Προς το περιεχόμενο

Η απάντηση του Sony PlayStation στο Xbox Game Pass έρχεται την άνοιξη


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

αυτες οι υπηρεσίες δεν ειναι χαρμόσυνα νεα. η MS αναγκάστηκε να το κάνει γιατι το xbox θα πατωνε. η sony θα το κάνει για να μην της παρει μεγάλο μερίδιο πωλησεων αλλα στο τέλος θα βγειτε ολοι χαμένοι γιατι με τα ψιχουλα που ζητάνε δεν βγαινουν οι παραγωγες καλων games. είτε θα ανέβουν οι συνδρομες είτε θα παιζετε μετρότητες. Δεν γίνετε με 7-10 ευρω το μήνα να σου δίνει παιχνιδάρες των 50ε απο την πρώτη μερα. η sony δεν εχει λόγο να μπαίνει μέσα οπως η MS.

Απο μια άποψη συμφωνώ.

Απο μια άλλη άποψη όχι.Παιχνίδια δυνατά μπορούν να φτιαχτούν και με λίγα χρήματα και μπορούν να μπουν σε συνδρομητικό πακέτο.Το πρόβλημα είναι περισσότερο στην κοινότητα η οποία έμμεσα  αυξάνει το κόστος παραγωγής hypaροντας φάτσες ηθοποιών , φωνές , show και διαφημίσεις.

Προσωπικά δεν με νοιάζει αν θα δω τη φάτσα του Keanu του Spacey ή οποιουδήποτε.Ούτε με νοιάζει αν για τα cinematics προσέλαβαν τον τον καλύτερο του hollywood.Ολα αυτά τα πληρώνω εγώ και εσύ στο τέλος και δυστυχώς στις μέρες μας δίνουν περισσότερη βαρύτητα σε αυτά παρά gameplay…

Υπάρχουν πολλά παραδείγματα παιχνιδιών τα οποία κόστισαν 100+ εκατομμύρια και ήταν σκουπίδια και άλλα που κόστισαν το 1/3 και ήταν επικά.Οπότε όχι δεν θα επηρεάσει η συνδρομή τη ποιότητα αν δεν το επιτρέψει η κοινότητα….Ένα παράδειγμα τέτοιου φιάσκου είναι το Cyberpunk 2077 το οποίο είχε development 170 millions και marketing 140 million.......Με το Witcher 3 να έχει σύνολο 80 million....

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, papapontikas είπε

Κανείς δε σε υποχρεώνει να βάζεις Netflix...Μπορείς να βλέπεις όλη μέρα Ant1 και Mega...Μιλαμε για πχιοτητα οχι αστεια. Και τα σκουπιδια της Marvel στο σινεμα.

Το ίδιο και στο gaming. Κανεις δε σε υποχρεωνει να βαλεις μια αντιστοιχη υπηρεσια του Game Pass. Μπορεις να παιζεις μια ζωη remakes του λαστ οφ ας και του τσουτσιμα...

Μπορεί όλοι όσοι έχουν Netflix να είναι χαζοί και εσύ ο έξυπνος...Ακόμα και ο γυάλος να είναι στραβός...

Μάλιστα συγκρίνουμε το νετφλιξ με την ανοιχτή τηλεόραση. Σωστότατο επιχείρημα, απορώ πως δε μου ήρθε.

Όπως επίσης σωστότατο επιχείρημα ειναι οτι η σόνυ βγάζει μόνο remakes του last of us.

Και φυσικά κλείνουμε τη ρητορική μας μη δεχόμενοι την άποψη του άλλου! 

Ο καθένας κανει οτι γουσταρει. Αν εσυ πιστεύεις οτι η έλευση του νετφλιξ έφερε ποιότητα καλά κάνεις και το πίστευεις.

Τα ξαναλέμε σε 5 χρονακια, αν επιβιώσει το μοντέλο της ενοικίασης του κοπανιστού αέρα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ManLag είπε

Μάλιστα συγκρίνουμε το νετφλιξ με την ανοιχτή τηλεόραση. Σωστότατο επιχείρημα, απορώ πως δε μου ήρθε.

Όπως επίσης σωστότατο επιχείρημα ειναι οτι η σόνυ βγάζει μόνο remakes του last of us.

Και φυσικά κλείνουμε τη ρητορική μας μη δεχόμενοι την άποψη του άλλου! 

