Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού.


Fotis Deutschland

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Ευχαριστώ για ολες τις απαντήσεις παιδια. Ειχα για 2 χρονια το iPhone X το οποιο ειχε χαλια μπαταρια και ετσι πηγα περσι σε S20 FE 5g το οποιο ειχε καποια μικροκοληματα. Για αυτο δεν ξερω τι να επιλεξω. Για iphone κοιταω για το 12αρι και το 13 καθως το Budget μου ειναι τα 900-950€ max. Για Galaxy s το 21 το απλο η το 22 που θα ανακοινωθει σε ενα μηνα. Λεω να περιμενω να βγει και το 22 και να αποφασίσω μετα.     

Πάντως αν έχεις τώρα budget 900-950 ευρώ, φαντάζομαι τον Φεβρουάριο/Μάρτιο που θα βγει το Samsung S22 θα μπορείς να μαζέψεις λεφτά για να πας και για το iPhone 13 Pro Max... Είναι μικρή η διαφορά από τα χρήματα που δίνεις, κρίμα να μη πάρεις το καλύτερο δυνατό αφού θα δώσεις τόσα λεφτά, στη χειρότερη βάλε και λίγες δόσεις αν δε σε παίρνει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, thanasis00 είπε

Πάντως αν έχεις τώρα budget 900-950 ευρώ, φαντάζομαι τον Φεβρουάριο/Μάρτιο που θα βγει το Samsung S22 θα μπορείς να μαζέψεις λεφτά για να πας και για το iPhone 13 Pro Max... Είναι μικρή η διαφορά από τα χρήματα που δίνεις, κρίμα να μη πάρεις το καλύτερο δυνατό αφού θα δώσεις τόσα λεφτά, στη χειρότερη βάλε και λίγες δόσεις αν δε σε παίρνει...

Αρα μου λες οτι γενικα σαν συνολο το iPhone ειναι καλυτερη επιλογη απο τα s series;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που έχω δει/διαβάσει και από συσκευές που έπιασα στα χέρια μου σε καταστήματα, ναι μου φαίνονται ανώτερες οι iPhone συσκευές. Ειδικά η κάμερα του iPhone 13 Pro Max νομίζω δεν έχει ανταγωνισμό ακόμα, εκτός αν μου έχει ξεφύγει κάποιο καινούριο κινητό. Είδα και raw αρχείο της κάμερας, και έχει πάρα πολύ πληροφορία μέσα. Και όπως είπαμε, λογισμικό που υποστηρίζεται για χρόνια, μπαταρία πολύ καλή και άμεση υποστήριξη σε επίσημο σέρβις της Apple. Εδώ ακόμα και για Macbook Pro, αλλαγή πληκτρολογίου και μπαταρίας μέσα σε 2 ώρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/12/2021 στις 11:16 ΠΜ, thanasis00 είπε

Από αυτά που έχω δει/διαβάσει και από συσκευές που έπιασα στα χέρια μου σε καταστήματα, ναι μου φαίνονται ανώτερες οι iPhone συσκευές. ΕΙδικά η κάμερα του iPhone 13 Pro Max νομίζω δεν έχει ανταγωνισμό ακόμα, εκτός αν μου έχει ξεφύγει κάποιο καινούριο κινητό. Είδα και raw αρχείο της κάμερας, και έχει πάρα πολύ πληροφορία μέσα. Και όπως είπαμε, λογισμικό που υποστηρίζεται για χρόνια, μπαταρία πολύ καλή και άμεση υποστήριξη σε επίσημο σέρβις της Apple. Εδώ ακόμα και για Macbook Pro, αλλαγή πληκτρολογίου και μπαταρίας μέσα σε 2 ώρες. 

Σου είπαν ξεφύγει τρία.

1 Huawei P50 Pro

2 Xiaomi Mi 11 Ultra

3 Huawei Mate 40 Pro+

4 Apple iPhone 13 Pro Max

42 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει ακόμα η αγορά του iPhone 12 η όχι;; Και αν ναι αξίζει το 128GB 12 η το 128 GB 13??

Αν θες μπαταρία και καλή φωτογραφία πας στο iPhone 11 pro max(3969mAh).

Έχει την μεγαλύτερη μπαταρία από όλα τα iPhone που ξέρω.

Μετά έρχεται το iPhone 13 με 3240mAh και σίγουρα καλύτερη φωτογραφία.

