Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία MacBook Pro 16" M1 Max και παραλαβή του αγίου ποτέ...


Stavrialena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, iCyd είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Silver ε? Οσο δεν μου άρεσε στην αρχή , τώρα όλο και περισσότερο σκέφτομαι να παω σε silver.

Να παρω και εδώ τηλέφωνο? 😅

Δεν καίγομαι για να είμαι ειλικρινής αλλά δεν θέλω να παραλάβω και το Φεβρουάριο. Δηλαδή ένα μήνα υπομονής τον έχω 😄

Δεν θα στο πρότεινα να πάρεις τηλ, έχω πραγματοποιήσει προπαραγγελία πόσες μέρες προπληρωμένα και δεν έχουν απάντηση κάθε 10 μέρες που τους τηλεφωνώ, πόσο μάλλον για έναν "εν δυνάμει" αγοραστή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Stavrialena είπε

Δεν θα στο πρότεινα να πάρεις τηλ, έχω πραγματοποιήσει προπαραγγελία πόσες μέρες προπληρωμένα και δεν έχουν απάντηση κάθε 10 μέρες που τους τηλεφωνώ, πόσο μάλλον για έναν "εν δυνάμει" αγοραστή.

Μιας και το παρακολουθείς αρκετό καιρό το θέμα, έπεσε στην αντιληψή σου απο πότε υπάρχει το 8-16 μέρες στη δική σου παραγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει από τότε που το προπαρήγγειλα.... 2 μήνες xD και ακόμα δεν το έχουν αλλάξει. Μόνο στα τηλέφωνα μου λένε ότι δεν γνωρίζει κανείς τί και πώς. Συγκεκριμένα ακόμα και στα αρχεία τους στο πληροφοριακό τους σύστημα το πεδίο "προβλεπόμενη ημερομηνία παραλαβής" είναι Κ Ε Ν Ο. 

Καλά θα πάει αυτό Vol 9000

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Stavrialena είπε

Υπάρχει από τότε που το προπαρήγγειλα.... 2 μήνες xD και ακόμα δεν το έχουν αλλάξει. Μόνο στα τηλέφωνα μου λένε ότι δεν γνωρίζει κανείς τί και πώς. Συγκεκριμένα ακόμα και στα αρχεία τους στο πληροφοριακό τους σύστημα το πεδίο "προβλεπόμενη ημερομηνία παραλαβής" είναι Κ Ε Ν Ο. 

Καλά θα πάει αυτό Vol 9000

Άρα δεν ισχύει σε καμία περίπτωση το "8-16 μέρες" και η κοπέλα στο τηλέφωνο το είπε γιατί αυτό δίνει το σύστημα και σε αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, iCyd είπε

Άρα δεν ισχύει σε καμία περίπτωση το "8-16 μέρες" και η κοπέλα στο τηλέφωνο το είπε γιατί αυτό δίνει το σύστημα και σε αυτή.

Σίγουρα για την προμηθευτική της Apple δεν ισχύει. Εκτός και αν από σήμερα έχει αλλάξει κάτι. Τελειωτική ημερομηνία που μας έδωσαν όταν το παραγγείλαμε σε mail ήταν το ακόλουθο:2039760579_Screenshot2021-12-20at14_58_39.jpg.1006397fdb262fa5bfaa96175d3129f8.jpg

Και μετά σε random ημέρα 7 Δεκεμβρίου μας ήρθε το εξής ό,τι νάναι email. (χωρίς κάποια ιδιαίτερη δομή)
870622163_photo_2021-12-2015_10_23.jpeg.114a267be2865db9675cbc341ba62bee.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

14 λεπτά πριν, Stavrialena είπε

Σίγουρα για την προμηθευτική της Apple δεν ισχύει. Εκτός και αν από σήμερα έχει αλλάξει κάτι. Τελειωτική ημερομηνία που μας έδωσαν όταν το παραγγείλαμε σε mail ήταν το ακόλουθο:2039760579_Screenshot2021-12-20at14_58_39.jpg.1006397fdb262fa5bfaa96175d3129f8.jpg