Ο καθένας κανει οτι γουσταρει. Αν εσυ πιστεύεις οτι η έλευση του νετφλιξ έφερε ποιότητα καλά κάνεις και το πίστευεις.

Τα ξαναλέμε σε 5 χρονακια, αν επιβιώσει το μοντέλο της ενοικίασης του κοπανιστού αέρα.

 

Μα πολύ απλά το νετφλιξ και το κάθε νετφλιξ δε θα υπήρχε αν βγαίναν ποιοτικές εκπομπές. Όρεξη νομίζεις έχουν οι καταναλωτές να πληρώνουν για κάτι που μέχρι τώρα απολάμβαναν στο τζάμπα.

Τα σκουπίδια που γέμισε η "ελεύθερη" τηλεόραση, και το σινεμά (βλέπε μαρβελ) είναι ο λόγος που υπάρχουν αυτές οι υπηρεσίες.

Και ναι το νετφλιξ έφερε ποιότητα. Σε προκαλώ να μου αναφέρεις ΜΙΑ μόνο μια σειρά που να αξιζει να δεις εν έτη 2021 και να μην είναι από συνδρομητική υπηρεσία.

Μια μόνο σειρά πες μου (που να παίζει τώρα, όχι που να βγήκε πριν 10 χρόνια)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

αυτες οι υπηρεσίες δεν ειναι χαρμόσυνα νεα. η MS αναγκάστηκε να το κάνει γιατι το xbox θα πατωνε. η sony θα το κάνει για να μην της παρει μεγάλο μερίδιο πωλησεων αλλα στο τέλος θα βγειτε ολοι χαμένοι γιατι με τα ψιχουλα που ζητάνε δεν βγαινουν οι παραγωγες καλων games. είτε θα ανέβουν οι συνδρομες είτε θα παιζετε μετρότητες. Δεν γίνετε με 7-10 ευρω το μήνα να σου δίνει παιχνιδάρες των 50ε απο την πρώτη μερα. η sony δεν εχει λόγο να μπαίνει μέσα οπως η MS.

 Δεν θα σχολίαζα γιατί σιγά μην το διαβάσεις, αλλά η MS δεν το έκανε για αυτό. Λες μια τρισεκατομυριουχος εταιρεία να την ενδιαφέρει πόσες κονσόλες θα πουλήσει; Λες να έχει χασούρα, δηλαδή; 

Αυτό που την ενδιαφέρει, όπως και τις περισσότερες εταιρείες είναι να πουλάνε συνδρομές και να μπορείς ο καθένας από την άνεση της συσκευσης του (smart TV, Nintendo Switch - καλα διαβασες -, smartphone) να παιξει τα παιχνιδια της μεσω της συνδρομης της. Να στο πιο απλα. 70 εκατομμυρια συνδρομες του 1 ευρω σε 2 μηνες ειναι 140 εκατομμυρια ευρωα σε 1 χρονο ειναι 1 δις και, + οτι βγαλει απο κονσολες + ξεχωριστους τιτλους + + +. 

Έχει πεθαίνει το φυσικο μίντια και όλα είναι licenses (εξαιρεση το GoG και τα portable installers του Humble). Για αυτό μια παράκληση, στηρίξτε το GoG! Ακομα και τα DosBox η ScummVM καντε μια αγορα στις εκπτωσεις του 1-2 ευρω. Δεν πρεπει ΠΟΤE να γινει DRM. Αλλιως την φαγαμε κανονικα. 

18 λεπτά πριν, ManLag είπε

Μάλιστα συγκρίνουμε το νετφλιξ με την ανοιχτή τηλεόραση. Σωστότατο επιχείρημα, απορώ πως δε μου ήρθε.

Όπως επίσης σωστότατο επιχείρημα ειναι οτι η σόνυ βγάζει μόνο remakes του last of us.

Και φυσικά κλείνουμε τη ρητορική μας μη δεχόμενοι την άποψη του άλλου! 

Ο καθένας κανει οτι γουσταρει. Αν εσυ πιστεύεις οτι η έλευση του νετφλιξ έφερε ποιότητα καλά κάνεις και το πίστευεις.

Τα ξαναλέμε σε 5 χρονακια, αν επιβιώσει το μοντέλο της ενοικίασης του κοπανιστού αέρα.