Το iPhone 12 έχει μεν καλή φωτογραφία αλλά από μπαταρία είναι πολύ χαμηλή(2815mAh).

Υ.Γ: Η σειρά με τις μπαταρίες μέχρι 3000mAh  είναι αυτές:

iPhone 11 Pro Max - 3.969mAh

iPhone 12 Pro Max - 3.687 mAh

iPhone 13 - 3240mAh

iPhone XS Max - 3.174 mAh

iPhone 11 - 3.110 mAh

iPhone 11 Pro - 3.046 mAh

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GATE123 είπε

Σου είπαν ξεφύγει τρία.

1 Huawei P50 Pro

2 Xiaomi Mi 11 Ultra

3 Huawei Mate 40 Pro+

4 Apple iPhone 13 Pro Max

Αν θες μπαταρία και καλή φωτογραφία πας στο iPhone 11 pro max(3969mAh).

Έχει την μεγαλύτερη μπαταρία από όλα τα iPhone που ξέρω.

Μετά έρχεται το iPhone 13 με 3240mAh και σίγουρα καλύτερη φωτογραφία.

Το iPhone 12 έχει μεν καλή φωτογραφία αλλά από μπαταρία είναι πολύ χαμηλή(2815mAh).

Υ.Γ: Η σειρά με τις μπαταρίες μέχρι 3000mAh  είναι αυτές:

iPhone 11 Pro Max - 3.969mAh

iPhone 12 Pro Max - 3.687 mAh

iPhone 13 - 3240mAh

iPhone XS Max - 3.174 mAh

iPhone 11 - 3.110 mAh

iPhone 11 Pro - 3.046 mAh

Απλά το 11αρι είναι αρκετά παλιό πλέον και δεν νομίζω να αξίζει. Για αυτό είπα για το 12αρι 128 η το 13αρι 128.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Απλά το 11αρι είναι αρκετά παλιό πλέον και δεν νομίζω να αξίζει. Για αυτό είπα για το 12αρι 128 η το 13αρι 128.

Αρκετά παλιό δεν το λες....

Του 2019 είναι.

Εγώ σε αυτό πήγαινα αλλά δυστυχώς τα είχαν πάρει.

Το είχα βρει σε καλή τιμή.

Γύρω στα 400-450€ μεταχειρισμένο στην πένα.

Τελικά κατέληξα στο 11 pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Μια ερώτηση. Το 12 αξίζει γενικά η θεωρείται παλιό  πλέον;;

Οκτώβριος 2020 το θεωρείς παλιό?

Μην μπερδεύεις τα iPhone με τα Android.

Εδώ το iPhone X που είχα ήταν καλύτερο από το OnePlus 6 που έχω.

Το αρνητικό τους είναι η μπαταρία.

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα κινηθώ μεταξύ 12αρι και 13αρι. Θα σας πω ποιο πήρα τελικά. Όντως το iPhone δεν παλιώνει καθώς έχει 6 χρόνια update από την Apple. Η μπαταρία στο 12 είναι τόσο κακή όμως;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

 Η μπαταρία στο 12 είναι τόσο κακή όμως;;

2815mAh δεν το λες και καλό.

Το iPhone X που είχα είχε 2716 mAh και το φορτίζα 1-2 φορές την μέρα (ανάλογα τη χρήση).

Τώρα με το iPhone 11 Pro (3.046 mAh) μου βγάζει μιάμιση μέρα.

Υ.Γ: Βέβαια και τα δύο που έχω πάρει ήταν μεταχειρισμένα με υγεία μπαταρίας 85% 

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
49 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Καλημέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ. Θα ήθελα να μου πείτε ποιο από τα δύο αξίζει για αγορά. Το iPhone 13 ή το s22 6,1 inch?

Μια ολοκληρωμένη πρόταση είναι αυτό https://www.bestprice.gr/item/2157078391/google-pixel-6-pro-128gb.html?qid=9TehqJQQwpf_e1cec&seq=2&qo=pixel

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Δεν μου αρέσουν πολύ τα pixel. Θεωρείς ότι το s22 δεν είναι ολοκληρωμένο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φαίνεται ολοκληρωμένη συσκευή αλλά εγώ θα περίμενα να δω πως πάει στο θέμα μπαταρίας, με την άθλια μπαταρία που έβαλαν δεν είναι καλά τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...