσω δικά μου Arctic και θα αφαιρεθούν τα stock σε κάθε κουτί. (rgb δε με καίει)

- 2Xssd +1 nvme

 

Ευχαριστώ

 

Το td500 mesh δνε έχει τζάμι μπροστά, είναι ολόκληρο mesh. Το mb511 έχει γυαλί και από πίσω mesh νομίζω. Το lancool215 μαμάει και δέρνει, το έψηνα και εγώ αλλά τελικά πήγα στο torrent. Εσύ έχεις θέμα με τον χώρο, οπότε κοιτάς σε κάτι μικρότερο φαντάζομαι.  Το td500 θα χτυπάγα για airflow

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...