Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία MacBook Pro 16" M1 Max και παραλαβή του αγίου ποτέ...


Stavrialena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χα ξεχάσει αυτο το θρεντ εν τω μεταξύ. 

Εχω ξεχάσει οτι το παρήγγειλα. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ 
Πηγα στο αιστορμ τους ειπα θελω να ακυρωσω με κοιταξε το σιχαμα ο ασισταντ μανατζερ λεγοντας μου οτι δε παρελαβαν κανένα τέτοιο (εν τω μεταξυ γνωστος μου παρελαβε κανονικά τέλη δεκεμβρη). 

Δε βαριέσαι, Προσποιούμαι οτι δεν έγινε ποτέ. Πάμε για Μ2 η θα ξεπεράσω το ελληνικό κιμπορντ κ θα το παρω απο ευρώπη με ιντερνατιοναλ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/4/2022 στις 7:50 ΜΜ, stavrosv1 είπε

Το χα ξεχάσει αυτο το θρεντ εν τω μεταξύ. 

Εχω ξεχάσει οτι το παρήγγειλα. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ 
Πηγα στο αιστορμ τους ειπα θελω να ακυρωσω με κοιταξε το σιχαμα ο ασισταντ μανατζερ λεγοντας μου οτι δε παρελαβαν κανένα τέτοιο (εν τω μεταξυ γνωστος μου παρελαβε κανονικά τέλη δεκεμβρη). 

Δε βαριέσαι, Προσποιούμαι οτι δεν έγινε ποτέ. Πάμε για Μ2 η θα ξεπεράσω το ελληνικό κιμπορντ κ θα το παρω απο ευρώπη με ιντερνατιοναλ

Σε κοίταξε τουλάχιστον με όμορφο τρόπο? :P

Σου αρέσει/προτιμάς το ελληνικό πληκτρολόγιο?

Πλέον έχουν βάλει τα ελληνικά στο κέντρο, αντί για πάνω δεξία γωνία που ήταν παλιά και δεν ξέρω, εμένα προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου έτσι, οπότε η λύση από εξωτερικό είναι μονόδρομος με τους μπαγλαμάδες του istorm...

Επεξ/σία από bioentre
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bioentre είπε

Σε κοίταξε τουλάχιστον με όμορφο τρόπο? :P

Σου αρέσει/προτιμάς το ελληνικό πληκτρολόγιο?

Πλέον έχουν βάλει τα ελληνικά στο κέντρο, αντί για πάνω δεξία γωνία που ήταν παλιά και δεν ξέρω, εμένα προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου έτσι, οπότε η λύση από εξωτερικό είναι μονόδρομος με τους μπαγλαμάδες του istorm...

Οταν με ειδε, εφυγε προς την αλλη μερια κ μετα ακουσε ακυρωση κ πεταχτηκε. Αχ μεγαλη απελπισια επρεπενα παρω του πλαισιο χριστουγεννα που ξεμεινε ενα βτο ασημι. 

Απλα νιωθω πολυ μλκας οποτε το ακυρωσα για να μου φυγει κ δε ξανα ασχολούμαι. Πρεπει να ερθει απεξω ειναι η μονη λυση αφου η ελλάδα εξυπηρετει τραγικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν όχι ότι δεν είχα καταλάβει τι δούλεμα παίζει στην Ελλάδα από ελληνικές αντιπροσωπείες της Apple αλλά έχω να πω ότι λόγω δουλειάς ήρθα Ισπανία για λίγους μήνες, τις προάλλες παρήγγειλα το 16άρι και μου ήρθε σε δύο εβδομάδες, BTO με αμερικάνικο πληκτρολόγιο. Με ισπανικό πληκτρολόγιο έχει κανονικά ετοιμοπαράδοτα στα καταστήματα. Προσωπικά, μελλοντικά αν δεν έχει κάνει κατάστημα η Apple στην Ελλάδα απλά θα βγαίνω εξωτερικό να το παίρνω (δε μ' αρέσει το πληκτρολόγιο με τα ελληνικά έτσι όπως το 'χουν κάνει ανάκατα έτσι κι αλλιώς). Δεν αξίζει έτσι όπως είναι εδώ τα πράγματα. Επίσης το ίδιο παρατηρώ και με τα κινητά τους. Εδώ πέρα είναι στα καταστήματα όλα τα μοντέλα ετοιμοπαράδοτα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2022 στις 10:34 ΜΜ, bioentre είπε

Σε κοίταξε τουλάχιστον με όμορφο τρόπο? :P

Σου αρέσει/προτιμάς το ελληνικό πληκτρολόγιο?

