Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση κουτιού συσκευασίας για αποστολή συσκευή στο εξωτερικό


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα 

Μου έχει σκάσει μια συσκευή στην εταιρία η οποία έχει θέμα . Ο πελάτης έχει πετάξει το κουτί δυστυχώς . Ψάχνω κουτί με διαστάσεις 52*70*10 περίπου αλλά για 1 τεμάχιο .  Εκτός αν βρω πιο ψηλό . Το βάρος της συσκευής είναι περίπου στα 15 κιλά. Δεν βρίσκω γενικά τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, ΜΑΝΩΛΗΣ1 said:

Καλημέρα 

Μου έχει σκάσει μια συσκευή στην εταιρία η οποία έχει θέμα . Ο πελάτης έχει πετάξει το κουτί δυστυχώς . Ψάχνω κουτί με διαστάσεις 52*70*10 περίπου αλλά για 1 τεμάχιο .  Εκτός αν βρω πιο ψηλό . Το βάρος της συσκευής είναι περίπου στα 15 κιλά. Δεν βρίσκω γενικά τίποτα 

θα βρεις μεγαλυτερη κουτα που απλα θα την φτιαξεις με φαλτσετα και ταινια στο μεγεθος που θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, poulinos είπε

θα βρεις μεγαλυτερη κουτα που απλα θα την φτιαξεις με φαλτσετα και ταινια στο μεγεθος που θες

Ευχαριστώ, το έχω κάνει πολλές φορές απλά επειδή ειναι περίεργη συσκευή θα την συσκευάσω εσωτερικά όπως μπορώ καλύτερα με κάλυψη των πλευρών , πάνω κάτω, διπλό αεροπλαστ κλπ

Ειναι κονσόλα Lcd/kvm για rack οπότε ειναι αρκετά ευαίσθητο είδος και ακριβό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ΜΑΝΩΛΗΣ1 said:

Ευχαριστώ, το έχω κάνει πολλές φορές απλά επειδή ειναι περίεργη συσκευή θα την συσκευάσω εσωτερικά όπως μπορώ καλύτερα με κάλυψη των πλευρών , πάνω κάτω, διπλό αεροπλαστ κλπ

Ειναι κονσόλα Lcd/kvm για rack οπότε ειναι αρκετά ευαίσθητο είδος και ακριβό. 

διπλο χαρτονι ή βαζεις απο μεσα bubble wrap και σαν εξτρα χαρτι. η κομματια απο Pads,φενιζολ πεστα οπως θες. σε ολες τις περιπτωσεις την κουτα την κοβεις στο μεγεθος που θες απλα αφηνεις τα καταλληλα κενα για την ενισχυση.το εχω κανει αρκετες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Καλημέρα 

Μου έχει σκάσει μια συσκευή στην εταιρία η οποία έχει θέμα . Ο πελάτης έχει πετάξει το κουτί δυστυχώς . Ψάχνω κουτί με διαστάσεις 52*70*10 περίπου αλλά για 1 τεμάχιο .  Εκτός αν βρω πιο ψηλό . Το βάρος της συσκευής είναι περίπου στα 15 κιλά. Δεν βρίσκω γενικά τίποτα 

Εαν δε βρισκεις κουτι στο μεγεθος που θες,απλα κοβεις ενα μεγαλυτερο με τον τροπο που σου ειπε ο απο πανω.

Ομοιως και εγω το εχω κανει αρκετες φορες.

Για μεγιστη ασφαλεια εγω χρησιμοποιω 2 κουτια,συσκευαζω το αντικειμενο με φελιζολ και bubble wrap,μετα συσκευαζω το ιδιο το κουτι και το τοποθετω μεσα στο μεγαλυτερο κουτι. Μετα  ειναι bulletproof.
 

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τα εχω κανει αρκετες φορες αλλά λογω αρκετά ευαίσθητου αντικειμένου με κόστος 1000 ευρω και λογω των 65cm σε βάθος ειναι κάτι δύσκολο. Εχω στειλει δεκάδες δέματα στο εξωτερικό (RMA) αλλά πρώτη φορά μου σκάει κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, ΜΑΝΩΛΗΣ1 said:

Και εγω τα εχω κανει αρκετες φορες αλλά λογω αρκετά ευαίσθητου αντικειμένου με κόστος 1000 ευρω και λογω των 65cm σε βάθος ειναι κάτι δύσκολο. Εχω στειλει δεκάδες δέματα στο εξωτερικό (RMA) αλλά πρώτη φορά μου σκάει κονσόλα...

 ο πιο σωστος τροπος ειναι να ειναι πανω σε ξυλο. ετσι ερχονται οι καρτες cisco. καρτα πανω σε ξυλο και χαρτονι.μετα πολυ χοντρα σαν αφρολεξ και πολυ σκληρη κουτα απεξω.τιμη 6ψηφιο νουμερο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο site και χρήσιμο . Μπορεί να χρειαστεί . Λόγω εγγύησης πληρώνουμε εμείς τα μεταφορικά . Θέλω να το διώξω και αύριο επειγόντως για να επιστρέψει πριν τα Χριστούγεννα . Κάτι θα βρω. Ευχαριστώ ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...