Προς το περιεχόμενο

Windscribe PRO 3 years [$64.00 USD - 61.59€]


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο χθες μια χαρά με το BulletVPN, δεν είχα αποσυνδέσεις ούτε κρέμασε η εφαρμογή...μόνο που σε αλλαγή σέρβερ αποσυνδέθηκε κ δε συνδέθηκε αυτόματα, ήθελε να πατήσω το εικονικό κουμπί ξανά.

Μπορεί τη Παρασκευή λόγω προσφοράς να έπεσαν όλοι μαζί πάνω κ να υπέφερε λίγο η σταθερότητα...δεν έχει κ τους χιλιάδες διακομιστές όπως άλλες εταιρείες.

Εστειλα μήνυμα στη BulletVPN μέσω της εφαρμογής, επισυνάπτοντας τα log/καταγραφές σφαλμάτων εφαρμογής, ελπίζω να απαντήσουν ή ακόμη καλύτερα να το φτιάξουν.

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Physics_Rulez είπε

Ναι το έχω πάρει. Το windows app είναι ΟΚ.

Δυστυχώς σε chromecast δεν έχει ακόμα app. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα με Netflix. Σε τυχαίο server που έκανα τεστ μόλις, έχω 70Mbps (Βουκουρέστι). Σε ελληνικό server 75 περίπου. Αυστριακό sever 40.

Η γραμμή μου είναι 100/10.

Φίλε μου έχεις κάνει κάποια ρύθμιση στο Windows app; γιατί σε εμένα όποια χώρα και να βάλω οι σελίδες καθυστερούν πολύ για να ανοίξουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, alexx είπε

Το πήρα κ εγώ το adguard. Σε τέστ με σύνδεση στην ρωσία μου τερμάτισε την γραμμή (50αρα) !!  ping 98ms, Download 49.94, Upload 4.90

Με netflix έκανες κάποια δοκιμή σε USA? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλέσω όσους παραθέτουν στατιστικά (ταχύτητες DL/UL, pings κ.λπ.), να αναφέρουν τον VPN πάροχο (πολύ σημαντικό αφού το νήμα έχει παρεκκλίνει -καλώς κατ’ εμέ- και δεν αφορά μόνο την Windscribe), καθώς και τη γραμμή τους.

Όσοι πάλι είναι διατεθειμένοι να δαπανήσουν κάτι παραπάνω για καλύτερες υπηρεσίες όπως την 3ετή συνδρομή προς ~€61,50 (που άλλωστε είναι και ο τίτλος του νήματος), ας ρίξουν μια ματιά στο παρακάτω screenshot.

spacer.png

Σε σύγκριση με το αντίστοιχο Black Friday πακέτο για 3 χρόνια που προσφέρει η Windsribe, έχει ελάχιστα ακριβότερη τιμή με όφελος το εξαιρετικά advanced torrenting καθώς και την άψογη υποστήριξη. Επίσης, διαθέτει dedicated client για Linux όταν το >95% των VPN παρόχων απλώς σου δίνουν οδηγίες για copy/paste εντολών στο terminal.
Στα μείον πως δεν διαθέτει servers στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το bullet ούτε κατά διάνοια να συνδεθώ νετφλιξ μέσω Canada ή US server,μόνο UK μου φορτώνει σωστα και δεν βλεπω και μέλλον μιας και έχω μιλήσει επανήλημενα με την εξυπηρέτηση τους.   Για KeepSolid κανείς εμπειρία με Netflix U.S.A. ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, lefterisv είπε

Παραθέτω και εγώ την εμπειρία μου μιας και "άνοιξε" πολύ το νήμα.

Αγόρασα το Ad Guard VPN για 5 έτη στα 24€.

Δουλεύει Netflix USA, Disney+ και HBO.

 

Επειδή αγόρασα και εγώ το ad guard vpn, μέσω της εφαρμογής για windows δεν κατάφερνα να συνδεθώ σε αμερικάνικο netflix. Άλλαξα μερικούς σερβερ αλλά τίποτα.

Όταν κατέβασα το extension για chrome δούλεψε.

Εσύ πως το κατάφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά συμπεράσματα-σκέψεις για την BulletVPN lifetime συνδρομή :

Εύκολη ενσωμάτωση σε router ASUS με διάφορους servers.

Η εφαρμογή στα windows δουλεύει μια χαρά, χωρίς αποσυνδέσεις.

