Προς το περιεχόμενο

eFootball 2022


tazos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα όλες τις απόψεις, εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και το θεωρώ φουλ ρεαλιστικό, όπως παίζεται το παιχνίδι και στην πραγματικότητα. Πολλοί θα το πουν αργό και ξενέρωτο αλλά στην ουσία πλέον έτσι είναι το ποδόσφαιρο, φουλ στην τακτική , να πρέπει να έχεις αυτοματισμούς και να βλέπεις γήπεδο.
Η κοπέλα μου που τα τελευταία χρόνια βλέπει μπάλα και με έχει δει να παίζω και τα 2 μου λέει ότι το pes είναι κατά πολύ ρεαλιστικότερο του flip flop που παίζεις στο FIFA από το 17-18 και μετά.
Εγώ θα το τιμήσω δεόντος και περιμένω με ανυπομονησία να ανοίξουν τα ranked και τα co-op είτε online είτε ofline όπως φυσικά και το edit mode να περάσουμε κανά patchάκι.
Επίσης περιμένω και τα υπόλοιπα modes που λογικά θα τα δώσουν επί πληρωμή και ελπίζω σε λογική τιμή.

Πάντως έφαγε κράξιμο η KONAMI για το free to play μοντέλο, ένα μοντέλο που όπως φαίνεται θα ακολουθήσει και το FIFA ή όπως θα λέγεται από το 24 και μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ βελτιωμενο, αλλα θελει δουλεια ακομα. Αρχικα να μας δωσουν ολες τις ομαδες και ολα τα modes (μπαλες, γηπεδα, χρονικη διαρκεια, καιρος κλπ), να βγουν option files, να γινει λιγο πιο αμεσος ο χειρισμος και βλεπουμε

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2022 στις 7:27 ΜΜ, Nick--Musicologo είπε

Διάβασα όλες τις απόψεις, εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και το θεωρώ φουλ ρεαλιστικό, όπως παίζεται το παιχνίδι και στην πραγματικότητα. Πολλοί θα το πουν αργό και ξενέρωτο αλλά στην ουσία πλέον έτσι είναι το ποδόσφαιρο, φουλ στην τακτική , να πρέπει να έχεις αυτοματισμούς και να βλέπεις γήπεδο.
Η κοπέλα μου που τα τελευταία χρόνια βλέπει μπάλα και με έχει δει να παίζω και τα 2 μου λέει ότι το pes είναι κατά πολύ ρεαλιστικότερο του flip flop που παίζεις στο FIFA από το 17-18 και μετά.
Εγώ θα το τιμήσω δεόντος και περιμένω με ανυπομονησία να ανοίξουν τα ranked και τα co-op είτε online είτε ofline όπως φυσικά και το edit mode να περάσουμε κανά patchάκι.
Επίσης περιμένω και τα υπόλοιπα modes που λογικά θα τα δώσουν επί πληρωμή και ελπίζω σε λογική τιμή.

Πάντως έφαγε κράξιμο η KONAMI για το free to play μοντέλο, ένα μοντέλο που όπως φαίνεται θα ακολουθήσει και το FIFA ή όπως θα λέγεται από το 24 και μετά.

Συμφωνω.....απλα να θυμισω/αναφερω το φιφα 16 οταν ειχε βγει (πριν τα updates που το αλλαξαν τελειως) οπου πολλοι youtubers δεν μπορουσαν να παιξουν......επανερχομαι στο efootball 22 οπου ουσιαστικα εχει την αδρανεια εντονη που ομως ονλαιν οποτε η συνδεση δεν θα ειναι τελεια απλα ΔΕΝ θα μπορεις να παιξεις (ετσι λεω, μπορει να πεσω εξω) χωρις αυτο να ειναι Ο ΛΟΓΟΣ ωστε να μην υπαρξει οποια προοδος προς τον απολυτο ρεαλισμο.

Θα ειναι ταλαιπωρια φοβαμαι αν το αφησουν ως εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει για το Online έχω φίλο που το λιώνει (βασικά όλα τα pes ) αλλά λόγω κακής σύνδεσης στο Πέραμα δεν μπορεί να παίξει Online με την καμία. Εγώ πάλι με 50άρα vdsl κέντρο Πειραιά , μια χαρά παίζω τις περισσότερες των περιπτώσεων.

Σήμερα νομίζω ανοίγουν και τα ranked leagues ελπίζω να μην μας ξενερώσουν.