To Netflix απλα το συγκρίνεις με το σινεμά, ποσό θα πλήρωνες για μια ταινία στο σινεμά 15-20 δολλαρια; Με το Netflix πληρώνεις 8 ευρώ το μήνα και ΕΧΕΙΣ (σχεδόν) τα πάντα. Πρέπει να καταλάβεις ότι πουλάνε διασκέδαση, τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω. 

1 ώρα πριν, safridia είπε

Και τωρα περιμενουμε την σκληρη απαντηση της Nintendo, σε 10 χρονια απο σημερα το Zelda Breath of the wild θα εξακολουθει να εχει ακομη 69,90€

 

Όχι, θα κατέβει και θα γίνει limited release με δυο add ons απο τα amibo. 

Επεξ/σία από insomniac01
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ManLag said:

Όταν η ποιότητα των παιχνιδιών θα γίνει τύπου νετφλιξ (95% σκουπίδια - 5% καλά), τότε θα καταλάβουμε τι καλή εξέλιξη ειναι οι συνδρομητικές υπηρεσίες στο gaming.

Οπότε ελπίζω να μην ακολουθήσει το δρομο της Microsoft και αν τον ακολουθήσει τελικά, υπάρχει και η nintendo!

Μέχρι τώρα στο game pass πάντως δεν βλέπω τέτοιο ποσοστό. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Όσοι από εμάς ήδη έχουμε ανανεώσει την Ps+ για μερικά χρόνια ακόμα τι γίνεται?
Θα πρέπει να πληρώσουμε και άλλα να φανταστώ εε?
Νομίζω πολλοί θα την πατήσουμε γιατί κλασσικά η Sonarα το ξέρει πως οι περισσότεροι έχουμε ήδη κάνει πολλαπλές ανανεώσεις από περίοδο εκπτώσεων, οπότε και ότι βγάλει νέο θα το χρεώσει ... ξεχωριστά/επιπλέον!  Κλασικά από την μύγα ξύγκι!

Λογικά θα γίνει μετατροπή σε κάποιο από τα tiers / επίπεδα της νέας υπηρεσίας. 

1 ώρα πριν, malias4 είπε

Οτι εγινε επικη κολοτουμπα μπιφτεκα κτλ ας το παραβλεψουμε , το θεμα ειναι αντεχει η sony να βαλει day one μεσα god of war , gran turismo κτλ ; Η θα βαλει ps3 ps4 παιχνιδια 2ετιας; Mε backwards compatibily επι πληρωμη ; Αυτο που η microsoft μας εδωσε δωρεαν !
Γιατι εως τωρα το μονο που εχει κανει ειναι remasters κ πουλησε παπατζα we believe in generations για να πουλησει κονσολες ps5 κ τωρα που δεν βγαινουν τα κουκια βαζει 3 απο τα exclusives της και στο ps4 😂 

Μεχρι να το βγαλει κ να δουμε τι ειναι θα εχει παει το game pass 50μυρια συνδρομητες κ με 25+ στουντιο που εχει θα βγαζει 3-5 ΑΑΑ exclusives το χρονο. 
Επισης τι να βαλει το sony game pass ; Ratchet ? Με 10 ωρες game play κ μετα ; Η last of us? Το παιζεις κ μετα τελος. Θελει multiplayer παιχνιδια.. 

Το γεγονός πως έχει καταστεί κριτήριο ο χρόνος διάρκειας ενός παιχνιδιού και όχι η ποιότητα του είναι από μόνο του γελοίο. Το last of us ειναι από τα καλύτερα παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς και έχει και ενδιαφέρον multiplayer. 

3 ώρες πριν, jon_pallis είπε

Αν επιτρεπεται/-ε να σχολιάσω

Είμαι κάτοχος τόσο PS5 όσο και XBOX Series X

Με το Game Pass είμαι καλυμμένος για τα παιχνίδια που θέλω να παίζω - αλλά και για το χρόνο που διαθέτω. 
Καλοδεχούμενη μία νέα υπηρεσία από τη SONY. Ο ανταγωνισμός ΜΟΝΟ καλο μπορεί να κάνει αλλά......

