Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Μπαταρίας Κινητού Τηλεφώνου Samsung Note 8


honeyed_bee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Samsung Note 8, Αλλαγή Μπαταρίας

Καλησπέρα....

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ μπαταρία για το κινητό μου σε καλή τιμή? Θέλω να επιχειρήσω να την βάλω μόνος μου.

 

Πήγα σε μερικά τοπικά καταστήματα και ο ένας μου είπε 70ευρώ μαζί με εργασία και ο άλλος 45ευρώ μαζί με εργασία. Η εργασία αφορά την τοποθέτηση της νέας μπαταρίας μιας και αυτή δεν είναι αποσπώμενη δίχως εργαλεία.

 

Η smartec μου ζητάει 45ευρώ όλα μαζί, αλλά στο καπάκι έχω να πληρώσω και μεταφορικά πήγαινε-έλα...

 

Μπορεί κανένας να βοηθήσει?

Σας Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, honeyed_bee είπε

 Samsung Note 8, Αλλαγή Μπαταρίας

Καλησπέρα....

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ μπαταρία για το κινητό μου σε καλή τιμή? Θέλω να επιχειρήσω να την βάλω μόνος μου.

 

Πήγα σε μερικά τοπικά καταστήματα και ο ένας μου είπε 70ευρώ μαζί με εργασία και ο άλλος 45ευρώ μαζί με εργασία. Η εργασία αφορά την τοποθέτηση της νέας μπαταρίας μιας και αυτή δεν είναι αποσπώμενη δίχως εργαλεία.

 

Η smartec μου ζητάει 45ευρώ όλα μαζί, αλλά στο καπάκι έχω να πληρώσω και μεταφορικά πήγαινε-έλα...

 

Μπορεί κανένας να βοηθήσει?

Σας Ευχαριστώ.

Χωρίς δεύτερη συζήτηση, και επειδή δεν αξίζει για 20-30 ευρώ να ρισκάρεις, θα έλεγα smartec με κλειστά μάτια. Εγγύηση για ολόκληρη την εργασία και το κεφάλι σου ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Χωρίς δεύτερη συζήτηση, και επειδή δεν αξίζει για 20-30 ευρώ να ρισκάρεις, θα έλεγα smartec με κλειστά μάτια. Εγγύηση για ολόκληρη την εργασία και το κεφάλι σου ήσυχο.

Δεν στέλνουν μπαταρίες μόνες τους.... Πουλάνε και την τοποθέτηση μαζί... Θέλω να την τοποθετήσω ο ίδιος. Που θα βρω μπαταρία γνήσια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, honeyed_bee είπε

Δεν στέλνουν μπαταρίες μόνες τους.... Πουλάνε και την τοποθέτηση μαζί... Θέλω να την τοποθετήσω ο ίδιος. Που θα βρω μπαταρία γνήσια?

 

Τα καταστήματα που ρώτησες, δεν την πουλάνε σκέτη? Κάποιο από αυτά ?

https://www.skroutz.gr/s/13341662/Samsung-EB-BN950ABE-Galaxy-Note-8-3300mAh.html#reviews

Το κάνεις για οικονομικούς λόγους και μόνο? Το έχεις ξανακάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Τα καταστήματα που ρώτησες, δεν την πουλάνε σκέτη? Κάποιο από αυτά ?

https://www.skroutz.gr/s/13341662/Samsung-EB-BN950ABE-Galaxy-Note-8-3300mAh.html#reviews

Το κάνεις για οικονομικούς λόγους και μόνο? Το έχεις ξανακάνει?

 

δεν το έχω ξανακάνει όχι, έχει video tutorials όμως, τα παρακολούθησα και είναι πανεύκολο να την αλλάξεις...Eυχαριστώ για το link... Λέω να παραγγείλω από το phone parts με μεσολάβηση skroutz στα 9.99 ευρώ κόστος μπαταρίας. Είναι αξιόπιστο κατάστημα ή θα μου στείλουν μαϊμού μπαταρία?

Φυσικά και το κάνω για οικονομικούς λόγους(αλλά και για να μάθω)...

Επεξ/σία από honeyed_bee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, honeyed_bee είπε

 

δεν το έχω ξανακάνει όχι, έχει video tutorials όμως...ευχαριστώ για το link... Λέω να παραγγείλω από το phone parts με μεσολάβηση skroutz στα 9.99 ευρώ κόστος μπαταρίας. Είναι αξιόπιστο κατάστημα ή θα μου στείλουν μαϊμού μπαταρία?

φυσικά και το κάνω για οικονομικούς λόγους(αλλά και για να μάθω)...

9,99€ μπαταρία;Και λες να είναι γνήσια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

9,99€ μπαταρία;Και λες να είναι γνήσια;

αν δεν είναι θα πάρω πίσω τα χρήματα μου από skroutz.gr... Και γιατί η smartec δεν αποστέλλει μπαταρία σκέτη αλλά απαιτεί να πληρώσεις και την εργασία? Μήπως γιατί η μπαταρία είναι όντως πολύ φθηνή και δεν θέλει να το γνωρίζεις?| Και στην τελική, πόσο κοστίζει μια γνήσια δηλαδή...?