Πλέον έχουν βάλει τα ελληνικά στο κέντρο, αντί για πάνω δεξία γωνία που ήταν παλιά και δεν ξέρω, εμένα προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου έτσι, οπότε η λύση από εξωτερικό είναι μονόδρομος με τους μπαγλαμάδες του istorm...

Προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2022 στις 12:32 ΠΜ, QuestionMark09 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν όχι ότι δεν είχα καταλάβει τι δούλεμα παίζει στην Ελλάδα από ελληνικές αντιπροσωπείες της Apple αλλά έχω να πω ότι λόγω δουλειάς ήρθα Ισπανία για λίγους μήνες, τις προάλλες παρήγγειλα το 16άρι και μου ήρθε σε δύο εβδομάδες, BTO με αμερικάνικο πληκτρολόγιο. Με ισπανικό πληκτρολόγιο έχει κανονικά ετοιμοπαράδοτα στα καταστήματα. Προσωπικά, μελλοντικά αν δεν έχει κάνει κατάστημα η Apple στην Ελλάδα απλά θα βγαίνω εξωτερικό να το παίρνω (δε μ' αρέσει το πληκτρολόγιο με τα ελληνικά έτσι όπως το 'χουν κάνει ανάκατα έτσι κι αλλιώς). Δεν αξίζει έτσι όπως είναι εδώ τα πράγματα. Επίσης το ίδιο παρατηρώ και με τα κινητά τους. Εδώ πέρα είναι στα καταστήματα όλα τα μοντέλα ετοιμοπαράδοτα...

Και εγω αυτο θα κανω σε εναμιση 2 χρονια που θα βγει το επομενο. Θα πεταχτω εξω να το παρω. 

Τελος με τα σουργελα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες, το πηρα μόλις. Απο γερμανία θα ερθει ιουλιο ενας φιλος οποτε θα το φερει μαζί οταν παραδωθει αρχες ιούλη με μέσα. 

Κρίμα που δε σας άκουσα τοσο καιρο είμαι μέγα κοροιδο το ξερω. 

Τελείωσα με την ελλάδα. Σας ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια. 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

Λοιπον παιδες, το πηρα μόλις. Απο γερμανία θα ερθει ιουλιο ενας φιλος οποτε θα το φερει μαζί οταν παραδωθει αρχες ιούλη με μέσα. 

Κρίμα που δε σας άκουσα τοσο καιρο είμαι μέγα κοροιδο το ξερω. 

Τελείωσα με την ελλάδα. Σας ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια. 

 

2 μήνες αναμονή, θα το έπαιρνες από εδώ 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, M A T R I X είπε

2 μήνες αναμονή, θα το έπαιρνες από εδώ 😂

δε δινω φραγκο σε Έλληνα ξανά. Τουλαχιστον τωρα θα ναι οντως 2 μηνες και οχι 7 χωρις καμια ενημερωση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2022 στις 9:57 ΠΜ, M A T R I X είπε

2 μήνες αναμονή, θα το έπαιρνες από εδώ 😂

Είχε παραγγείλει από εδώ αλλά περίμενε 7 μήνες.

Στις 18/5/2022 στις 9:09 ΜΜ, stavrosv1 είπε

δε δινω φραγκο σε Έλληνα ξανά. Τουλαχιστον τωρα θα ναι οντως 2 μηνες και οχι 7 χωρις καμια ενημερωση

Και σε μένα προέκυψε μια ευκαιρία για δουλειά εξωτερικό, οπότε το βλέπω να τους το αφήνω 7 μήνες ακόμα αποθήκη...

έτσι μπας και βάλουν μυαλό στο ιστορμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bioentre είπε

Είχε παραγγείλει από εδώ αλλά περίμενε 7 μήνες.

Και σε μένα προέκυψε μια ευκαιρία για δουλειά εξωτερικό, οπότε το βλέπω να τους το αφήνω 7 μήνες ακόμα αποθήκη...

