Προς το περιεχόμενο

arenatech.gr


steliosvafeiadis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πως τόσο χαμηλές τιμές κανουν τον κόσμο να ψαρώνει ειναι τουλάχιστον άξιο να ερευνήσει καποιος, κάτι σαν να πηδάω στον γκρεμο ενα πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μιλάμε για PS5 όπου δεν είναι καν σε έκπτωση το έχουν 555... Απλά θεώρησα όταν το παράγγειλα ότι θέλουν να βγάλουν ένα απλό κέδρος 55 ευρώ... Τώρα δεν ξέρω και εγώ τι να κάνω  να περιμένω η να μην τους δώσω χρόνο....

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ότι σου πουν απ' την acs

Καλως θα επικοινωνήσω μαι αύριο μαζί τους σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρόνο να δώσετε ρε σεις; Ακύρωστε όπως είστε και ζητήστε άμεση επιστροφή χρημάτων. Φλερτάρετε με το εγκεφαλικό για μια κωλοκονσόλα (ή ότι άλλο παραγγείλατε); Για να μην πω όσοι είστε από Αθήνα να κάνετε μια βόλτα από την 3ης Σεπτεμβρίου να δείτε τι υπάρχει εκεί,και αν υπάρχει κάτι να πατήσετε μαζί τα κουμπάκια στον υπολογιστή για την επιστροφή χρημάτων...

Άκου 80 κονσόλες απόθεμα...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρεμα ρε παιδιά τόσα είχαν οι resellers και με 750 δεν φεύγουν μπορεί όντως να έχουν  μπορεί και  οχι θα δούμε και θα ξέρετε όλοι και εμείς που πήραμε ps5 θα  πράξουμε ανάλογα . και εγώ μέχρι Πέμπτη θα περιμένω και βλέπω στην τελική 550 είναι δεν είναι 10κ οπότε τα πάρω πίσω τα πήρα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, TzemakosGR είπε

Η δικη σου συμβουλη φιλε μου ποια ειναι, πως μπορουμε να μαθουμε αν θα μας κοροιδεψουν τωρα που ειναι νωρις? Γενικα η δικη μου  γνωμη ειναι οτι εχουν ενα καλοστημενο σαιτ με σοσιαλ ( ναι οκ μπορει να ειναι ολα μποτακια) και ανεβαζουν συνεχεια τις προσφορες τους. Εσυ πως θα προτεινες να δρασουμε?

οι δικές μου συμβουλές φίλε μου δόθηκαν στην αρχή του θέματος αυτού

και σε όλα τα υπόλοιπα θέματα που αφορούν περιστατικά με καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mikekl είπε

Ήρεμα ρε παιδιά τόσα είχαν οι resellers και με 750 δεν φεύγουν μπορεί όντως να έχουν  μπορεί και  οχι θα δούμε και θα ξέρετε όλοι και εμείς που πήραμε ps5 θα  πράξουμε ανάλογα . και εγώ μέχρι Πέμπτη θα περιμένω και βλέπω στην τελική 550 είναι δεν είναι 10κ οπότε τα πάρω πίσω τα πήρα ..

Αν έχεις και αλλά 550 στείλε pm. Πουλάω και εγώ online αλλά προσωρινά δέχομαι μόνο bitcoin. Απόθεμα: 10 PS5 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, george1807 είπε

Αν έχεις και αλλά 550 στείλε pm. Πουλάω και εγώ online αλλά προσωρινά δέχομαι μόνο bitcoin. Απόθεμα: 10 PS5 

Λογικά θα πάμε δικαστήρια .. 99,99%

Αλλά πόσο πλάκα θα έχει την Παρασκευή να έρθει κονσόλα να δω τι θα πείτε όσοι ξεφύγατε από θέμα του  ( αν είναι legit και τι κάνει κάποιος αν δεν είναι )  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Mikekl είπε

Λογικά θα πάμε δικαστήρια .. 99,99%

Αλλά πόσο πλάκα θα έχει την Παρασκευή να έρθει κονσόλα να δω τι θα πείτε όσοι ξεφύγατε από θέμα του  ( αν είναι legit και τι κάνει κάποιος αν δεν είναι )  

Δεν πρόκειται να έρθει η κονσόλα στο υπογράφω. Εδώ δεν έχουν να σου στείλουν τα μεγάλα καταστήματα, θα έχει το arenatech 75 PS5 με εμπορική δραστηριότητα από τέλος Ιουλίου; Κατάθεση για αγορά το 2021; 3ης Σεπτεμβρίου;

