Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού.


Fotis Deutschland

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και καλο μηνα σε ολα τα μέλη του Forum. Θα ηθελα τη βοηθεια σας για την αγορα νεου κινητου. Ειμαι ανάμεσα σε Galaxy S21 και, iphone 12 και iPhone 13. Με ενδιαφέρει πολυ το θεμα της μπαταρίας αλλα και το θεμα της ταχύτητας/ λαγκαρισμα των εφαρμογών. Ειχα παλια iphone X ομως δεν εμεινα ικανοποιημένος με την μπαταρία του, δεν ξερω ομως αν τα νεα μοντελα της Apple εχουν καλυτερη αυτονομια σε σχεση με καποια χρονια πριν. Γενικα στην κατηγορια των 900 ευρω ποια απο αυτες τις 2 συσκευές ειναι περισσότερο value for money??

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.          

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα δικά μου δεδομένα και τα 3 που κοιτάς έχουν χάλια μπαταρία, δε θα τα κοιτούσα καν, ίσως λίγο καλύτερη είναι στο 13 αλλά και πάλι να σκάσω τόσα λεφτά και να βγάζω μέρα με το ζόρι το θεωρώ απαράδεκτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/12/2021 στις 11:11 ΠΜ, Fotis Deutschland είπε

Καλημερα και καλο μηνα σε ολα τα μέλη του Forum. Θα ηθελα τη βοηθεια σας για την αγορα νεου κινητου. Ειμαι ανάμεσα σε Galaxy S21 και, iphone 12 και iPhone 13. Με ενδιαφέρει πολυ το θεμα της μπαταρίας αλλα και το θεμα της ταχύτητας/ λαγκαρισμα των εφαρμογών. Ειχα παλια iphone X ομως δεν εμεινα ικανοποιημένος με την μπαταρία του, δεν ξερω ομως αν τα νεα μοντελα της Apple εχουν καλυτερη αυτονομια σε σχεση με καποια χρονια πριν. Γενικα στην κατηγορια των 900 ευρω ποια απο αυτες τις 2 συσκευές ειναι περισσότερο value for money??

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.          

κοιτα καποιο εκ των oneplus 8t , realme gt . και να σου μεινουν και χρηματα στην ακρη

Επεξ/σία από SOAD1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2021 στις 11:11 ΠΜ, Fotis Deutschland είπε

Καλημερα και καλο μηνα σε ολα τα μέλη του Forum. Θα ηθελα τη βοηθεια σας για την αγορα νεου κινητου. Ειμαι ανάμεσα σε Galaxy S21 και, iphone 12 και iPhone 13. Με ενδιαφέρει πολυ το θεμα της μπαταρίας αλλα και το θεμα της ταχύτητας/ λαγκαρισμα των εφαρμογών. Ειχα παλια iphone X ομως δεν εμεινα ικανοποιημένος με την μπαταρία του, δεν ξερω ομως αν τα νεα μοντελα της Apple εχουν καλυτερη αυτονομια σε σχεση με καποια χρονια πριν. Γενικα στην κατηγορια των 900 ευρω ποια απο αυτες τις 2 συσκευές ειναι περισσότερο value for money??

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.          

OnePlus 9 pro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 1/12/2021 στις 11:11 ΠΜ, Fotis Deutschland είπε

Καλημερα και καλο μηνα σε ολα τα μέλη του Forum. Θα ηθελα τη βοηθεια σας για την αγορα νεου κινητου. Ειμαι ανάμεσα σε Galaxy S21 και, iphone 12 και iPhone 13. Με ενδιαφέρει πολυ το θεμα της μπαταρίας αλλα και το θεμα της ταχύτητας/ λαγκαρισμα των εφαρμογών. Ειχα παλια iphone X ομως δεν εμεινα ικανοποιημένος με την μπαταρία του, δεν ξερω ομως αν τα νεα μοντελα της Apple εχουν καλυτερη αυτονομια σε σχεση με καποια χρονια πριν. Γενικα στην κατηγορια των 900 ευρω ποια απο αυτες τις 2 συσκευές ειναι περισσότερο value for money??

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.          

Αν όντως σκεφτείς να την ψάξεις και για OnePlus 9 pro, που σου πρότεινε ο Νίκος από πάνω, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά εδώ κι εδώ. Κοντολογίς, το 9 pro δεν φημίζεται για την "καλή" μπαταρία του. Τουναντίον. Εκτός κι αν δεν έχεις θέμα να το φορτίζεις σχεδόν κάθε μέρα 2 φορές (έχει πολύ γρήγορη φόρτιση).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η αλήθεια ειναι οτι δεν ειχα ποτε one plus και δεν ξερω αν μου αρεσει.

Το s21 εχει καλυτερη μπαταρια απο το iphone 12;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η αλήθεια ειναι οτι δεν ειχα ποτε one plus και δεν ξερω αν μου αρεσει.

