Προς το περιεχόμενο

arenatech.gr


steliosvafeiadis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, KabamaruGaming είπε

Μάγκες δεν είναι ανάγκη να κοροϊδεύουμε όσους πίστεψαν σε μία αγγελία στο ίντερνετ σε ένα σχετικά καλοφτιαγμένο σάϊτ και που στην ανάγκη τους να αγοράσουν κάτι που ψάχνουν εδώ και έναν χρόνο, πίστεψαν και πλήρωσαν. Όπως απέδειξε και το καλοκαίρι ο πάνισερ-εκδικητής Jim Browning, όλοι μπορούμε να την πάθουμε online, ειδικά όταν είμαστε εφησυχασμένοι.

Μακάρι όλοι όσοι παρήγγειλαν από το εν λόγω κατάστημα να πάρουν τις κονσόλες τους, μακάρι οι άνθρωποι να είναι επαγγελματίες και να έχουν πρόσβαση σε κοντέηνερς με PS5, μακάρι σε 10 χρόνια να έχουν εκτοπίσει τα μεγάλα καταστήματα-γδάρτες εκεί έξω (εσένα κοιτώ Πλ****ο) και όλοι να αγοράζουμε από αυτούς.

Όμως καλό είναι όσοι πήγαν και παρήγγειλαν PS5 να μαζέψουν όλες τις πληροφορίες που μπορούν από την σελίδα του καταστήματος και από τα emails πληρωμής και επιβεβαίωσης της παραγγελίας, και να είναι έτοιμοι να επικοινωνήσουν με την τράπεζα τους, τον συνήγορο του καταναλωτή και το ινστιτούτο καταναλωτών, και να ακολουθήσουν την νομική οδό.

Απλά τους λέμε να κινηθούν άμεσα γιατί βρωμάει υπερβολικά. Αλλά θα τα ακούσουμε κι από πάνω.

Εγώ την έριξα πάντως μόνο 519 euro και 27 απόθεμα.

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη-ετοιμοπαράδωτο με κατάθεση το 2021 είναι Ρώσικη ρουλέτα με γεμάτο εξάσφαιρο. Κρίμα...

Επεξ/σία από UncleKim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, moutsa είπε

Το ότι είναι όλα τα προϊόντα σε έκπτωση να φανταστώ λόγω Black Friday η το αφεντικό τρελάθηκε? Παιδιά το πράγμα βρωμάει από χιλιόμετρα ότι είναι απάτη.

Επιπλέων είναι δυνατόν να μην έχει πληρωμή με κάρτα παρά μόνο τραπεζική κατάθεση.

Και η ταφόπλακα αν είναι δυνατόν https://www.arenatech.gr/product/apple-iphone-13-pro-max-128gb-5g-graphite/

ΚΑΠΟΥ ΕΛΕΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, armagedwnn είπε

Απλά τους λέμε να κινηθούν άμεσα γιατί βρωμάει υπερβολικά. Αλλά θα τα ακούσουμε κι από πάνω.

Εγώ την έριξα πάντως μόνο 519 euro και 27 απόθεμα.

 

Screenshot_1.png

Έσκασε παραλαβη,τώρα δείχνει 73 απόθεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα ενα θεμα για ενα Laptop πλαισιου και ηρθε καποιος και πεταξε ενα λινκ μεσα στο θεμα μου απο το εν λογω καταστημα. Κριμα αν πατησε κανεις εκει και παραγγειλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σάιτ γεμάτο ορθογραφικά,τα μισά κεφαλαία,κάκιστες γραμματοσειρές,ελληνικά από google translate και όλα αυτά με τρόπο πληρωμής μόνο κατάθεση και με τιμές χώμα...

 

Χμμμμμμμμμμ

 

lol.png

Επεξ/σία από kyr123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω έκανα παραγγελία, αλλά φυσικά πριν πληρώσω έψαξα. Αυτό κάνω πάντα δηλαδή. Δεν έβαλα χρήματα σε κανέναν λογαριασμό φυσικά γιατί το πράγμα βρωμάει από πολύ πολύ μακριά. Ελπίζω να μην χάσει κανείς τα χρήματα του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά και μόνο που αν πατήσεις στους τρόπους πληρωμής, αναφέρει αντικαταβολή, PayPal κλπ και τελικά την ώρα της παραγγελίας υπαρχει μόνο η κατάθεση, είναι τεραστιο κόκκινο πανί για να το αγνοήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα σε ολους.

Έχω μια απορια:

αν ειναι όντως απατη, θα αποκαλυφθει σε 5-10 μέρες από τοτε που ξεκίνησε να δεχεται παραγελίες. Κόσμος θα αντιληφθεί την απάτη, θα γράψει σε forum, σε FB, tweeter κλπ κλπ και θα πάψει να δεχεται άλλες παραγγελιες.  Επίσης μετά θα πρεπει να δηλωσει πτωχευση, να κλείσει το μαγαζί και να εξαφανιστεί για να μην τον κυνηγήσουν.

Το ερωτημα μου είναι: ποσα χρηματα θα προλαβει να βγαλει σε αυτες τις 5-10 μέρες για να το στησει ολο αυτό σε social media, ιστοσελίδες και να αντιμετωπισει τις νομικές συνέπειες κλπ.. Εννοώ αξίζει για κάποιον να το κάνει όλο αυτό?

Ξεκαθαρα, οι τιμές και οι μεγαλες διαθεσιμοτητες κινουν υποψιες αλλά τόσο ευκολο είναι να κάνεις τετοια απάτη??!!

Απλά τον προβληματισμό μου μοιράζομαι..

ΥΓ1: εγώ ήδη έχω αγοράσει και περιμένω να με ενημεώσει για το tracking no της acs έως το τελος της εβδομαδας. Αν θα λάβω κάτι ή αν μου "τα έφαγε", θα φανεί έως το τέλος της εβδομάδας.. το φοβάμαι όμως πολύ..

ΥΓ2: επισης έγραψα στο Σκρουτζ και τους ειπα οτι χρησιμοποιει τα εμπορικα τους σήματα (λογότυπο και υπηρεσία Skroutz Analytics) και ρωτώ να μαθω εάν συνεργάζονται όντως μαζί του. Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JDROGAS είπε

Παιδια μια απορια εχω.

Δεν ειναι κανεις απο Αθηνα να παει απο 3ης Σεπτεμβριου να δει τι παιζει;

Πήγα από εκεί αλλά πήγα πολύ πρωί Τύπου 5 30 Η ΩΡΑ διότι τότε μπορούσα λόγο δουλειάς. Πουθενά λογότυπο της εταιρίας οπότε κατά τις 10 πήρα τηλέφωνο. Είναι στον 2ο όροφο στην οδό αυτή η αλήθεια είναι ότι δεν πήγα να ξανατσεκαρω. Πάντως όσοι κάνουν αυτές τις δουλειές δουλεύουν πάντα από σπίτι οπότε και να μην είναι τα γραφεία τους εκεί δεν σημαίνει κάτι αυτό είναι δηλωμένο σαν έδρα εκεί οπότε αυτό σημαίνει ότι είναι ελληνική εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, El-Arabi είπε

Παιδιά, ο Σκρουτζ επιβεβαίωσε ότι δεν συνεργαζονται μαζί του. Άρα κακώς χρησιμοποιεί τα trust badges τους. 

Η εταιρία πίσω από την ονομασία arenatech είναι η SMART ARENA PLUS DEALS σου είπαν ότι δεν συνεργάζονται με αυτήν την αυτή την συγκεκριμένη η με την ARENATECH?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...