έτσι μπας και βάλουν μυαλό στο ιστορμ

Εν τω μεταξυ πηρα ενα αιπαντ 9ης γενιάς λογω ψηφιακης μεριμνας, ΟΥΤΕ ΠΑΤΗΣΑ ΑΙΣΤΟΡΜ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα κι απο μένα. Να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου και να πάρω και τη σουμβουλή σας.

Χρειάζομαι ενα mac για δουλέια μέσα στους επόμενους 1-2 μήνες. Χωρίς να ξέρω τι παίζει με τις αντιπροσωπείες και τα αποθέματα, παρήγγειλα το βασικό m1 pro 16' απο το πλαίσιο. Αφού πρώτα επικοινωνώ πριν προχωρήσω στην αγορά μου λένε "30 μέρες το πολύ" και αφού πληρώνω με παίρνουν 3-4 μέρα μετά απο τα κεντρικά και μου λένε "αισίως 2 μήνες και ίσως 4". Τότε δεν απάντησα αλλά μια βδομάδα μετά λέω αν όντως κάτσω να περιμένω θα είμαι μεγάλος λ@κ@μ@ς. Οπότε έφυγε ακύρωση, τώρα παίζει το παιχνίδι του τρέχα κυνήγα τους να σου γυρίσουν τα λεφτά.

 Θέλω να το περάσω με τιμολόγιο, οπότε απο που θα μπορούσα να βρω αν όχι άμεσα διαθέσιμο, να έρθει έστω σύντομα. 
Είδα μερικές σελίδες πίσω ότι δώσατε αυτο το link: https://i-system.gr/el/apple/mac-computers/macbook-pro-16/isq-3592-apple-macbook-pro-16-m1-pro-chip-10-core-cpu-16-core-gpu-16gb-512gb-space-grey-ie-bto.html
Τι είναι το BTO; 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, jokercell είπε

Καλησπέρα κι απο μένα. Να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου και να πάρω και τη σουμβουλή σας.

Χρειάζομαι ενα mac για δουλέια μέσα στους επόμενους 1-2 μήνες. Χωρίς να ξέρω τι παίζει με τις αντιπροσωπείες και τα αποθέματα, παρήγγειλα το βασικό m1 pro 16' απο το πλαίσιο. Αφού πρώτα επικοινωνώ πριν προχωρήσω στην αγορά μου λένε "30 μέρες το πολύ" και αφού πληρώνω με παίρνουν 3-4 μέρα μετά απο τα κεντρικά και μου λένε "αισίως 2 μήνες και ίσως 4". Τότε δεν απάντησα αλλά μια βδομάδα μετά λέω αν όντως κάτσω να περιμένω θα είμαι μεγάλος λ@κ@μ@ς. Οπότε έφυγε ακύρωση, τώρα παίζει το παιχνίδι του τρέχα κυνήγα τους να σου γυρίσουν τα λεφτά.

 Θέλω να το περάσω με τιμολόγιο, οπότε απο που θα μπορούσα να βρω αν όχι άμεσα διαθέσιμο, να έρθει έστω σύντομα. 
Είδα μερικές σελίδες πίσω ότι δώσατε αυτο το link: https://i-system.gr/el/apple/mac-computers/macbook-pro-16/isq-3592-apple-macbook-pro-16-m1-pro-chip-10-core-cpu-16-core-gpu-16gb-512gb-space-grey-ie-bto.html
Τι είναι το BTO; 

Ευχαριστώ

Καλησπέρα

επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ (όχι για macbook αλλά για το mac studio) την μικρότερη αναμονή και που περνάνε το ΦΠΑ αμέσως μου την έδωσε το

https://e-mac.eu

όταν λέμε μικρότερη αναμονή γύρω στις 12-15 εβδομάδες όταν εδώ μου λένε πάνω από 18-20

το BTO (build to order) είναι ότι διαμορφώνεις εσύ ποια χαρακτηριστικά θέλεις παραπάνω με βάση το αρχικό μοντέλο. Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να περιμένεις ακόμη περισσότερο ή να βρεθείς προ εκπλήξεως και να το έχουν ετοιμοπαράδοτο επειδή κάποιος το ακύρωσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@liospi Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Προσωπικά θα με ενδιέφερε η άμεση αγορά και δεν θέλω συγκεκριμένη υλοποίηση, η βασική των 16' είναι στα μέτρα μου.

Άρα το προιόν που έχει άμεσα διαθέσιμο το isystem ειναι bto γιατί έχει international keyboard οπότε ήθελε ειδική παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...