Προς το περιεχόμενο

ALCATEL 3T 8 4G 2GB/ 32GB (Απενεργοποίηση απαγόρευσης χρήσης ανάσκελα).


MikeJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω και πολλές ελπίδες αλλά είπα να το αναφέρω και εδώ μπας και υπάρχει κάποιος που να το έχει ψάξει.

Πήρα που λέτε το τάμπλετ του τίτλου σήμερα. Όλα ωραία και καλά με ένα μικρό πρόβλημα. Αν πας να ξαπλώσεις πχ και το κρατάς, σου πετάει μια ειδοποίηση του τύπου γύρνα το ταμπλετ ευθεία. Δλδ απαγορεύει τη χρήση ξαπλωμένος ας πούμε. (δε σε αφήνει να κάνεις χρήση μέχρι να το ξαναφέρεις στα ίσια). Βρήκα έναν που το αναφέρει και έχει και φώτο στο ρεντιτ (αλλά χωρίς λύση).

Όσο και αν έψαξα δε βρήκα κάποια επιλογή απενεργοποίησης. Η εξυπηρέτηση της Alcatel μου είπε ότι δεν γίνεται να το απενεργοποιήσεις λόγω του ότι το τάμπλετ είναι για παιδιά. Βέβαια το τάμπλετ δεν είναι αποκλειστικά για παιδιά, απλά έχει λειτουργία για παιδιά που αν θες χρησιμοποιείς αλλά εγώ έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε έχει σχέση με λειτουργία για παιδιά.

Προσπαθώ να βρω έστω κάποιον έμμεσο τρόπο να το μπλοκάρω. Κοιτούσα πχ μέσα από τις επιλογές για προγραμματιστές αν μπορώ να απενεργοποιήσω τους αισθητήρες κατεύθυνσης αλλά δε δίνει καν τη δυνατότητα.

Κάθε ιδέα η πρόταση δεκτή.

Γενικά ήθελα να αποφύγω ενέργειες που ρισκάρουν την εγγύηση ή το brick.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...