Αν και λογικά τα χρήματα έχουν χαθεί, αναφορά στην τράπεζα ΤΩΡΑ, μην κάνετε το λάθος να περιμένετε μέχρι την Πέμπτη που θα την έχουν κάνει. Δίωξη και συνήγορος επίσης πρέπει να ενημερωθούν. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Mikekl είπε

Λογικά θα πάμε δικαστήρια .. 99,99%

Αλλά πόσο πλάκα θα έχει την Παρασκευή να έρθει κονσόλα να δω τι θα πείτε όσοι ξεφύγατε από θέμα του  ( αν είναι legit και τι κάνει κάποιος αν δεν είναι )  

Τα ίδια θα λέμε,ότι ηλεκτρονικό κατάστημα που σαν τρόπο πληρωμής έχει μόνο την κατάθεση δεν το πλησιάζουμε.

Από ότι φαίνεται εσύ έχεις χρόνο και χρήμα. Οι υπόλοιποι ας είναι προσεκτικοί

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Mikekl είπε

Λογικά θα πάμε δικαστήρια .. 99,99%

Αλλά πόσο πλάκα θα έχει την Παρασκευή να έρθει κονσόλα να δω τι θα πείτε όσοι ξεφύγατε από θέμα του  ( αν είναι legit και τι κάνει κάποιος αν δεν είναι )  

Και να σου έρθει η κονσόλα τι περιμένεις να μας το τρίψεις στην μούρη; Φωτογραφία με τα 80 PS5 να βγάλεις εγώ κατάθεση σε τέτοιο κατάστημα δεν πρόκειται να κάνω ούτε 50 ευρώ. 

Ότι και να γίνει μέχρι την Παρασκευή σε εμάς δεν θα δώσεις κανένα μάθημα, εσύ αρνείσαι να πάρεις το δικό σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Και να σου έρθει η κονσόλα τι περιμένεις να μας το τρίψεις στην μούρη; Φωτογραφία με τα 80 PS5 να βγάλεις εγώ κατάθεση σε τέτοιο κατάστημα δεν πρόκειται να κάνω ούτε 50 ευρώ. 

Ότι και να γίνει μέχρι την Παρασκευή σε εμάς δεν θα δώσεις κανένα μάθημα, εσύ αρνείσαι να πάρεις το δικό σου.

Δες λίγο γιατί παρά πήγε μια ερώτηση σε ένα site που είναι λογικά φτιαγμένο και για legit check ξέρεις κάτι για το κατάστημα γράψε δεν ξέρεις δεν μας νοιάζει ξέρουμε καλά τι κάναμε και τι θα πάθουμε και αν τα χάσουμε δεν χρειάζεται να μας το τρίβετε στην μούρη ναι δεν το πολύ προσέξαμε ναι μπορεί να είναι fake ναι δεν ρωτήσαμε για να μας το παίξεις έξυπνος και να δημιουργείς περισσότερο άγχος .  Αν έρθει η κονσόλα να μου αν πάρεις εσύ να μου και αν δεν πάρεις αναφέρθηκαν σε άτομα που το μόνο που κάνουν είναι να κοροϊδεύουν και να κράζουν άλλος εδώ πέρα χώρις να έχει παραγγειλα πήρε acs που δεν το είχα σκεφτεί respectκαι τν ευχαριστώ άλλοι απλά να γράψετε κάτι σε μαγκιά και έξυπνο σε αυτούς αναφέρεται το post .. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Mikekl είπε

Δες λίγο γιατί παρά πήγε μια ερώτηση σε ένα site που είναι λογικά φτιαγμένο και για legit check ξέρεις κάτι για το κατάστημα γράψε δεν ξέρεις δεν μας νοιάζει ξέρουμε καλά τι κάναμε και τι θα πάθουμε και αν τα χάσουμε δεν χρειάζεται να μας το τρίβετε στην μούρη ναι δεν το πολύ προσέξαμε ναι μπορεί να είναι fake ναι δεν ρωτήσαμε για να μας το παίξεις έξυπνος και να δημιουργείς περισσότερο άγχος .  Αν έρθει η κονσόλα να μου αν πάρεις εσύ να μου και αν δεν πάρεις αναφέρθηκαν σε άτομα που το μόνο που κάνουν είναι να κοροϊδεύουν και να κράζουν άλλος εδώ πέρα χώρις να έχει παραγγειλα πήρε acs που δεν το είχα σκεφτεί respectκαι τν ευχαριστώ άλλοι απλά να γράψετε κάτι σε μαγκιά και έξυπνο σε αυτούς αναφέρεται το post .. 