1ον Να δούμε σε τι τιμή θα προσφέρεται η υπηρεσία
2ον Να δούμε αν θα δίνει DayOne τα exclusives (μάλλον όχι καθώς δεν υπάρχουν σχετικές αναφορές στα leaks)
 

Θα το αγόραζα; Ανάλογα την τιμή, θα πω ναι. Ουτως ή άλλως, το PS Plus το πληρώνω 45€/χρόνο. Αυτό που με ανησυχεί, είναι μία πιθανή αύξηση του PS Plus για να το ενσωματώσει με τη νέα υπηρεσία. 

Επίσης, ήρθε η ώρα για την MS να δώσει XCloud και στα regions που δεν έχουν

κι όμως γίνεται με τα 10€/μήνα. Το κάνει το NetFlix (κι όλες οι αντίστοιχες υπηρεσίες) και επιπλεόν δεν σου πουλάνε skins/packs/dlc κοκ
Αν γίνεται η σωστή διαχείριση των διαθέσιμων πόρων, θα βλέπουμε σταθερά 1 μεγάλο release κάθε 4 μήνες και 2-3 μικρά κάθε τρεις μήνες + την είσοδο παιχνιδιών άλλων publishers. 

Αναφέρεις το Netflix και ανησυχώ. Μακριά. Η μόνη σειρά που μου άρεσε ήταν το the witcher. Έχει συγγενής μου συνδρομή και ψάχνω περίπου μία ώρα κάθε φορά για να δω κάτι που κατά 99% δεν μου αρέσει. Προσωπικά δεν μου ταιριάζει. Gamepass ναι, Netflix με τίποτα. 

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, papapontikas είπε

Μα πολύ απλά το νετφλιξ και το κάθε νετφλιξ δε θα υπήρχε αν βγαίναν ποιοτικές εκπομπές. Όρεξη νομίζεις έχουν οι καταναλωτές να πληρώνουν για κάτι που μέχρι τώρα απολάμβαναν στο τζάμπα.

Τα σκουπίδια που γέμισε η "ελεύθερη" τηλεόραση, και το σινεμά (βλέπε μαρβελ) είναι ο λόγος που υπάρχουν αυτές οι υπηρεσίες.

Και ναι το νετφλιξ έφερε ποιότητα. Σε προκαλώ να μου αναφέρεις ΜΙΑ μόνο μια σειρά που να αξιζει να δεις εν έτη 2021 και να μην είναι από συνδρομητική υπηρεσία.

Μια μόνο σειρά πες μου (που να παίζει τώρα, όχι που να βγήκε πριν 10 χρόνια)

Θα σου ανέφερα αν υπήρχε! Πολυ απλά δεν υπάρχει σειρά που να μην είναι σε συνδρομητική υπηρεσία!!

Το θέμα μου δεν είναι αυτό. Το θεμα μου είναι οτι από τις 10 σειρές που βγαίνουν, αξίζει η μια. Αν εσυ πιστεύεις κάτι διαφορετικό, δεκτό και σεβαστό. Οπως επίσης ακόμη ψαχνω netflix film με τρομερό καστ που να μην είναι φόλα.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gamepass Killer χωρίς να φέρει 1rst Party Games day one, χωρίς να είναι multy-platform play anyware+Cloud Saves, χωρίς smart delivery και backward compability? ok! και μετά ο Jimάρας ξύπνησε... 

risitas-forocoches-uvasm.gif.c3a4f76c0df04736c935bcc7f65c7dfd.gif

  • Like 1
  • Thanks 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, ManLag είπε

Θα σου ανέφερα αν υπήρχε! Πολυ απλά δεν υπάρχει σειρά που να μην είναι σε συνδρομητική υπηρεσία!!

Το θέμα μου δεν είναι αυτό. Το θεμα μου είναι οτι από τις 10 σειρές που βγαίνουν, αξίζει η μια. Αν εσυ πιστεύεις κάτι διαφορετικό, δεκτό και σεβαστό. Οπως επίσης ακόμη ψαχνω netflix film με τρομερό καστ που να μην είναι φόλα.

Μόλις φτάσαμε στο ρέζουμε της υπόθεσης. Φίλε ManLag ο κοσμος δε περιστρεφεται γυρω απο εσενα. Ουτε γυρω απο εμενα. Τα αφεντικα του Netflix δε ξυπνανε καθε μερα αναρωτιωμενοι τι θελει να δει ο papapontikas ή ο ManLag.

