Προς το περιεχόμενο

eFootball 2022


tazos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

Γενικότερα η ΚΟΝΑΜΙ έχει καταστρέψει σχεδόν όλα τα αριστουργήματα της. Τη δεκαετία του ΄90 και του 2000 μεγαλουργούσε και όσοι σήμερα είμαστε τουλάχιστον θα έλεγα από 35 και πάνω, είμαστε τυχεροί που ζήσαμε εκείνες τις εποχές με το gaming στα καλύτερα του κι ας μην υπήρχε online. Αξέχαστα τουρνουά σε σπίτια ISS/PES και παλιότερα NBA Give N Go (προσωπικά το θεωρούσα καλύτερο από το NBA Live).

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο....ISS/PES και NBA Give N Go...πραγματικά ευχαριστιόσουν να παίζεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, music_lover είπε

Κρίμα για το ποδόσφαιρο σαν videogame. Πριν 25 χρόνια περισσότερη ικανοποίηση είχαμε όταν παίζαμε ποδοσφαιράκι στο ps1. Δεν θα ξεχάσω, στα τελευταία του, τσιπαρισμένο ps1 και cd με ιαπωνικό μενού, με τον γιαπωνέζο να λέει με προφορά "Winning Eleven" στην έναρξη και την περιγραφή, αξία ανεκτίμητη! Επικές μάχες εν έτη 1997-1998. Που χάθηκε η ψυχή της σειράς? Είναι πραγματικό κατόρθωμα για την Konami που την κατέστρεψε..δώστε την τουλάχιστον σε κανέναν που θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με αυτό.

 

 

Η ψυχή της σειράς χάθηκε στη μετάβαση της προ προηγούμενης σειράς κονσολών, τελευταίο καλό προ ήταν το 6 με τον Αντριανο στο εξώφυλλο σε ps2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ανασταίνω λίγο το τόπικ αλλά όποιος θέλει ας το ξανα τσεκάρει. Δεν έχει βγει ακόμα το update αλλά το patch που πήρε κάποια στιγμή Δεκέμβριο/Γενάρη το φέρανε σε μια κατάσταση τουλάχιστον να θυμίζει το 21. Έχει διαφορές φυσικά αλλά όταν το συνηθίσεις είναι πολύ πορωτικό γιατί ακριβώς θυμίζει πολύ το άθλημα όπως παίζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Nick--Musicologo είπε

Ανασταίνω λίγο το τόπικ αλλά όποιος θέλει ας το ξανα τσεκάρει. Δεν έχει βγει ακόμα το update αλλά το patch που πήρε κάποια στιγμή Δεκέμβριο/Γενάρη το φέρανε σε μια κατάσταση τουλάχιστον να θυμίζει το 21. Έχει διαφορές φυσικά αλλά όταν το συνηθίσεις είναι πολύ πορωτικό γιατί ακριβώς θυμίζει πολύ το άθλημα όπως παίζεται.

Μια που το ανέφερες, θα το δοκιμάσω. Δεν είχα τολμήσει να κάνω δοκιμή όταν πρωτοβγήκε τον Σεπτέμβρη, ήθελα την ψυχική μου υγεία καλή. 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Nick--Musicologo είπε

Έχει διαφορές φυσικά αλλά όταν το συνηθίσεις είναι πολύ πορωτικό γιατί ακριβώς θυμίζει πολύ το άθλημα όπως παίζεται.

Ναι, αν το ποδοσφαιρο θεωρουμε οτι παιζεται με 22 Μανταλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Ναι, αν το ποδοσφαιρο θεωρουμε οτι παιζεται με 22 Μανταλους

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Έκλαψα.

Συμφωνώ θέλει δουλίτσα, ειδικά στα σουτ εκτός περιοχής που είναι λες και βαράει ο 5χρονος Μάνταλος ( :P ) αλλά βελτιώθηκε αρκετά ρε φίλε, δεν ξέρω εγώ παίζω πολύ άνετα. 

Επεξ/σία από Nick--Musicologo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε και γνώμη όσοι το (ξανά) τσεκάρετε , δεν ξέρω μπορεί να έχουν πέσει τα στάνταρ μου μετά την κατάθλιψη του launch 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που το κατέβασα τότε μια που επαιξα 3-4 ματς και το εσβησα. Πατς δεν είχα δει. Έχουμε φτάσει κοντά τέλη Μαρτίου και δεν νομίζω να αξίζει να ασχοληθεί κανείς. Το καλό είναι που η Κοναμι το χει στα e sports !!! (με ή χωρίς πατς, δεν γνωρίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι σχεδόν το ίδιο με εκείνο που είχα παίξει το Νοέμβρη μετά το update, δηλαδή ένας αχταρμάς. Παίξτε 1-2 παιχνίδια -γιατί δεν είναι και για παραπάνω- και βάλτε στα καπάκια PES 21, θα νιώσετε σαν τυφλός που βρήκε το φως του.

Δεν νομίζω ότι θα καταφέρουν να κάνουν κάτι φέτος, μάλλον πηγαίνει για φθινόπωρο στη καλύτερη των περιπτώσεων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το δοκίμασα σήμερα σε Xbox series s, μια χαρά μου φαίνεται, έχω να παίξω PES πολλά χρόνια συστηματικά και αυτό μου φάνηκε διαφορετικό, ακόμη πιο τεχνικό από το PES στο gameplay. Τα γραφικά καλουτσικα αν και προσωπικά με ενδιαφέρουν περισσότερο τα physics και το gameplay.

Θελει περισσότερο effort στις πάσες. 

Ελπίζω να πάει καλά και να μην το γυρίσουμε στα arcade της EA.

Είναι ακόμη beta αλλά έχει προοπτική πιστεύω.

Επεξ/σία από Chemical
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...