Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με δίσκο;


Vasilis T 92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω έναν Maxtor M3 Portable USB 3.0 Εξωτερικός HDD 1TB 2.5  γιατί μόλις των συνδέω στον υπολογιστή από των εξωτερικό αποκωδικοποιητη Mpeg-4 που των έχω μόνιμα σύνδεδεμενο καθημερινά για να είναι stand by  για να γράφει καθημερινά προγράμματα από την κεραία. Τεσπα το συνδεσα στον υπολογιστή και Μου βγάζει αρχικά μυνήμα κάτω δεξιά υπάρχει κάποιο προβλήμα με την μονάδα δίσκου σαρωστε τωρα τη μονάδα δίσκου. Σάρωστε τώρα τη μονάδα δίσκου και επιδιορθωστε το.

Δεν του έδωσα σημασία δεν πάτησα τπτ γιατί φοβήθηκα μην τυχών μου σβήσει της εγγραφές και παπαλα μετά.. και άρχισα να μεταφέρω αρχεία από των Maxtor σε έναν άλλο εξωτερικό δίσκο που είχα συνδεμένο στον υπολογιστή  και έτσι όπως μεταφερόταν μια εγγραφή ξαφνικά μηδένισέ και κόλλησε  Μετά δοκίμασα να ξανά περάσω την ίδια εγγραφή στον εσωτερικό δίσκο του υπολογιστή με το ίδιο θλιβερό αποτέλεσμα γιατί συμβαίνει αυτό? Ο δίσκος πάντως έχει 100 της εκατό υγεία και απόδοση που το τσεκαρα τελευταία φορά  με το Hard Disk Sentinel 

IMG_20211204_164736.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε  αλλο καλωδιο να βαλεις στον maxtor.3 σεναρια βλεπω, προβληματικο καλωδιο του δισκου, προβλημα στην θηκη του δισκου, η ο δισκος σε αφηνει.Θυμασαι αν στο ιδιο σημειο σου κολλησε και τις 2 φορες? Δηλαδη στο 62%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δίσκος είναι έτοιμος να φύγει για τον παράδεισο των μαγνητικών μέσων.
Σώσε ό,τι σώζεται.
Αν κολλάει σε ΕΝΑ μόνο αρχείο, σβήσε μόνο αυτό που κολλάει και μετέφερε αλλού τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...