Αν σου αρεσουν μονο 1 στις 10 σειρες αυτο εχει να κανει με τα προσωπικα σου γουστα. Δε σημαίνει ότι οι υπόλοιπες 9 στις 10 σειρές είναι σκουπίδια. Αν εγώ πάρω την κοπέλα μου σινεμά να δούμε καμία ταινία τύπου expandables 4 ξέρω ότι θα φάω παντόφλα. Από την άλλη βέβαια αυτη δεν έχει κανένα πρόβλημα να κάτσει με τις ώρες να δει το Sex Education (Imdb score 8,3)και το You (IMDb score 7,7) που εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν καθολου.

Δεν υπάρχουν σκουπίδια...αλλά προσωπικά γούστα. Δες το και αλλιώς: Μαλακές είναι στο Netflix να βγάζουν σκουπίδια που δε βλέπει κανείς; Νομίζεις θέλουν να πετάνε λεφτά στο τζάμπα; Η μήπως βγάζουν σειρές που αρέσουν σε ένα ευρύ και ποικοιλομορφο κοινό και εσύ απλά είσαι ο δυσκοίλιος πελάτης που δε του αρέσει τίποτα??? (βασικά οι περισοτερες σειρές του νετφλιξ έχουν καλή βαθμολογία...αλλά αφού δεν αρέσουν σε σένα...ΣΤΗΝ ΠΥΡΑΑΑΑΑΑ)

Επεξ/σία από papapontikas
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, pictorino είπε

Λογικά θα γίνει μετατροπή σε κάποιο από τα tiers / επίπεδα της νέας υπηρεσίας. 

Το γεγονός πως έχει καταστεί κριτήριο ο χρόνος διάρκειας ενός παιχνιδιού και όχι η ποιότητα του είναι από μόνο του γελοίο. Το last of us ειναι από τα καλύτερα παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς και έχει και ενδιαφέρον multiplayer. 

Αναφέρεις το Netflix και ανησυχώ. Μακριά. Η μόνη σειρά που μου άρεσε ήταν το the witcher. Έχει συγγενής μου συνδρομή και ψάχνω περίπου μία ώρα κάθε φορά για να δω κάτι που κατά 99% δεν μου αρέσει. Προσωπικά δεν μου ταιριάζει. Gamepass ναι, Netflix με τίποτα. 

Δεν ειναι κρητηριο η διαρκεια σαφως κ παιζει ρολο η ποιοτητα απλα εννοω εχει πχ 20 μυρια συνδρομητες τι θα παιξουν ; Μην κοιτας την ms που εχει 3πλασια στουντιο τωρα κ μπορει να βγαζει παιχνιδια ολη την ωρα 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, papapontikas είπε

Μόλις φτάσαμε στο ρέζουμε της υπόθεσης. Φίλε ManLag ο κοσμος δε περιστρεφεται γυρω απο εσενα. Ουτε γυρω απο εμενα. Τα αφεντικα του Netflix δε ξυπνανε καθε μερα αναρωτιωμενοι τι θελει να δει ο papapontikas ή ο ManLag.

Αν σου αρεσουν μονο 1 στις 10 σειρες αυτο εχει να κανει με τα προσωπικα σου γουστα. Δε σημαίνει ότι οι υπόλοιπες 9 στις 10 σειρές είναι σκουπίδια. Αν εγώ πάρω την κοπέλα μου σινεμά να δούμε καμία ταινία τύπου expandables 4 ξέρω ότι θα φάω παντόφλα. Από την άλλη βέβαια αυτη δεν έχει κανένα πρόβλημα να κάτσει με τις ώρες να δει το Sex Education (Imdb score 8,3)και το You (IMDb score 7,7) που εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν καθολου.

Δεν υπάρχουν σκουπίδια...αλλά προσωπικά γούστα. Δες το και αλλιώς: Μαλακές είναι στο Netflix να βγάζουν σκουπίδια που δε βλέπει κανείς; Νομίζεις θέλουν να πετάνε λεφτά στο τζάμπα; Η μήπως βγάζουν σειρές που αρέσουν σε ένα ευρύ και ποικοιλομορφο κοινό και εσύ απλά είσαι ο δυσκοίλιος πελάτης που δε του αρέσει τίποτα??? (βασικά οι περισοτερες σειρές του νετφλιξ έχουν καλή βαθμολογία...αλλά αφού δεν αρέσουν σε σένα...ΣΤΗΝ ΠΥΡΑΑΑΑΑΑ)

Καλά νομίζεις με ενδιαφέρει τι θελουν τα αφεντικά του νετφλιξ της μικροσοφτ και της σονυ? Αυτο ειναι το θέμα μας?