Πάντως άσχετο σχετικό, βλέπω κάτι τύπους στο youtube (Έλληνες) που πάνε να κάνουν Live παίζοντας μια φορά στα 100 χρόνια και επειδή είναι άμπαλοι και δεν μπορούν να σταυρώσουν πάσα κάθονται και κράζουν το response και γενικά το game και στην ουσία προμοτάρουν το ΦΙΦΑ και μου κάνει εντύπωση γιατί υποτίθεται είναι και δημοσιογράφοι...!
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ένας που έχει και site τρομάρα του χρόνια τώρα, που πηγαίνοντας να φτιάξει dream team άρχισε να λέει "κοίτα ποσά που ζητάνε για παίχτες να μας ξεζουμίσει θέλει η ΚΟΝΑΜΙ" και δεν έχει παίξει ένα ματς ξέρω γω τόσους μήνες (εντάξει, όχι ότι τον αδικώ και πλήρως εκεί) και επόμενο είναι να μην έχει πολλά GPs. 
Εγώ πάλι χωρίς να το έχω λιώσει τόσο καιρό , 1.200.000 μου έδωσε στην αρχή (μάλλον λόγω και αρκετών νικών στα pre-season που είχε) και μια χαρά ομάδα έφτιαξα που μαζί με τα training που μου έδωσε και 5 legend και icon packs, τούμπανο ομάδα για αρχή.

Το μόνο που πρέπει να δουν για λόγους ευνόητους να μην με βάζει να παίζω με ομάδες που έχουν τους basic παίχτες μόνο και μόνο για λόγους ισότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι πρωτη φορα μπηκα να παιξω μερικα παιχνιδια και στα 4-5 παιχνιδια που επαιξα. εγω με τη default αρχικη ομαδα ενω οι αντιπαλοι ειχαν ολοι dream team που ουσιαστικα το εκανε unplayable...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xavier είπε

εγω παλι πρωτη φορα μπηκα να παιξω μερικα παιχνιδια και στα 4-5 παιχνιδια που επαιξα. εγω με τη default αρχικη ομαδα ενω οι αντιπαλοι ειχαν ολοι dream team που ουσιαστικα το εκανε unplayable...

Αυτό ήταν θέμα και στα παλιά pes , ακόμα θυμάμαι κάτι ξεγυρισμένες 5άρες που έτρωγα ακόμα και με καλή ομάδα γιατί οι αντίπαλοι είχαν lvlάρει τους παίχτες τους και εγώ όχι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, xavier είπε

μπορεις να παιξεις online ranked  με κανονικες ομαδες ή μονο το myclub mode υπαρχει?

Προσωπικά έχω μπερδευτεί και εγώ, έχουν ένα football league φάση αλλά μπαίνοντας εκεί σε ξεκινάει στο division 10 με την dream ομάδα σου εναντίον της ΑΙ (προς το παρόν για εξοικείωση με το παιχνίδι) και μόλις πας division 1 τότε μπορείς να παίξεις ranked εναντίον άλλων online.

Λίγο μπέρδεμα το έχουν κάνει, έχει και κάτι events (αυτό τον μήνα είναι "αφιερωμένα" στο κινέζικο και στο αμερικάνικο πρωτάθλημα λόγω αδειών μάλλον ) αλλά γενικά δεν έχω προλάβει πολύ να το ψάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nick--Musicologo είπε

Προσωπικά έχω μπερδευτεί και εγώ, έχουν ένα football league φάση αλλά μπαίνοντας εκεί σε ξεκινάει στο division 10 με την dream ομάδα σου εναντίον της ΑΙ (προς το παρόν για εξοικείωση με το παιχνίδι) και μόλις πας division 1 τότε μπορείς να παίξεις ranked εναντίον άλλων online.

Λίγο μπέρδεμα το έχουν κάνει, έχει και κάτι events (αυτό τον μήνα είναι "αφιερωμένα" στο κινέζικο και στο αμερικάνικο πρωτάθλημα λόγω αδειών μάλλον ) αλλά γενικά δεν έχω προλάβει πολύ να το ψάξω.

Εισαι σίγουρος ότι είναι ΆΙ μέχρι div1?γιατί έπαιξα ματς σε div 9 Kai 8 κ υπήρχαν username ελληνικά κ δύσκολο να ήταν ai αυτό που έπαιζαν γτ κάποιοι δεν μπορούσαν ούτε πάσα να κάνουν κ κάποιοι παίζαμε στα ίσα χωρίς να νιώθω ότι παίζω με ai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nick--Musicologo είπε

Προσωπικά έχω μπερδευτεί και εγώ, έχουν ένα football league φάση αλλά μπαίνοντας εκεί σε ξεκινάει στο division 10 με την dream ομάδα σου εναντίον της ΑΙ (προς το παρόν για εξοικείωση με το παιχνίδι) και μόλις πας division 1 τότε μπορείς να παίξεις ranked εναντίον άλλων online.

Λίγο μπέρδεμα το έχουν κάνει, έχει και κάτι events (αυτό τον μήνα είναι "αφιερωμένα" στο κινέζικο και στο αμερικάνικο πρωτάθλημα λόγω αδειών μάλλον ) αλλά γενικά δεν έχω προλάβει πολύ να το ψάξω.

