Προς το περιεχόμενο

eFootball 2022


tazos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Chemical είπε

Μπράβο σας, εγώ μόλις ανεβαίνω 5η πέφτω στην 6η και μετά πάλι 5η. Δυσκολεύομαι πολύ στο 1 Vs 1. Προσπαθώ να βρω αγωνιστική ταυτότητα, περισσότερο παίζω possession αλλά χωρίς ντρίμπλα δεν πας μακρυά και πλέον το έχω γυρίσει σε 4-4-2 με quick counter και γιομες στον target man. Δύσκολα πάντως

Εμένα το βίντεο που έστειλα για το dribbling με βοήθησε πάρα πολύ. Πριν έκανα αμέσως πάσες επειδή δεν μπορούσα να κρατήσω τη μπάλα αλλά τώρα μπορώ άνετα να περάσω όλη την άμυνα με dribbling αν ο παίκτης έχει 85+ dribbling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση ξέρετε αν μπορούμε να αλλάξουμε ομάδα? Επίσης εγώ παίζω παιχνίδι κατοχής και έχω προπονητή Αρτέτα είναι οκ ή να κοιτάξω για κανένα άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους μετά από αρκετές προσπάθειες μπήκα στη 1η χθές.Αν και ξεκίνησα με ήττα έκανα 9 συνεχόμενες νίκες.

Ανεβάζω και την ομαδάρα, δίχως σούπερσταρς αλλά με παίχτες εργαλεία χαχαχα.

Είχα πάρει ένα παίχτη που λέγεται taarabt και ήταν level 73 ή κάπου εκεί .Του ρίχνω δύο 10χίλιαρους γυμναστές και φτάνω μόνο την τρίπλα 97, δεν μπορείς να του πάρεις με τίποτα τη μπάλα, απίστευτο γέλιο να τον κυνηγούν Βιέιρα και Κάμπελ και να τους κάνει πλάκα. Δυστυχώς όμως έγινε Ε και έπεσε η απόδοση του, και τον έκανα upgrade με τον kovacic, του έδωσα μόνο τρίπλα 96 και κράτημα μπάλας 98.Εσυ John που παίζεις με dribbling δοκίμασε τούς.Πήρα και το αργόσυρτο καράβι που λέγεται Hummels και του έδωσα αμυντική αντίληψη 96, τον έχω κρύψει κάπου εκεί πίσω σε θέση λίμπερο και δεν περνάει τίποτα. Μην τον πάρει κάποιος αν δεν παίζει μακρινή μπαλιά, με ψηλά την άμυνα θέλει 3 μέρες να γυρίσει πίσω.

 

IMG_20220517_074618.jpg

IMG_20220517_074733.jpg

Επεξ/σία από Christos84#
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Βγηκε ανακοινωση οτι το master league θα βγει το 2023 και οι υπολοιπες ομαδες επι πληρωμη τελη του 2022. Μιλαμε για παρωδια πλεον…

Προφανώς και δεν τους ενδιαφέρουν τόσο τα υπόλοιπα modes του παιχνιδιού γιατί η κότα με τα χρυσά αυγά είναι τα MyClub/FUT και προφανώς υπάρχουν ακόμα κορόιδα που τους τα σκάνε για να φτιάξουν ομάδα και να φανταστείς τα γράφω εγώ αυτά που θα παίξω online κατά 99%.

Έχοντας παίξει σχεδόν όλη τη σειρά από το 1998 το gameplay του eFootball με αφήνει παγερά αδιάφορο, βασικά το θεωρώ και ψιλοκατάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το πέρας της πρώτης σεζόν, ανακοίνωσαν ότι η δεύτερη θα ξεκινήσει μετά από 20+ μέρες,λες και δεν γνώριζαν οτι θα τελειώσει η πρώτη.

Όπως έγραψε κάποιος σε άλλο φόρουμ, περισσότερο Βαλκάνιοι μοιάζει να έχουν αναλάβει το pes παρά Γιαπωνέζοι.

Εννοείται ότι το έχω παρατήσει, ούτε τα μπόνους δεν μπήκα να πάρω, και θα επιστρέψω οταν θα έχει κάτι να δώσει,από πλευράς τουρνουά.

Δεν βλέπουν πως λειτουργεί το FUT ή το 2Κ από πλευράς διοργάνωσης που έχει πάντα πολλά πράγματα να κάνεις έστω νά τό αντιγράψουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν βάλει κάποια τουρνουά,όπως επίσης έχουν ανοίξει και τις κατηγορίες ξανά. Εμένα με ξεκίνησε απ' τη 3η ,μιας και ήμουν στη 1η, έπαιξα κάποια ματσάκια χθές και πήγα στη 2η, αλλα δεν θα προσπαθήσω για παραπάνω γιατί είναι ψυχοφθόρο.

Αγόρασα και κάποιους παίχτες όπως ο Tielemans σαν upgrade του Guentiuzi αλλά τζάμπα τα λεφτά και οι γυμναστές που χάλασα.Οταν βγει ο Γάλλος απ' το κέντρο,η ομάδα καταρρέει.Μαζι με τον Son και Pedri είναι στο Τop3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά έπαιξα πολύ ήρεμα μερικά ματσάκια στις κατηγορίες και ξαναπήγα στη πρώτη , με 8 σερί νίκες. Γενικά μου φάνηκαν πολύ πιο εύκολα απ' ότι άλλες φορές.Ισως το επίπεδο των παιχτών έχει πέσει σε σχέση με τη προηγούμενη σεζόν.Μόνο φλιπεραάδες με 2,3,4 κεντρικούς επιθετικούς , να με δυσκολέψουν λίγο.

Ανεβάζω και την ομάδα με κάποιες αλλαγές/βελτιώσεις που έχω κάνει

Φίλε dapro ωραίο βίντεο.

 

 

IMG_20220615_182004.jpg

Επεξ/σία από Christos84#
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στη 3η κατηγορία οι μισοί που τυχαίνει να παίξω είναι div 1 ranked, και στην τελευταία αγωνιστική να κρίνεται η παραμονή.

 

Το unresponsiveness πάντως αλλάζει εντελώς τα δεδομένα δυσκολίας. Ειδικά όταν παίζεις κατοχή. Και δυστυχώς τελευταία συμβαίνει συχνά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...