Διαλέγοντας MIAMI 1 - ULTRA HD  συνδέθηκα Νετφλιξ με την μία (από firefox) , αν και δεν καταλαβαίνω προς τι όλος ο χαμός με αυτό το θέμα.

Γενικά, χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία από κάποιο επί πληρωμή vpn, είμαι ευχαριστημένος.

Αν οι ταχύτητες στους ελληνικούς servers ήταν ισάξιες με την δική μου (100/10) ίσως να το άφηνα μόνιμα κουμπωμένο στο router, αλλά προς το παρόν με βλέπω για περιστασιακή χρήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με BulletVPN η εφαρμογή για Windows (2.0.2) κάνει τρελά τελευταία...

Πατάω σύνδεση με διακομιστή, μου λέει συνδέθηκε...κοιτάζω την ΙΡ, είναι η αρχική μου...αποσυνδέομαι, αλλάζω πρωτόκολο, διακομιστή κοκ, πάλι τα ίδια..."συνδέεται" αλλά η ΙΡ μένει η ίδια...

...και ξαφνικά, ενώ έχω δοκιμάζω πχ Γαλλία > Ολλανδία > Γερμανία > ΗΠΑ, "αποσυνδέομαι" από τις ΗΠΑ (με την αρχική μου ΙΡ) κ μετά την "αποσύνδεση" εμφανίζει Γαλλική ΙΡ...βγαίνω κανονικά από την εφαρμογή (Exit), επιστρέφει στη κανονική μου ΙΡ...

...πάω να συνδεθώ ξανά, τα ίδια..."συνδέεται" αλλά δε συνδέεται...δοκιμα΄ζω με free TunnelBear, Windscribe, κανένα πρόβλημα...

Αν δεν διορθώσουν τα "έντομα" στην εφαρμογή Windows, τσάμπα τα 27€ (πόσα χρέωσε συνολικά)...

Το κατέγραψα σε βίντεο κ τους στο έστειλα, να δούμε τί θα πουν...στο προηγούμενο ticket δεν έχουν απαντήσει ακόμη.

Σε Android χτες αποτύγχανε να συνδεθεί στους περισσότερους διακομιστές, σήμερα ΟΚ.

51 λεπτά πριν, dennis_7 είπε

Μερικά συμπεράσματα-σκέψεις για την BulletVPN lifetime συνδρομή :

Εύκολη ενσωμάτωση σε router ASUS με διάφορους servers.

Η εφαρμογή στα windows δουλεύει μια χαρά, χωρίς αποσυνδέσεις.

Διαλέγοντας MIAMI 1 - ULTRA HD  συνδέθηκα Νετφλιξ με την μία (από firefox) , αν και δεν καταλαβαίνω προς τι όλος ο χαμός με αυτό το θέμα.

Γενικά, χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία από κάποιο επί πληρωμή vpn, είμαι ευχαριστημένος.

Αν οι ταχύτητες στους ελληνικούς servers ήταν ισάξιες με την δική μου (100/10) ίσως να το άφηνα μόνιμα κουμπωμένο στο router, αλλά προς το παρόν με βλέπω για περιστασιακή χρήση.

Είναι μάλλον η διαθεσιμότητα ορισμένων σειρών/ταινιών ανά γεωγραφική περιοχή.

Αν συνδέεστε κανονικά στο αμερικάνικο νετφλιξ, ελέγξτε (μέσω του εργαλείου της εφαρμογής ή σε ιστοσελίδα) ποιά είναι η πραγματική σας ΙΡ, γιατί στη δική μου περίπτωση δεν ήταν έγκυρη η αναφορά περί σύνδεσης.

Όταν συνδέεται πάντως, πραγματικά, δεν έχω θέμα με τις ταχύτητες, πολύ κοντά στο τέρμα της σύνδεσής μου, 120/120.

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα και εγώ το BulletVPN με την προσφορά που αναφέρθηκε.

Μπαίνει κανονικά στο Netflix USA από κάποιους server. Είμαι με Portland 1 τώρα και η IP είναι κανονικά από USA..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως το Bullet που αγόρασα, από κινητό, βρίσκομαι στα Εμιράτα και προσπαθώ να συνδεθώ με Ελληνικούς servers και δεν δουλεύει τίποτα. Ούτε με άλλων χωρών servers φυσικά. Άρα τουλ για τις ανάγκες μου (Μέσης Ανατολής), μάπα το καρπούζι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...