Το division 10 είναι μόνο εναντίον AI, θες μια νίκη εναντίον του CPU για να πάρεις αρκετούς πόντους και μόλις τους έχεις μπορείς να κάνεις skip στο division 9 από το οποίο και μετά έχει μόνο ανθρώπινους αντιπάλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2022 στις 3:47 ΜΜ, Thanofski είπε

Εισαι σίγουρος ότι είναι ΆΙ μέχρι div1?γιατί έπαιξα ματς σε div 9 Kai 8 κ υπήρχαν username ελληνικά κ δύσκολο να ήταν ai αυτό που έπαιζαν γτ κάποιοι δεν μπορούσαν ούτε πάσα να κάνουν κ κάποιοι παίζαμε στα ίσα χωρίς να νιώθω ότι παίζω με ai

 

Στις 23/4/2022 στις 6:28 ΜΜ, John_on_PC είπε

Το division 10 είναι μόνο εναντίον AI, θες μια νίκη εναντίον του CPU για να πάρεις αρκετούς πόντους και μόλις τους έχεις μπορείς να κάνεις skip στο division 9 από το οποίο και μετά έχει μόνο ανθρώπινους αντιπάλους.

Α πάσο, νόμιζα ότι έπαιζες με άλλες dream teams από users αλλά με AI. 

Ακόμα πιο μπόμπα τότε γιατί το ranked είναι ένα από τα πιο πορωτικά,  για μένα προσωπικά,  features τέτοιων παιχνιδιών. 

Άντε και σιγά σιγά master league σε μια νορμάλ τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά το έλιωσα στη κυριολεξία μες τις γιορτές.

Η γνώμη μου είναι πως ειναι ένας πολύ πετυχημένος συνδυασμός Pes με fifa. Αυτό που μου άρεσε πολύ είναι η εξέλιξη των παιχτών, ειδικά για μένα που παίρνω μικρούς παίχτες και παίζω με αυτούς.Επισης στα σουτ που γίνονται εκτός περιοχής,η μπάλα έχει μια αληθοφανή πορεία,σε σχέση με τα προηγούμενα pes και δεν πάνε όλα προς το τέρμα.

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι τα μικρά έπαθλα , ειδικά στα division,μόνο λίγα gp και γυμναστές.Εγω φτάσει στη 2η κατηγορία αλλα δεν αξίζει το κόπο  να ανέβεις τόσο ψηλά, καλύτερα να είσαι στη 5η και να μη παίζεις τόσο επαγγελματικά, ειδικά αν δεν έχεις ομάδα με superstars.

Ανεβάζω φωτό της ομάδας μου,μου έχει κοστίσει γύρω στα 500 χιλιάδες gp,εκ των οποίων τα μισά πήγαν σε 2 παίχτες αλλά χάνει σπάνια και ως γνωστόν ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει.

rsz_1img_20220426_115004.jpg.d4c3e8251fdd04fa0e61ee7a2983c377.jpg

 

IMG_20220426_150641.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Christos84# είπε

Λοιπόν παιδιά το έλιωσα στη κυριολεξία μες τις γιορτές

Η γνώμη μου είναι πως ειναι ένας πολύ πετυχημένος συνδυασμός Pes με fifa. Αυτό που μου άρεσε πολύ είναι η εξέλιξη των παιχτών, ειδικά για μένα που παίρνω μικρούς παίχτες και παίζω με αυτούς.Επισης στα σουτ που γίνονται εκτός περιοχής,η μπάλα έχει μια αληθοφανή πορεία,σε σχέση με τα προηγούμενα pes και δεν πάνε όλα προς το τέρμα.

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι τα μικρά έπαθλα , ειδικά στα division,μόνο λίγα gp και γυμναστές.Εγω φτάσει στη 2η κατηγορία αλλα δεν αξίζει το κόπο  να ανέβεις τόσο ψηλά, καλύτερα να είσαι στη 5η και να μη παίζεις τόσο επαγγελματικά, ειδικά αν δεν έχεις ομάδα με superstars.

Ανεβάζω φωτό της ομάδας μου,μου έχει κοστίσει γύρω στα 500 χιλιάδες gp,εκ των οποίων τα μισά πήγαν σε 2 παίχτες αλλά χάνει σπάνια και ως γνωστόν ομάδα που κ

2η κατηγορία? Πολύ δυνατός. (Παίζει να έχουμε παίξει αντίπαλοι κάτι μου θυμίζει το formation)😄.

Εγώ έχω πάρει παίκτες του Παναθηναϊκού και τους κάνω grow. Έχω φτάσει μέχρι 5η.

Είναι πολύ καλό το game.

Επεξ/σία από Chemical
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...