Προς το περιεχόμενο

Καθαριστικά πετρελαιοκινητήρων Power Service -20%


arxontas2323

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έχουν σε προσφορά τα καθαριστικά πετρελαίου της power service (αμερικανικα) για όποιον ενδιαφέρεται και δωρεάν μεταφορικά ανω των 50€!! Εγω έκανα άλλη μια φορά την παραγγελία μου καθώς τα χρησιμοποιώ τα τελευταία 4 χρόνια!!

 

https://shop.power-service.gr/shop/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, spaek είπε

2.36 λιτρα στα €33 και τα 3.78 στα €99 🤔

Το 2.36 ειναι για 1000 λιτρα πετρελαίου και το 3.78 ειναι για 4000 λίτρα πετρελαίου,εγω μόνο 3.78 παίρνω με 4 αυτοκίνητα πετρέλαιο.. τώρα πήρα 3.78 αντιπαγωτικο και το clear 3.78 γιατί θα βγάζω και το τέρας στο βουνό αν δεν γίνει κανα λοκνταουν..

11 λεπτά πριν, TechnoState είπε

Καλύτερα απο την κόκκινη σειρά της Liqui Moly?

Αυτά που κάνει το ενα καθαριστικό της power service, θέλεις 3-4 διαφορετικά απο την liqui moly... και όταν ξεκίνησα να τα χρησιμοποιώ και το εψαξα παραπάνω ειναι αμερικάνικη εταιρεία που ασχολείται απο το 1956 μονο με καθαριστικά πετρελαίου και στην Αμερική είναι πρώτη σε πωλήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

Και τι κάνουν ακριβώς αυτά παιδιά?

Με λίγα λόγια καθαρίζουν τον μύκητα απο το βιοντίζελ που εχουν τα πετρέλαια μας, αντιπαγωτικο πετρελαιου για να μην πάρεις την μίζα στο χερι αλλα και για να μην μεινεις με τ κλειδί στο χερι επειδή δεν θα παίρνει μπροστά, αυξάνουν τα κετανια ώστε να πηγαίνει πιο άνετα το αμάξι οπότε και να καίει λιγότερο, έχουν ένα πρόσθετο που το θεωρώ πολυ σημαντικό για όλους τους πετρελαιοκινητήρες και το έχουν σαν παγκόσμια πατέντα είναι το slick diesel που λιπαίνει απ' όπου περνάει το πετρέλαιο καθώς ενας πετρελαιοκινητήρας θέλει πολυ καλό πετρέλαιο και σωστή λίπανση για να δουλέψει σωστά και να μην έχεις προβλήματα μετέπειτα οπως μπεκ αντλίες κτλ...το έχω ψάξει αρκετά γιατί το ένα αμάξι μου είναι ακριβό και δεν είμαι σε φάση να βάζω οτι να ναι μέσα..και γι αυτό τα προτείνω σε όποιον ξέρω με όχημα πετρελαίου

8 λεπτά πριν, PedroG είπε

Είναι για τεχνολογία κινητήρα ad blue που φοράνε κινητήρες ΙΧ όπως;;;

Ναι κανονικά,τα 2 μου αυτοκίνητα ειναι με adblue και τα χρησιμοποιώ κανονικά πριν απο καθε γέμισμα βάζω λίγο!!

Επεξ/σία από arxontas2323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια δοσολογία? Πόσο πρέπει να βάλουμε ας πούμε στα 80 λτ καυσίμου? Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος πόσο είναι το λίγο που βάζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 473ml αρκουν με ενα φουλαρισμα ~60L;

Εστειλα email δε αυτους και μου απαντησαν 

"Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας για τα προϊόντα μας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την συσκευασία των 473ml για 160L πετρελαίου σύνολο.Αν το αυτοκίνητο σας έχει 50L ρεζερβουάρ,θα το χρησιμοποιήσετε σε 3 γεμίσματα περίπου.Η αναλογία είναι 2.5ml(προϊόντος)/Λίτρο πετρελαίου."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Υπάρχει κάποια δοσολογία? Πόσο πρέπει να βάλουμε ας πούμε στα 80 λτ καυσίμου? Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος πόσο είναι το λίγο που βάζεις?

 

8 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Τα 473ml αρκουν με ενα φουλαρισμα ~60L;

Εστειλα email δε αυτους και μου απαντησαν 

"Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας για τα προϊόντα μας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την συσκευασία των 473ml για 160L πετρελαίου σύνολο.Αν το αυτοκίνητο σας έχει 50L ρεζερβουάρ,θα το χρησιμοποιήσετε σε 3 γεμίσματα περίπου.Η αναλογία είναι 2.5ml(προϊόντος)/Λίτρο πετρελαίου."

Και εγω σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του μου ανέφεραν 2.5ml/L πετρελαίου και αυτό ακολουθώ (η απάντηση μου ειναι και για τους 2)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spaek είπε

2.36 λιτρα στα €33 και τα 3.78 στα €99 🤔

Αν προσέξεις στα 3.78 λέει συμπυκνωμένη φόρμουλα και είναι για πολύ περισσότερα λίτρα πετρελαίου. Μάλλον με το 3.78 αλλάζουν και οι αναλογίες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, buuren είπε

Για τρακτερ τι να παρω παιδια? Εχω ενα καινουργιο παρει και θελω να το προστατευσω καθως ειναι πανακριβο!

To diesel kleen και αν αποθηκεύεις πετρέλαιο το clear Diesel που είναι σταθεροποιητής καυσίμου μέχρι 12 μήνες εκτος από πολύ δυνατό καθαριστικό..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, arxontas2323 είπε

To diesel kleen και αν αποθηκεύεις πετρέλαιο το clear Diesel που είναι σταθεροποιητής καυσίμου μέχρι 12 μήνες εκτος από πολύ δυνατό καθαριστικό..

δεν αποθηκευω για μεγαλο διαστημα απλα μηπως να βαζω καθε τοσο και το clear μαζι με το kleen για να καθαριζω το συστημα τροφοδοσιας του κινητηρα και το ρεζερβουαρ.

Επεξ/σία από buuren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή από 37 ευρώ το πήγαν 33;  αναφέρομαι στην συσκευασία των 2,36L

Το αγοράζω 33 από skroutz κάθε φορά που το χρειάζομαι. Δεν νομίζω ότι είναι και καμμιά προσφορά, κατά τα άλλα τέλειο προϊόν το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό και σε κάθε αλλαγή φίλτρου πετρελαίου δεν υπάρχει ίχνος μαυρίλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...