Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με αναβαθμίσεις σε PS4


teo466

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημερα

Eχω ενα PS4 δευτερης γενιας και το τελευταιο διαστημα εχω προβλημα με τις αναβαθμισεις.

Eνω  τις κατεβαζει κανονικα και  ξεκινα την εγκατασταση μολις σβησει μετα δεν ξανα ανοιγει για να  ολοκληρωσει.

Eχουν δοκιμαστει ολοι  οι τροποι και μεσω safe  mode και USB.

Kαμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, teo466 είπε

Πώς γίνεται το συγκεκριμένο;;

Βγάζεις τον σκληρό από την κονσόλα, και τον συνδέεις με sata to usb καλώδιο στον υπολογιστή, και με hard disk sentinel βλέπεις υγεία σκληρού δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2021 στις 1:40 ΜΜ, teo466 είπε

Οκ.Αλλα δεν παρουσιαζει  πουθενα αλλου κολληματα.

 

Δεν παίζει ρόλο αυτό που λες. Μπορεί να έχει 1-2 bad sectors σε σημεία που πάει να γράψει κατά την αναβάθμιση και γι' αυτό να σκάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα. Βοηθηστε με γιατι παλευω ολη μερα να κανω αναβαθμιση στο PS4 και ο μικρος με κοιταζει περιεργα πια. Εχω κατεβασει σε στικακι το αρχειο ενημερωσης, κανει αντιγραφη και εγκατασταση και μετα λεει οτι δεν ειναι δυνατη η εναρξη του PS και να συνδεσω το χειριστηριο. Τι κανω λαθος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω να το κάνεις σωστά,  θελεις το στικακι να είναι φορμαρισμένο σε Fat32 και μέσα να υπάρχει φάκελος  PS4 και μέσα σε αυτόν άλλος με όνομα UPDATE και μέσα σε αυτόν το αρχείο της αναβάθμισης. Είναι κατω κατω και είναι 1GB και κάτι... επίσης δες μήπως έχεις ξεχάσει κανένα δισκάκι στην κονσόλα, αν ναι το αφαιρείς. Επίσης δοκίμασε και με αλλο στικάκι. Επισης την ωρα της αναβάθμισης μην έχεις το χειριστήριο με το καλώδιο συνδεμένο πάρα μόνο το στικάκι. 

Επεξ/σία από Eddy_Gordo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ο φάκελος είναι σωστός και φορμαρισμένο σε Fat32. Το μέγεθος είναι 467ΜΒ αλλά μπορείτε να μου πείτε με ποια εφαρμογή θα ανοίγει το αρχείο? Μάλλον εκεί είναι το λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, XRISTINA1700 είπε

Καλησπέρα. Ο φάκελος είναι σωστός και φορμαρισμένο σε Fat32. Το μέγεθος είναι 467ΜΒ αλλά μπορείτε να μου πείτε με ποια εφαρμογή θα ανοίγει το αρχείο? Μάλλον εκεί είναι το λάθος...

Δοκίμασε απο εδω https://www.playstation.com/en-us/support/hardware/ps4/system-software/

να κατεβάσεις απο εκει που λέει reinstallation file. Κατεβάζει το 1 GB file

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δε γίνεται τίποτα. Κάνει αντιγραφη αρχείου ενημέρωσης, μετά λέει οτι το λογισμικό θα ενημερωθεί, κάνει εγκατάσταση αρχείου ενημέρωσης, γίνεται και έλεγχος κατάστασης χώρου αποθήκευσης και στο καπάκι μου λεει οτι δεν είναι δυνατή η έναρξη του PS. Τα παρατάω... Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...