 

 

Επεξ/σία από honeyed_bee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, honeyed_bee είπε

αν δεν είναι θα πάρω πίσω τα χρήματα μου από skroutz.gr... Και γιατί η smartec δεν αποστέλλει μπαταρία σκέτη αλλά απαιτεί να πληρώσεις και την εργασία? Μήπως γιατί η μπαταρία είναι όντως πολύ φθηνή και δεν θέλει να το γνωρίζεις?| Και στην τελική, πόσο κοστίζει μια γνήσια δηλαδή...?

 

 

Φιλε μου απο οσο ξερω κανενα καταστημα δεν πουλαει αυθεντικες μπαταριες. Μονο η επισημη αντιπροσωπεια εχει original και δεν την πουλαει αλλα πρεπει να το πας εκει να στην περασουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φιλε μου απο οσο ξερω κανενα καταστημα δεν πουλαει αυθεντικες μπαταριες. Μονο η επισημη αντιπροσωπεια εχει original και δεν την πουλαει αλλα πρεπει να το πας εκει να στην περασουν.

Η smartec λέει πουλάει γνήσιες... Αλλά σου χρεώνει και την τοποθέτηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, honeyed_bee είπε

Η smartec λέει πουλάει γνήσιες... Αλλά σου χρεώνει και την τοποθέτηση.

 

Αυτο μολις σου ειπα. Η smartec που ειναι επισημο service εχει original μπαταρια αλλα δεν μπορει να την πουλησει σκετη, πρεπει να το πας να την περασουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αυτο μολις σου ειπα. Η smartec που ειναι επισημο service εχει original μπαταρια αλλα δεν μπορει να την πουλησει σκετη, πρεπει να το πας να την περασουν.

οι άλλοι γιατί θεωρείς δεδομένο πως πουλάνε μαϊμούδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, honeyed_bee είπε

οι άλλοι γιατί θεωρείς δεδομένο πως πουλάνε μαϊμούδες?

Γιατι original μπαταριες δινονται απο τις εταιριες μονο στα επισημα sarvice. Αυτο ισχυει και για iphone και για samsung και για τα παντα.

Ολοι οι αλλοι πουλανε απομιμισεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koutsis είπε

Γιατι original μπαταριες δινονται απο τις εταιριες μονο στα επισημα sarvice. Αυτο ισχυει και για iphone και για samsung και για τα παντα.

Ολοι οι αλλοι πουλανε απομιμισεις ...

Ναι ΟΚ αλλά αν τους ρωτήσεις σου λένε πως πουλάνε γνήσιες... Γιατί δεν τους κάνουν μηνύσεις? Μήπως γιατί μερικοί όντως πουλάνε γνήσιες?

 

Τέλοσπαντων, το κατάστημα που ανέφερα ποιο πάνω μου είπε πως η συγκεκριμένη τιμή 9,99ευρώ αντιστοιχεί σε μπαταρία που δεν είναι γνήσια και πως η γνήσια κοστίζει 35ευρώ και πως δεν έχουν διαθεσιμότητα.

 

Επεξ/σία από honeyed_bee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βάλεις μαιμού μπαταρία

Μην προσπαθήσεις να την αλλάξεις μόνος σου.

Το πιθανότερο είναι να κάνεις ζημιά μεγαλύτερη από ότι θα σου κοστίσει καινούρια και την εγγύηση της Smartec.

Γνώμη μου, επειδή το τηλέφωνο είναι πολύ καλό που έχεις, είναι κρίμα να το ρισκάρεις για μερικά ευρώ να πεταχτεί στα σκουπίδια.

Επίσης, αν στον τίτλο λεει original, θα είναι original. Αν δεν λεει, και έχει και 10 ευρώ, ε μακριά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Μην βάλεις μαιμού μπαταρία

Μην προσπαθήσεις να την αλλάξεις μόνος σου.

Το πιθανότερο είναι να κάνεις ζημιά μεγαλύτερη από ότι θα σου κοστίσει καινούρια και την εγγύηση της Smartec.

Γνώμη μου, επειδή το τηλέφωνο είναι πολύ καλό που έχεις, είναι κρίμα να το ρισκάρεις για μερικά ευρώ να πεταχτεί στα σκουπίδια.

Επίσης, αν στον τίτλο λεει original, θα είναι original. Αν δεν λεει, και έχει και 10 ευρώ, ε μακριά

Αντιλαμβάνομαι αυτά που λες και μάλλον αυτό θα κάνω, πέραν της smartec ξέρεις κάποιον άλλο που να πουλάει γνήσιες μπαταρίες? Φαντάσου σήμερα έπεσα σε έναν απατεώνα και μου ζητούσε 70ευρώ για να μου αλλάξει την μπαταρία.

Επεξ/σία από honeyed_bee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...