Προς το περιεχόμενο

WD δεν αναγνωρίζει την συνολική χωρητικότητα..


Dimarxoukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες στην παρέα, 

Έχω ένα θεματάκι με ένα από τους σκληρούς μου. 

Είναι ο WDC WD30EZRX-22D8PB0 και το βάζω πάνω σε dock station και μου αναγνωρίζει μόνο τα 764gb. 

Οι επιδόσεις του και η υγεία είναι κομπλέ.

Έχω προσπαθήσει με διάφορα προγράμματα partition να δω τι παίζει αλλά τζίφος... Τέλος να ενημερώσω ότι είναι GPT..  

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις συνδεσε τον δισκο σε καποιο σταθερο υπολογιστη.Το μυαλο μου παει προβλημα στο ντοκ οχι στον δισκο σου.Ποιο ντοκ εχεις?Μηπως δεν υποστηριζει δισκους μεγαλης χωρητικότητας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Αν μπορεις συνδεσε τον δισκο σε καποιο σταθερο υπολογιστη.Το μυαλο μου παει προβλημα στο ντοκ οχι στον δισκο σου.Ποιο ντοκ εχεις?Μηπως δεν υποστηριζει δισκους μεγαλης χωρητικότητας?

Ένα icybox IB-110ST.. Λες να φτάει αυτό??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα παλιο μοντελο δεν υποστηριζει usb 3.0.Διαβασα οτι εχει προβλημα με δισκους πανω απο 2tb.Μαλλον ναι το ντοκ φταιει.Για σιγουρια βαλε τον δισκο σε ενα σταθερο υπολογιστη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Αρκετα παλιο μοντελο δεν υποστηριζει usb 3.0.Διαβασα οτι εχει προβλημα με δισκους πανω απο 2tb.Μαλλον ναι το ντοκ φταιει.Για σιγουρια βαλε τον δισκο σε ενα σταθερο υπολογιστη.

Θα τον βάλω και θα ενημερώσω.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2021 στις 4:26 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Αρκετα παλιο μοντελο δεν υποστηριζει usb 3.0.Διαβασα οτι εχει προβλημα με δισκους πανω απο 2tb.Μαλλον ναι το ντοκ φταιει.Για σιγουρια βαλε τον δισκο σε ενα σταθερο υπολογιστη.

@Mr_Terror είσαι αρχηγός.. Αυτό ήταν.. Με το που τον έβαλα σε sata τον αναγνώρισε.. Θανκς α λοτ βρο..!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σε ενδιαφερει να αγορασεις καινουργιο dock δες αυτο που ειναι σε καλη τιμη 21,90.Το πηρα προσφατα και εμεινα ικανοποιημένος για τα λεφτα του.
https://www.e-shop.gr/natec-nsd-0955-kangaroo-dual-usb-30-docking-station-sata-hdd-p-PER.573753

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...