Προς το περιεχόμενο

Poco f3 καθόλου σήμα !!!


ASERTON

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους

Τον Αύγουστο που μας πέρασε αγόρασα από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων το κινητό Poco f3 6/128 . Η σύνδεση μου είναι Cosmote What's up και μένω στην Θεσσαλονίκη. Στην αρχή δεν το διαπίστωσα μέχρι που με είπε ένας φίλος πως με καλούσε και το είχα κλειστό το κινητό. Υπέθεσα ότι έφταιγε η περιοχή . Μετά νόμιζα ότι έφταιγε η Cosmote . Τέλος μια μέρα εκεί που ήμουν στο κέντρο της πόλης είδα ότι ενώ ξαφνικά είχα 5g σήμα πλήρες χάθηκε ξαφνικά στο πουθενά. Τί βάλε βγάλε τη κάρτα SIM τί επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων τί αλλαγή σε 4g ,3g προτιμώμενο σήμα καμία αλλαγή . Έψαξα λίγο στο διαδίκτυο και βρήκα πως το πρόβλημα αυτό είναι συχνό στο εν λόγο κινητό. Η μόνη λύση που διάβασα και λειτουργεί είναι να βάζεις σε λειτουργία πτήσης το κινητό για τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα και μετά να το επαναφέρεις. Αλλά και πάλι μετά από λίγο ξανά χάνει το σήμα. Επικοινώνησα με email το support της Poco δεν έλαβα απάντηση. Στην infoquest μου είπαν δεν υπάρχει κάποια οδηγία από την εταιρεία. Θα πρέπει να στείλω το κινητό μου στην εταιρεία για έλεγχο... Θα ήθελα τις απόψεις σας στο θέμα αυτό . Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα poco υπάρχουν αρκετά προβλήματα που ούτε η ίδια η εταιρεία δεν μπορεί να τα λύσει.

Άλλοι λένε με την επόμενη ενημερωμένη θα φτιαχτούν και άλλοι με κάποια χειροκίνητη αναβάθμιση.

Στο τέλος δεν γίνεται τίποτα από όλα αυτά από την στιγμή που η εταιρεία τα έχει αφήσει στην τύχη τους.

Μπορεί στα χαρακτηριστικά και στην τιμή τους να είναι δελεαστικά αλλά τα συχνά πυκνά προβλήματα και με το λειτουργικό Miui δεν αξίζουν πλέον.

Όλα αυτά που σου λέω δεν είναι αποκλειστικά για το δικό σου πρόβλημα αλλά γενικά.

 

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Velocity91 είπε

Έχω το poco f3 παραγγελία σε early bird, δεν μου έκανε ποτέ θέμα..... Μάλλον κάτι έχει η συσκευή σου..

Και εγώ το ίδιο το έχω από την πρώτη εβδομάδα που κυκλοφόρησε...μια χαρά δεν έχω ποτέ πρόβλημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Velocity91 είπε

Έχω το poco f3 παραγγελία σε early bird, δεν μου έκανε ποτέ θέμα..... Μάλλον κάτι έχει η συσκευή σου..

 

9 ώρες πριν, GeorgeTrzs είπε

Και εγώ το ίδιο το έχω από την πρώτη εβδομάδα που κυκλοφόρησε...μια χαρά δεν έχω ποτέ πρόβλημα...

Ξέχασα να αναφέρω ότι υπάρχουν και μερικές εξαιρέσεις ,όπως καλή ώρα η δική σας.

Βέβαια αυτό θα φανεί στην πορεία.

Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα poco δεν είναι προβληματικά στο μεγαλύτερο μέρος των περιπτώσεων.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με άλλη sim δοκίμασες; 

Κατά προτίμηση άλλου παρόχου.

Αν ψάξεις θα δεις πως πολλοί έχουν θέμα, ανεξαρτήτου συσκευής.

Επεξ/σία από tasvar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ASERTON είπε

Καλησπέρα σε όλους

Τον Αύγουστο που μας πέρασε αγόρασα από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων το κινητό Poco f3 6/128 . Η σύνδεση μου είναι Cosmote What's up και μένω στην Θεσσαλονίκη. Στην αρχή δεν το διαπίστωσα μέχρι που με είπε ένας φίλος πως με καλούσε και το είχα κλειστό το κινητό. Υπέθεσα ότι έφταιγε η περιοχή . Μετά νόμιζα ότι έφταιγε η Cosmote . Τέλος μια μέρα εκεί που ήμουν στο κέντρο της πόλης είδα ότι ενώ ξαφνικά είχα 5g σήμα πλήρες χάθηκε ξαφνικά στο πουθενά. Τί βάλε βγάλε τη κάρτα SIM τί επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων τί αλλαγή σε 4g ,3g προτιμώμενο σήμα καμία αλλαγή . Έψαξα λίγο στο διαδίκτυο και βρήκα πως το πρόβλημα αυτό είναι συχνό στο εν λόγο κινητό. Η μόνη λύση που διάβασα και λειτουργεί είναι να βάζεις σε λειτουργία πτήσης το κινητό για τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα και μετά να το επαναφέρεις. Αλλά και πάλι μετά από λίγο ξανά χάνει το σήμα. Επικοινώνησα με email το support της Poco δεν έλαβα απάντηση. Στην infoquest μου είπαν δεν υπάρχει κάποια οδηγία από την εταιρεία. Θα πρέπει να στείλω το κινητό μου στην εταιρεία για έλεγχο... Θα ήθελα τις απόψεις σας στο θέμα αυτό . Ευχαριστώ