Το θέμα μας ειναι οτι τα subscription model σε όλες τις κατηγορίες που υπαρχουν, προσφέρουν quantity over quality. Δεν παίζει διαφορετικό σενάριο, αυτό ειναι κάτι αντικείμενικο και όχι υποκειμενικό. Υποκειμενικό ειναι αν είσαι ευχαριστημένος δίνοντας 5-10 ευρώ το μήνα να έχεις αυτο ακριβώς αυτο το quantity over quality. Μην αρχίσουμε να βάζουμε βαθμολογίες ταινιών του νετφλιξ, θα εκπλαγεις απο το shovelware.

Και φυσικά και θα κάνουν αυτό οι συνδρομητικές για τον απλούστατο λόγο οτι θέλουν να έχουν ποσότητα για να κρατήσουν τον πελάτη.

Anyway εγω εκφράζω την ανησυχία μου για το αγαπημένο μου χόμπι. Γιατί αν γίνει νετφλιξ, θα στεναχωρηθώ πολύ και μαλλον θα πρέπει να μαθω να ψαρεύω.

  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ManLag είπε

Καλά νομίζεις με ενδιαφέρει τι θελουν τα αφεντικά του νετφλιξ της μικροσοφτ και της σονυ? Αυτο ειναι το θέμα μας?

Το θέμα μας ειναι οτι τα subscription model σε όλες τις κατηγορίες που υπαρχουν, προσφέρουν quantity over quality. Δεν παίζει διαφορετικό σενάριο, αυτό ειναι κάτι αντικείμενικο και όχι υποκειμενικό. Υποκειμενικό ειναι αν είσαι ευχαριστημένος δίνοντας 5-10 ευρώ το μήνα να έχεις αυτο ακριβώς αυτο το quantity over quality. Μην αρχίσουμε να βάζουμε βαθμολογίες ταινιών του νετφλιξ, θα εκπλαγεις απο το shovelware.

Και φυσικά και θα κάνουν αυτό οι συνδρομητικές για τον απλούστατο λόγο οτι θέλουν να έχουν ποσότητα για να κρατήσουν τον πελάτη.

Anyway εγω εκφράζω την ανησυχία μου για το αγαπημένο μου χόμπι. Γιατί αν γίνει νετφλιξ, θα στεναχωρηθώ πολύ και μαλλον θα πρέπει να μαθω να ψαρεύω.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Σε παρακαλώ κάτσε στο re-re-re-master 70αρικο του Ghost και Last of Us και στο ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ HD του Mario 64. 

Και άσε εμάς τους ηλίθιους στην ησυχία μας. Καλό βράδυ. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, insomniac01 είπε

Έχεις απόλυτο δίκιο. Σε παρακαλώ κάτσε στο re-re-re-master 70αρικο του Ghost και Last of Us και στο ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ HD του Mario 64. 

Και άσε εμάς τους ηλίθιους στην ησυχία μας. Καλό βράδυ. 

Άλλο ενα στιβαρό επιχείρημα και σεβασμός μιας αντίθετης άποψης απο τη δική μας. Γιατί ξεκάθαρα σας ειπα ηλίθιους!

Επίσης καλό βράδυ αγαπητέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pictorino είπε

 

Αναφέρεις το Netflix και ανησυχώ. Μακριά. Η μόνη σειρά που μου άρεσε ήταν το the witcher. Έχει συγγενής μου συνδρομή και ψάχνω περίπου μία ώρα κάθε φορά για να δω κάτι που κατά 99% δεν μου αρέσει. Προσωπικά δεν μου ταιριάζει. Gamepass ναι, Netflix με τίποτα. 

Το θεμα δεν είναι αν σου αρέσει κατι στο netflix. Και στο gamepass μπορεί να βγει κατι και να μην είναι του γούστου σου. Το θέμα είναι αν το οικονομικό μοντέλο ειναι βιώσιμο για μεγάλες παραγωγές. Και είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...