Προς το περιεχόμενο

κινητο εως 100


tesla22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, GATE123 είπε

Αυτό φίλε το θεωρείς καλύτερο από ένα Xiaomi redmi note 8 4/64 στα ίδια λεφτά? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kp1 είπε

Αυτό φίλε το θεωρείς καλύτερο από ένα Xiaomi redmi note 8 4/64 στα ίδια λεφτά? ευχαριστώ

Για έναν μεγάλο άνθρωπο που κάνει τα βασικά είναι ότι πρέπει.

Τώρα να πάρει ένα Xiaomi και να αρχίσει τα γαλλικά δεν το νομίζω.

Ναι το Xiaomi είναι καλύτερο,αλλά τα κουσούρια των Xiaomi και η Miui δεν παλεύονται και δεν είναι για μεγάλους ανθρώπους.

Επεξ/σία από GATE123
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Για έναν μεγάλο άνθρωπο που κάνει τα βασικά είναι ότι πρέπει.

Τώρα να πάρει ένα Xiaomi και να αρχίσει τα γαλλικά δεν το νομίζω.

Ναι το Xiaomi είναι καλύτερο,αλλά τα κουσούρια των Xiaomi και η Miui δεν παλεύονται και δεν είναι για μεγάλους ανθρώπους.

Έχεις δίκαιο φίλε απλά ψάχνω ένα κινητό αλλά χωρίς να θέλω να σκαλισω για αυτό σε ρώτησα γτ το βρίσκω κάτω από 90€ και σε αντίποδα ένα tcl 20 se στα 100€ και δεν ξέρω που να πάω . ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Candela είπε

Με 100 ευρώ δεν παίρνεις smartphone της προκοπής. Λογικά θα κολλάει.

Έχω ακούσει ότι κολλάνε πολύ τα smartphone με τιμή 100-110 ευρώ. Μήπως παίζει ρόλο και η κατάχρηση στο internet-sosial media? Αν το χρησιμοποιείς ελάχιστα στο internet, θα είναι οκ χωρίς να κολλάει?

Σε σχέση με ακριβότερα smartphone σαφώς και υπολείπονται σε κάμερα, επεξεργαστή, μνήμη και αποθηκευτικό χώρο. Αλλά το να κολλάει με βασική χρήση και σε σημείο που πρέπει να αφαιρεθεί η μπαταρία είναι σίγουρα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Candela είπε

Έχω ακούσει ότι κολλάνε πολύ τα smartphone με τιμή 100-110 ευρώ. Μήπως παίζει ρόλο και η κατάχρηση στο internet-sosial media? Αν το χρησιμοποιείς ελάχιστα στο internet, θα είναι οκ χωρίς να κολλάει?

Σε σχέση με ακριβότερα smartphone σαφώς και υπολείπονται σε κάμερα, επεξεργαστή, μνήμη και αποθηκευτικό χώρο. Αλλά το να κολλάει με βασική χρήση και σε σημείο που πρέπει να αφαιρεθεί η μπαταρία είναι σίγουρα πρόβλημα.

Τα βασικά χαρακτηριστικά που δεν πρέπει να κολλάει το κινητό είναι ram/μνήμη/επεξεργαστής/λειτουργικό.

Δηλαδή σε ram πρέπει να ξεκινάει από τα  4gb .

Σε μνήμη τουλάχιστον 64 .

Επεξεργαστή κάποιον Snapdragon ή κάτι παρεμφερή.

Και τέλος λειτουργικό όσο πιο smooth γίνεται (Android One/OxygenOS κλπ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GATE123 είπε

Τα βασικά χαρακτηριστικά που δεν πρέπει να κολλάει το κινητό είναι ram/μνήμη/επεξεργαστής/λειτουργικό.

Δηλαδή σε ram πρέπει να ξεκινάει από τα  4gb .

Σε μνήμη τουλάχιστον 64 .

Επεξεργαστή κάποιον Snapdragon ή κάτι παρεμφερή.

Και τέλος λειτουργικό όσο πιο smooth γίνεται (Android One/OxygenOS κλπ).

 

Δεν παίζουν ρόλο και οι εφαρμογές που έχουν και προσπαθούν να φορτώσουν?

Τα απλά κινητά πχ με 50 ευρώ που έχουν λιγότερη μνήμη (16 MB) και λιγότερους επεξεργαστές λειτουργούν κανονικά χωρίς κολλήματα, και έχουν ποιο ελαφριές και διαφορετικού τύπου εφαρμογές από τα smartphone.

Επεξ/σία από Candela
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Candela είπε

Δεν παίζουν ρόλο και οι εφαρμογές που έχουν και προσπαθούν να φορτώσουν?

Τα απλά κινητά πχ με 50 ευρώ που έχουν λιγότερη μνήμη (16 MB) και λιγότερους επεξεργαστές λειτουργούν κανονικά χωρίς κολλήματα, και έχουν ποιο ελαφριές και διαφορετικού τύπου εφαρμογές από τα smartphone.

Μιλάμε για τα σύγχρονα κινητά.

Τα παλιά δεν έχουν τόσες εφαρμογές και ούτε επιβαρύνονται με WiFi/Bluetooth κλπ.

Ναι παίζουν και η εφαρμογές ρόλο αλλά όχι και τόσο σημαντικά.

Αν δηλαδή το κινητό είναι 8gb ram μπορείς άνετα να ανοίξουμε και 10 καρτέλες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2021 στις 12:41 ΜΜ, GATE123 είπε

Το έχεις δοκιμάσει ποτέ το συγκεκριμένο τηλέφωνο?

Αν το αγοράσω αυτό εδώ που πρότεινες και το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις, μηνύματα, φωτογραφίες και μόνο για βασική αναζήτηση στο Google πχ για ειδήσεις και όχι για social media, θα παρουσιάζει κολλήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Candela είπε

Το έχεις δοκιμάσει ποτέ το συγκεκριμένο τηλέφωνο?

Αν το αγοράσω αυτό εδώ που πρότεινες και το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις, μηνύματα, φωτογραφίες και μόνο για βασική αναζήτηση στο Google πχ για ειδήσεις και όχι για social media, θα παρουσιάζει κολλήματα?

Το έχω προτείνει σε άτομα που δεν θέλουν πολλά (τα βασικά) και μου είπαν ότι είναι ευχαριστημένοι.

Αυτό που είπε και ο @tasvar  με 4/64 θα είσαι ακόμα πιο άνετος να κάνεις περισσότερα πράγματα.

 

 Λοιπόν κοίταξα λίγο τις αγγελίες και είδα ότι ένας πουλάει το Realme 7(6/64gb) στα 110€ από Γερμανό με τρία χρόνια εγγύηση.

Έχει και καλές αξιολογήσεις.

Επεξ/σία από GATE123
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tasvar είπε

Αν θέλεις, ανέβα 20€ και πάρε το με 4/64Gb.

https://www.skroutz.gr/s/30048460/Realme-C21-4GB-64GB-Cross-Black.html?from=sku_color_variations

Αν έχει έτοιμη μια κάρτα μνήμης 64 GB ή 128 GB, συμφέρει να το αγοράσεις στην έκδοση των 32 GB και να την περάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...