 

Μήπως έχεις παλιά σιμ κομμένη με το μηχάνημα;

Αν ναι τότε χρειάζεσαι νέου τύπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, GATE123 είπε

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι υπάρχουν και μερικές εξαιρέσεις ,όπως καλή ώρα η δική σας.

Βέβαια αυτό θα φανεί στην πορεία.

Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα poco δεν είναι προβληματικά στο μεγαλύτερο μέρος των περιπτώσεων.

Τι μερικές εξαιρέσεις; Θα κάνεις το πιο vfm κινητό σάπιο;

Τόσοι χρήστες το έχουν και λένε τα καλύτερα. Εάν σε ενοχλεί το miui λειτουργικό, άλλαξε την, εάν έχεις τέτοια συσκευή, δεν ξέρω.

Δλδ το πιθανότερο είναι να φταίει η sim, αλλά θα κάνω εικασίες όπως κάνεις και εσυ.

Ας το δει κανένας τεχνικός, να σου πει τι παίζει, στην περίπτωση με νέα  sim πάλι δεν δουλεύει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, zaf_4 είπε

Τι μερικές εξαιρέσεις; Θα κάνεις το πιο vfm κινητό σάπιο;

Τόσοι χρήστες το έχουν και λένε τα καλύτερα. Εάν σε ενοχλεί το miui λειτουργικό, άλλαξε την, εάν έχεις τέτοια συσκευή, δεν ξέρω.

Δλδ το πιθανότερο είναι να φταίει η sim, αλλά θα κάνω εικασίες όπως κάνεις και εσυ.

Ας το δει κανένας τεχνικός, να σου πει τι παίζει, στην περίπτωση με νέα  sim πάλι δεν δουλεύει.

 

Κάνε έναν κόπο και ψάξε λίγο στο Forums να δεις για τα Poco.

Xiaomi έχω/είχα (δες υπογραφή μου) και δεν έχω πρόβλημα με την Miui 

Ένας όμως λόγος που δεν έχω πάρει Poco είναι ότι από την αρχή κάτι δεν μου κολλούσε με τα συγκεκριμένα κινητά.

Εντάξει για τα λεφτά του και για τις δυνατότητες του είναι ότι καλύτερο αλλά μέχρι εκεί.

 

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tasvar είπε

Με άλλη sim δοκίμασες; 

Κατά προτίμηση άλλου παρόχου.

Αν ψάξεις θα δεις πως πολλοί έχουν θέμα, ανεξαρτήτου συσκευής.

Δοκίμασα με φίλου που έχει και αυτός Cosmote . Δεν άλλαξε κάτι 

18 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Μήπως έχεις παλιά σιμ κομμένη με το μηχάνημα;

Αν ναι τότε χρειάζεσαι νέου τύπου.

Δεν είναι κομμένη . Την ίδια sim είχα και στο προηγούμενο κινητό μου (Xiaomi Mi A3)  χωρίς κάποιο πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει τρομερή εντύπωση το πόσο καλή ήταν η Xiaomi στο Redmi Note 4,5,6 και τι χαμός γινόταν εδώ μέσα που όλοι ήταν ευχαριστημένοι και σκίζανε στις πωλήσεις, ενώ τώρα όλη την κράζουν και μάλιστα σε όλα της τα τηλέφωνα. Εγώ θέλω ένα φθηνό android για τιμολόγηση και με τα όσα είδα βλέπω xiaomi και δεν τολμάω να το σκεφτώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, d4mage είπε

Μου κάνει τρομερή εντύπωση το πόσο καλή ήταν η Xiaomi στο Redmi Note 4,5,6 και τι χαμός γινόταν εδώ μέσα που όλοι ήταν ευχαριστημένοι και σκίζανε στις πωλήσεις, ενώ τώρα όλη την κράζουν και μάλιστα σε όλα της τα τηλέφωνα. Εγώ θέλω ένα φθηνό android για τιμολόγηση και με τα όσα είδα βλέπω xiaomi και δεν τολμάω να το σκεφτώ...

Μιλάμε για τα poco και μόνο, όχι για Redmi ή κάποιο άλλο.

Αν είσαι σε δίλημμα μπορείς να κοιτάξεις και κάποιο Realme.

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για αυτό περνώ μόνο σειρά mi ..πιστεύω ότι εκεί βάζουν καλύτερα υλικά στο συνολο

Και ποτέ δεν είχα θέμα σε τουλάχιστον 6 τηλ το τελευταίο 1.5 χρονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...