Προς το περιεχόμενο

arenatech.gr


steliosvafeiadis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έστειλαν mail με ακύρωση δεν το λέω για να αρχίσει η κουβέντα του τύπου (σιγά μην πάρετε πίσω τα λεφτά σας ) απλά για ενημέρωση προς κάποιους που δεν τους  έστειλαν ακόμα .. στο τηλέφωνο είπαν όχι βέβαια 2 βδομάδες απο βδομάδα θα τα δώσουν χρήματα πίσω ,κατά πόσο ισχύει θα δείξει ,επειδή στο σπίτι έχω στρατηγό αστυνομίας και εφέτη εκτός υπηρεσίας πλέον αλλά δεν έχει να κάνει σε περίπτωση απάτης θα μου συστήσουν δικό μας άνθρωπο να αναλάβει ,οπότε αν φτάσει εκεί DM θα είναι πιο ισχυρό να πάμε όλοι μαζί σε έναν αν υπάρχουν Και άλλοι εδώ μέσα που πήραν Από arenatech. 

Α ναι ο κοτσοβολος έχει ακόμα 😂 609 € πριν 4 λεπτά που πήρα ένα, είχε οποίος θέλει ..

Επεξ/σία από Mikekl
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια την εκανα και εγω τη μαλακια με το ps5. Τωρα μιλαμε στο fb και μου λεει κατι για καραντινα αποθηκης και ιστοριες για αγριους. Ισως πρεπει να μιλησουμε για το πως μπορουμε αμεσα να κινηθουμε , ολοι οσοι την πατησαμε. 

εκανα αιτημα ακυρωσης του εμβασματος στη τραπεζα μου , το παρηγγειλα χθες, δεν ξερω αν γινει κατι με αυτο, ειναι και Σαββατοκυριακο. 

 

4 ώρες πριν, Mikekl είπε

Έστειλαν mail με ακύρωση δεν το λέω για να αρχίσει η κουβέντα του τύπου (σιγά μην πάρετε πίσω τα λεφτά σας ) απλά για ενημέρωση προς κάποιους που δεν τους  έστειλαν ακόμα .. στο τηλέφωνο είπαν όχι βέβαια 2 βδομάδες απο βδομάδα θα τα δώσουν χρήματα πίσω ,κατά πόσο ισχύει θα δείξει ,επειδή στο σπίτι έχω στρατηγό αστυνομίας και εφέτη εκτός υπηρεσίας πλέον αλλά δεν έχει να κάνει σε περίπτωση απάτης θα μου συστήσουν δικό μας άνθρωπο να αναλάβει ,οπότε αν φτάσει εκεί DM θα είναι πιο ισχυρό να πάμε όλοι μαζί σε έναν αν υπάρχουν Και άλλοι εδώ μέσα που πήραν Από arenatech. 

Α ναι ο κοτσοβολος έχει ακόμα 😂 609 € πριν 4 λεπτά μου πήρα ένα είχε οποίος θέλει ..

εγω μεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bkyriakid είπε

Παιδια την εκανα και εγω τη μαλακια με το ps5. Τωρα μιλαμε στο fb και μου λεει κατι για καραντινα αποθηκης και ιστοριες για αγριους. Ισως πρεπει να μιλησουμε για το πως μπορουμε αμεσα να κινηθουμε , ολοι οσοι την πατησαμε. 

εκανα αιτημα ακυρωσης του εμβασματος στη τραπεζα μου , το παρηγγειλα χθες, δεν ξερω αν γινει κατι με αυτο, ειναι και Σαββατοκυριακο. 

 

εγω μεσα 

Άμα είσαι από εθνική και έκανες ακύρωση εμβάσματος  λογικά το πρόλαβες έχει 24 ώρες η εθνική νομίζω .... Διαφορετικά  στείλε dm  μην ξεκινήσουν πάλι οι επιστήμονες να σχολιάζουν ... 

Επεξ/σία από Mikekl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2021 στις 12:57 ΜΜ, El-Arabi είπε

Παιδια καλησπέρα σε ολους.

Έχω μια απορια:

αν ειναι όντως απατη, θα αποκαλυφθει σε 5-10 μέρες από τοτε που ξεκίνησε να δεχεται παραγελίες. Κόσμος θα αντιληφθεί την απάτη, θα γράψει σε forum, σε FB, tweeter κλπ κλπ και θα πάψει να δεχεται άλλες παραγγελιες.  Επίσης μετά θα πρεπει να δηλωσει πτωχευση, να κλείσει το μαγαζί και να εξαφανιστεί για να μην τον κυνηγήσουν.