Αν είναι εύκολο, μια μετάφραση από κάποιον παρακαλώ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Mikekl είπε

Αν έρθει η κονσόλα να μου αν πάρεις εσύ να μου και αν δεν πάρεις αναφέρθηκαν σε άτομα που το μόνο που κάνουν είναι να κοροϊδεύουν και να κράζουν άλλος εδώ πέρα χώρις να έχει παραγγειλα πήρε acs που δεν το είχα σκεφτεί respectκαι τν ευχαριστώ άλλοι απλά να γράψετε κάτι σε μαγκιά και έξυπνο σε αυτούς αναφέρεται το post .. 

Εγκεφαλικό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Mikekl είπε

Δες λίγο γιατί παρά πήγε μια ερώτηση σε ένα site που είναι λογικά φτιαγμένο και για legit check ξέρεις κάτι για το κατάστημα γράψε δεν ξέρεις δεν μας νοιάζει ξέρουμε καλά τι κάναμε και τι θα πάθουμε και αν τα χάσουμε δεν χρειάζεται να μας το τρίβετε στην μούρη ναι δεν το πολύ προσέξαμε ναι μπορεί να είναι fake ναι δεν ρωτήσαμε για να μας το παίξεις έξυπνος και να δημιουργείς περισσότερο άγχος .  Αν έρθει η κονσόλα να μου αν πάρεις εσύ να μου και αν δεν πάρεις αναφέρθηκαν σε άτομα που το μόνο που κάνουν είναι να κοροϊδεύουν και να κράζουν άλλος εδώ πέρα χώρις να έχει παραγγειλα πήρε acs που δεν το είχα σκεφτεί respectκαι τν ευχαριστώ άλλοι απλά να γράψετε κάτι σε μαγκιά και έξυπνο σε αυτούς αναφέρεται το post .. 

Αυτός που πήρε τηλέφωνο έχει παραγγείλει PS5 σαν και εσένα και σε έπεισε να περιμένεις μέχρι την Πέμπτη. Και οι άλλοι εδώ χαλάνε φαιά ουσία να σας εξηγήσουν ότι δεν είναι αποδεικτικό η ACS, άσε για το τρολλάρισμα που δεν το μύρισε.

Τέλος πάντων εμένα η απάντηση μου πήγαινε σε εσένα, ότι αν παραλάβεις να δούμε τι θα πούμε όλοι εμείς. Και σου εξήγησα, δεν θα μας αποδείξεις απολύτως τίποτα γιατί έχει παραπάνω red flags απ' ότι χρειάζεται για να παραγγείλουμε. 

Εγώ προσωπικά είμαι 100% σίγουρος ότι είναι scam και εδώ είμαστε να τα πούμε. Αλλά η προσωπική μου γνώμη δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες δεν είναι ανάγκη να κοροϊδεύουμε όσους πίστεψαν σε μία αγγελία στο ίντερνετ σε ένα σχετικά καλοφτιαγμένο σάϊτ και που στην ανάγκη τους να αγοράσουν κάτι που ψάχνουν εδώ και έναν χρόνο, πίστεψαν και πλήρωσαν. Όπως απέδειξε και το καλοκαίρι ο πάνισερ-εκδικητής Jim Browning, όλοι μπορούμε να την πάθουμε online, ειδικά όταν είμαστε εφησυχασμένοι.

Μακάρι όλοι όσοι παρήγγειλαν από το εν λόγω κατάστημα να πάρουν τις κονσόλες τους, μακάρι οι άνθρωποι να είναι επαγγελματίες και να έχουν πρόσβαση σε κοντέηνερς με PS5, μακάρι σε 10 χρόνια να έχουν εκτοπίσει τα μεγάλα καταστήματα-γδάρτες εκεί έξω (εσένα κοιτώ Πλ****ο) και όλοι να αγοράζουμε από αυτούς.

Όμως καλό είναι όσοι πήγαν και παρήγγειλαν PS5 να μαζέψουν όλες τις πληροφορίες που μπορούν από την σελίδα του καταστήματος και από τα emails πληρωμής και επιβεβαίωσης της παραγγελίας, και να είναι έτοιμοι να επικοινωνήσουν με την τράπεζα τους, τον συνήγορο του καταναλωτή και το ινστιτούτο καταναλωτών, και να ακολουθήσουν την νομική οδό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...