Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, θελω να αγορασω αφυγραντηρα 20lt και απο τις αξιολογισεις του skroutz τεινω προς τον inventor eva ii pro ep3-wifi. Τον εχει και ενας φιλος και ειναι ευχαειστημενος..

Το θεμα ειναι τεραστιο για να κατσω να το διαβασω. Υπαρχει καποια αντιπροταση γιατι βλεπω διαφορους με εκπτωση λογω black friday

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, yositosi είπε

80τμ δεν έγραψες παραπάνω? Μπέρδεψα κάτι? Αν μιλάς για 20τμ τότε αρκεί πιστεύω.

80τμ υποτιθετε καλύπτει ο αφυγραντήρας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως το θεωρω δυσκολο να εγινε λαθος στα 340μ3/ωρα, διοτι ειναι τεραστια η διαφορα με αλλους αφυγραντηρες και κανει μπαμ. Δεν ειναι δηλαδη 5-10% πανω.

https://puredryhellas.com/puredry-sofia-pd2419-design-low-energy/

Λετε να εγινε τετοιο λαθος?

Επεξ/σία από waveparticle
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Marioskrig123 είπε

Καμια ιδεα σχετικα με την παροχη αερα του https://www.tclgreece.gr/product/tcl-25-e/. Μου φαινεται υπερβολικα φουσκωμενη οπως και η υπερβολικα χαμηλη τιμη των 150 ευρω στο σκρουτζ για εναν 25αρη

Ο συγκεκριμενος με τα χαρακτηριστικα που εχει και την 10ετη εγγυηση στα 150 ευρω μολις φαινεται πολυ ελκυστικος. Εχει κανεις εμπειρια με την συγκεκριμενη μαρκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sakks80 είπε

Ο συγκεκριμενος με τα χαρακτηριστικα που εχει και την 10ετη εγγυηση στα 150 ευρω μολις φαινεται πολυ ελκυστικος. Εχει κανεις εμπειρια με την συγκεκριμενη μαρκα?

365μ3/ωρα??!!!! Ω ρε που παμε???? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manolaskakis είπε

Καλησπερα, θελω να αγορασω αφυγραντηρα 20lt και απο τις αξιολογισεις του skroutz τεινω προς τον inventor eva ii pro ep3-wifi. Τον εχει και ενας φιλος και ειναι ευχαειστημενος..

Το θεμα ειναι τεραστιο για να κατσω να το διαβασω. Υπαρχει καποια αντιπροταση γιατι βλεπω διαφορους με εκπτωση λογω black friday

Ευχαριστω πολυ

Μου ηρθε ενα mail απο eshop για εναν KULLHAUS QUALIS στα 185. Αυτος αξιζει σε σχεση με τον inventor? Τι προελευσης ειναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα τον morris 24400wi, πρωτες εντυπωσεις θετικες. Θα το δουλεψω λιγο για να εχω μια πιο καλη εικονα.Επισης περιμενω και εναν TCL elite d-25 αυριο, θα γινει συκγριση, και κατοπιν θα επανελθω με λιγες λεπτομεριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ τον morris 24400with αλλά έχω προβληματιστεί με το θόρυβο που κάνει και θα ήθελα τη βοήθεια αυτών που τον έχουν μήπως έχω κάνει εγώ καμιά πατάτα. Αυτό που έκανα είναι να βάλω το φίλτρο που είχε στη σακουλιτσα στη θέση που υπάρχει στο μεγάλο φίλτρο, και μετά τον έβαλα σε λειτουργία στο smart mode. Ξεκίνησε με 71% υγρασία και ύστερα από περίπου μισή ώρα είναι στο 63%. Το τηλεκοντρόλ όμως 70% έδειχνε και τόσο δείχνει και τώρα. Αυτό όμως δεν είναι το θέμα μου. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ο ΘΟΡΥΒΟΣ που κάνει. Λες και δουλεύει κανένα από αυτά τα παλιά ψυγεία που ακούγονται σε ολο το σπίτι. Επειδή εδώ πολλά μέλη λένε ότι είναι από τους αθορυβους γενικά, λέω μήπως έχω κάνει κάτι λάθος εγώ. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

yiosi ο 20300i σε σχεση με τον 24400iw ειναι το ιδιο σε θεμα θορυβου η ο μεγαλος ειναι πιο θορυβωδης?

μέσες άκρες ίδια νούμερα είχα μετρήσει μεταξύ των δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός εδώ https://www.carad.gr/el/component/eshop/catalog/item/carad/13-afigrantires/873-carad-humifix-26-dry.html

είναι σωστή η κατανάλωση που γράφει?
γιατί και στον 20L κατανάλωση είναι και αυτή στον θεό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο αφυγραντηρας ειναι ενας.. meaco

Εταιρεια που κάτασκευαζει αφυγραντηρες. Δουλευουμε 2  20λιτρους στο σπιτι κ παει τρενο. Ο ενας ειναι 1 ετους ο 2ος καινουργιος. Κάνουνλιγο φασαρια αλλα κανουν κ πολυ δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cinqo13 είπε

Έστειλα email στο support της Morris και με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως είναι φυσιολογικό να υπάρχει απόκλιση γιατί ο αισθητήρας βρίσκεται μέσα στο μηχάνημα. Δεν μου κάθεται καλά αυτό. Μπορεί κάποιος με τον 24400 ή και με τον 20300 (φαντάζομαι δεν θα διαφέρει σε αυτό το θέμα) να συγκρίνει το ποσοστό υγρασίας του Morris με υγρασιόμετρο? 

Αποκλίσεις θα υπάρχουν και δικαιολογούνται . Υπολόγισε ότι +- 5 % απόκλιση έχει ένα καλό τυπικό υγρασιόμετρο και κάπου εκεί είναι και στους αφυγραντήρες . 
Σοβαρά όργανα με +- 2.5 % υγρασία κοστίζουν  .  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...