Το s21 εχει καλυτερη μπαταρια απο το iphone 12;; 

Ρίξε μια ματιά κι εδώ. Το GSMarena γενικά θεωρείται αρκετά σοβαρό και αξιόπιστο, αν και το θέμα μπαταρία εξαρτάται από τη (διαφορετική πάντα) χρήση που κάνει ο καθένας. 

https://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=10626#show

Μπορείς να μετακινήσεις τους διακόπτες στο πάνω μέρος (Customize usage pattern) για να τους φέρεις πιο κοντά στη δική σου χρήση και να έχεις μια πιο καθαρή, κοντινή στις συνήθειές σου εικόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, stark είπε

Ρίξε μια ματιά κι εδώ. Το GSMarena γενικά θεωρείται αρκετά σοβαρό και αξιόπιστο, αν και το θέμα μπαταρία εξαρτάται από τη (διαφορετική πάντα) χρήση που κάνει ο καθένας. 

https://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=10626#show

Μπορείς να μετακινήσεις τους διακόπτες στο πάνω μέρος (Customize usage pattern) για να τους φέρεις πιο κοντά στη δική σου χρήση και να έχεις μια πιο καθαρή, κοντινή στις συνήθειές σου εικόνα.

Αρα απο οτι καταλαβα το iPhone προτεινεις σωστα?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η αλήθεια ειναι οτι δεν ειχα ποτε one plus και δεν ξερω αν μου αρεσει.

 

Είναι πιο ολοκληρωμένο από τα άλλα που θες.

Λαγκαρισμα δεν θα βρεις με τίποτα.

Ταχύτητα δεν το συζητώ.

Το λειτουργικό του έρχεται πιο κοντά σε Android One.

Ενημερώσεις κάθε δύο μήνες.

Το μόνο αρνητικό είναι η εγγύηση(1 χρόνο καταστήματος) που θα έχεις και το Service που δεν έχει επίσημο στην Ελλάδα

Θα μου πεις τώρα εδώ iPhone έχεις στην λίστα που είναι και αυτά στην ίδια μοίρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Είναι πιο ολοκληρωμένο από τα άλλα που θες.

Λαγκαρισμα δεν θα βρεις με τίποτα.

Ταχύτητα δεν το συζητώ.

Το λειτουργικό του έρχεται πιο κοντά σε Android One.

Ενημερώσεις κάθε δύο μήνες.

Το μόνο αρνητικό είναι η εγγύηση(1 χρόνο καταστήματος) που θα έχεις και το Service που δεν έχει επίσημο στην Ελλάδα

Θα μου πεις τώρα εδώ iPhone έχεις στην λίστα που είναι και αυτά στην ίδια μοίρα.

Απλα κοιταω και το user interface και η αληθεια ειναι οτι το one ui της Samsung μου αρεσει πολυ. Το one plus δεν ξερω αν μου αρεσει σαν εμπειρία χρησης για αυτο ειμαι διστακτικός λίγο. Γενικα αν εξαιρεσεις το θεμα της μπαταρίας αναμεσα σε iPhone και Galaxy S ποιο θεωρείς περισσοτερο value for momey??    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Απλα κοιταω και το user interface και η αληθεια ειναι οτι το one ui της Samsung μου αρεσει πολυ. Το one plus δεν ξερω αν μου αρεσει σαν εμπειρία χρησης για αυτο ειμαι διστακτικός λίγο. Γενικα αν εξαιρεσεις το θεμα της μπαταρίας αναμεσα σε iPhone και Galaxy S ποιο θεωρείς περισσοτερο value for momey??    

Πήγες να δεις από κοντά κάποιο OnePlus? Επειδή πήρα πρόσφατα το 8Τ θα πω ότι το UI είναι πάρα πολύ βολικό, και αρκετά παραμετροποιήσιμο. Και έρχομαι από Android One κινητό. Τώρα ανάμεσα σε S21 και iPhone 12/13, μάλλον θα προτιμούσα iPhone, καθώς το UI είναι αψεγάδιαστο, οι κάμερες είναι καλύτερες και η υποστήριξη λογισμικού όπως αναφέρθηκε είναι πάρα πολύ καλή, και θα κρατήσει χρόνια. Πάντως θα πρότεινα να πας να τα δεις από κοντά όλα για να τα πιάσεις και στο χέρι και να δεις τα λογισμικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε android phone έχω. Αλλά αυτή τη στιγμή αν θέλεις να δώσεις χρήματα καλύτερο κινητό από το iphone 13 pro max δε θα βρεις ..κορυφή παντού και στη μπαταρία τέρας ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για ολες τις απαντήσεις παιδια. Ειχα για 2 χρονια το iPhone X το οποιο ειχε χαλια μπαταρια και ετσι πηγα περσι σε S20 FE 5g το οποιο ειχε καποια μικροκοληματα. Για αυτο δεν ξερω τι να επιλεξω. Για iphone κοιταω για το 12αρι και το 13 καθως το Budget μου ειναι τα 900-950€ max. Για Galaxy s το 21 το απλο η το 22 που θα ανακοινωθει σε ενα μηνα. Λεω να περιμενω να βγει και το 22 και να αποφασίσω μετα.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...