Το ερωτημα μου είναι: ποσα χρηματα θα προλαβει να βγαλει σε αυτες τις 5-10 μέρες για να το στησει ολο αυτό σε social media, ιστοσελίδες και να αντιμετωπισει τις νομικές συνέπειες κλπ.. Εννοώ αξίζει για κάποιον να το κάνει όλο αυτό?

Ξεκαθαρα, οι τιμές και οι μεγαλες διαθεσιμοτητες κινουν υποψιες αλλά τόσο ευκολο είναι να κάνεις τετοια απάτη??!!

Απλά τον προβληματισμό μου μοιράζομαι..

ΥΓ1: εγώ ήδη έχω αγοράσει και περιμένω να με ενημεώσει για το tracking no της acs έως το τελος της εβδομαδας. Αν θα λάβω κάτι ή αν μου "τα έφαγε", θα φανεί έως το τέλος της εβδομάδας.. το φοβάμαι όμως πολύ..

ΥΓ2: επισης έγραψα στο Σκρουτζ και τους ειπα οτι χρησιμοποιει τα εμπορικα τους σήματα (λογότυπο και υπηρεσία Skroutz Analytics) και ρωτώ να μαθω εάν συνεργάζονται όντως μαζί του. Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

Εδώ σε σκοτώνουν για μια κάμερα και μερικά χρυσαφικά στο σπίτι σου. 

Ψεύτικη ταυτότητα, μια ικε του κ@λου, 100 θύματα και έβγαλες 50.000 σε τρεις μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Εδώ σε σκοτώνουν για μια κάμερα και μερικά χρυσαφικά στο σπίτι σου. 

Ψεύτικη ταυτότητα, μια ικε του κ@λου, 100 θύματα και έβγαλες 50.000 σε τρεις μήνες. 

μικρο το ποσο αναλογως του ρισκου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα καταλαβαίνω όλα εκτός από ένα. Εμ κάνεις βλακεια, εμ σε πιάνουν κορόιδο, εμ σε καθοδηγούν 5 άνθρωποι εδώ μέσα - έστω και με λίγο δούλεμα - και εσύ συνεχίζεις και είσαι αγενής και ειρωνικός. 

Αντί να πεις κράξτε με είμαι μπουφος την πάτησα μιλάς κιόλας. 

Βρίσκουν και τα κάνουν οι απατεώνες. Στατιστικά τα κορόιδα είναι περισσότερα από αυτούς. 

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james9tito είπε

Εγώ τα καταλαβαίνω όλα εκτός από ένα. Εμ κάνεις βλακεια, εμ σε πιάνουν κορόιδο, εμ σε καθοδηγούν 5 άνθρωποι εδώ μέσα - έστω και με λίγο δούλεμα - και εσύ συνεχίζεις και είσαι αγενής και ειρωνικός. 

Αντί να πεις κράξτε με είμαι μπουφος την πάτησα μιλάς κιόλας. 

Βρίσκουν και τα κάνουν οι απατεώνες. Στατιστικά τα κορόιδα είναι περισσότερα από αυτούς. 

το παιξε καλα ρε φιλε ο τυπος τι φταινε τα παιδια ψαρωτικος φουλ χωρις μεγαλη υπερβολη στιν τιμη με ενα decent για τον μεσο καταναλωτη σαιτ και ψαρωσε και κοσμο μεχρι και απο εδω μεσα ο αθεοφοβος μη γινομαστε ολοι τοσο σκληροι ρε παιδια και εγω πηγα να την πατησω με αυτον στην αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ λες ότι το έπαιξε καλά. Εγώ λέω ότι ορθογραφικά λάθη στο σαιτ και τρόπος πληρωμής μόνο κατάθεση, αρκούν για να μην τσιμπήσει ούτε η μάνα μου που δεν έχει ψωνίσει ποτέ ονλαιν. 

Common sense λέγεται. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις μεγαλο  λαθος φιλε κρινεις με βαση τον μεσο χρηστη insomnia που ειναι πολλα λεβελ πανω στο τι παιζει στο διαδικτυο και που βρωμαει, τωρα για τη μανα σου που λες δεν θα το παρω στα σοβαρα ισως ειναι η εξαιρεση στον κανονα αλλα δεν ειναι ετσι οπως τα λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tesla22 said:

κανεις μεγαλο  λαθος φιλε κρινεις με βαση τον μεσο χρηστη insomnia που ειναι πολλα λεβελ πανω στο τι παιζει στο διαδικτυο και που βρωμαει, τωρα για τη μανα σου που λες δεν θα το παρω στα σοβαρα ισως ειναι η εξαιρεση στον κανονα αλλα δεν ειναι ετσι οπως τα λες

αν συμπερανω απο τα θεματα που ανοιγουν insomnia τον τελευταιο καιρο αστο καλυτερα.και η κυρα μαρικα μπαινει insomnia.ο μεσος ορος εχει παει πατο

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Mikekl είπε

επειδή στο σπίτι έχω στρατηγό αστυνομίας και εφέτη εκτός υπηρεσίας πλέον

Που μένεις ρε μεγάλε, στο υπόγειο της ΓΑΔΑ; 😂

Επεξ/σία από KabamaruGaming
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, και εγώ την πάτησα με ps5. μου έφαγε 550 ευρω. Θα πάω σε Τμήμα για μήνυση αλλά τα έχω ξεγραμμένα. Ευτυχώς βρήκα ήδη σε Public και έρχεται την Τρίτη-Τετάρτη!

όμως μην κράζετε όσους την πάτησαν διότι και εγώ εκραζα όσους την πατάνε με τηλεφωνικές & διαδικτυακές απάτες, και έλεγα πως είναι δυνατόν, πόσο αμόρφωτοι είναι, έδινα συμβουλες στον 80χρονο πατέρα μου να μην πιάνει κουβέντα με αγνώστους στον δρόμο κλπ κλπ 

Και όμως την πάτησα από το σχετικά καλοστημενο site, τις κάπως φυσιολογικές τιμές, το υποτιθέμενο τιμολόγιο που μου έστειλαν, το ότι είναι εγγεραμένοι στο Επιμελητήριο (τους έλεγξα).  Είναι μέχρι να σου τύχει και μετά λες "πόσο Μ@λ@κ@ς είμαι"..

 

Προσοχή λοιπόν από όλους κι αν όσοι την πατήσατε με αυτόν αποφασίσετε να κάνετε κάτι μαζικά, είμαι μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας μην κανετε λες και ιδρυσατε το 4chan και το reddit ,μερικοι. Εγω εκανα την παραγγελια μεσα σε 2 λεπτα οσο ημουν στη δουλεια, κοιταξα πολυ επιπολαια το σαιτ. 

Εχω υπολογιστη απο 8086(και κατα τα αλλα δινω συμβουλες για οτιδηποτε μαιμου υπαρχει στο διαδικτυο ,) και ομως την πατησα. Δεν ειναι οτι μου περισσευαν τα 550 αλλα ηξερα οτι θα υπαρξει ενα αποθεμα πριν τις γιορτες κτλ, κτλ . 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, bkyriakid είπε

καταρχας μην κανετε λες και ιδρυσατε το 4chan και το reddit ,μερικοι. Εγω εκανα την παραγγελια μεσα σε 2 λεπτα οσο ημουν στη δουλεια, κοιταξα πολυ επιπολαια το σαιτ. 

Εχω υπολογιστη απο 8086(και κατα τα αλλα δινω συμβουλες για οτιδηποτε μαιμου υπαρχει στο διαδικτυο ,) και ομως την πατησα. Δεν ειναι οτι μου περισσευαν τα 550 αλλα ηξερα οτι θα υπαρξει ενα αποθεμα πριν τις γιορτες κτλ, κτλ . 

 

 

Ναι μαν μου, καμία αντίρηση. Το ότι το μαγαζί δεν το ξέρει η μάνα του, και ζητάει μόνο κατάθεση, δεν σε παραξένεψε?

Αυτό λέμε μόνο, τίποτα παραπάνω. Κανείς δεν κράζει για να κράξει.

Αυτό το επιπόλαιο, και 550 ευρώ είναι που δεν κολλάει. Να ήταν επιπόλαιο και αντικαταβολή το καταλαβαίνω. Επιπόλαιο και πάρε 550 καπάκι, δεν το καταλαβαίνω.

Επεξ/σία από UncleKim
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...