Και μετά σε random ημέρα 7 Δεκεμβρίου μας ήρθε το εξής ό,τι νάναι email. (χωρίς κάποια ιδιαίτερη δομή)
870622163_photo_2021-12-2015_10_23.jpeg.114a267be2865db9675cbc341ba62bee.jpeg

 

 

 

Γενικά σαν ΒΤΟ ότι αργούν είναι γνωστό. Τωρα γενικά υπάρχει έλλειψη παντού οπότε δεν το βλεπω το 2021 θεωρώντας το δεδομένο πια.  Δεν ξέρω τι να κάνω, ειλικρινά.

Επεξ/σία από iCyd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα με το istorm και αυτά που γράφονται περιμένατε να το πάρετε φέτος?

Πάντως ίσως έχουν κάποιες παραλαβές προς τέλος του έτους, πέρσυ είχαν τέλος του έτους σε bto, αν και το βλέπω να πηγαίνει για του χρόνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bioentre είπε

Πέρα από την πλάκα με το istorm και αυτά που γράφονται περιμένατε να το πάρετε φέτος?

Πάντως ίσως έχουν κάποιες παραλαβές προς τέλος του έτους, πέρσυ είχαν τέλος του έτους σε bto, αν και το βλέπω να πηγαίνει για του χρόνου

Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι οι παραδόσεις(δυστυχώς) θα ξεκινήσουν τον επόμενο χρόνο. 🤐

Το ερώτημα είναι θα είναι Ιανουάριος, Φεβρουάριος ή Μάρτιος; Ελπίζω να είναι μέσα Ιανουαρίου, αν και χλωμό το βλέπω. Από όσα διάβασα για τις ελλείψεις τσιπ και τις καθυστερήσεις της Apple στο διαδίκτυο, μιλάμε για τέλος Φεβρουαρίου. 😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, -Seraphim- είπε

Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι οι παραδόσεις(δυστυχώς) θα ξεκινήσουν τον επόμενο χρόνο. 🤐

Το ερώτημα είναι θα είναι Ιανουάριος, Φεβρουάριος ή Μάρτιος; Ελπίζω να είναι μέσα Ιανουαρίου, αν και χλωμό το βλέπω. Από όσα διάβασα για τις ελλείψεις τσιπ και τις καθυστερήσεις της Apple στο διαδίκτυο, μιλάμε για τέλος Φεβρουαρίου. 😵

Πιστεύω τέλος Ιανουαρίου, αρχές Φεβρουαρίου θα έρθουν. Εγώ εκεί το περιμένω, αν και θα τους ρίξω έτσι κανά μήνα αναμονή να το έχουν στην απόθηκη και να με παρακαλάνε να το εξοφλήσω το υπόλοιπο για να στρώσουν λίγο εκεί μέσα που το έχουν καβαλήσει κανονικότητα, ενώ είναι απλά ένα κουριερ και μάλιστα από τα χειρότερα (ACS)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω καλά νέα :)

25 Οκτώβρη έκανα παραγγελία ένα M1 Max/32GB/1TB με US πληκτρολόγιο και μόλις ενημερώθηκα ότι η iSystem το έφερε.

Προσωπικά αποφάσισα να πάω με M1 Pro λόγω μεγαλύτερης απόδοσης στην μπαταρία μιας και δε με ενδιαφέρει η απόδοση σε GPU.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Cue είπε

Σας έχω καλά νέα :)

25 Οκτώβρη έκανα παραγγελία ένα M1 Max/32GB/1TB με US πληκτρολόγιο και μόλις ενημερώθηκα ότι η iSystem το έφερε.

Προσωπικά αποφάσισα να πάω με M1 Pro λόγω μεγαλύτερης απόδοσης στην μπαταρία μιας και δε με ενδιαφέρει η απόδοση σε GPU.

Επιτέλους καλά νέα.

Παρόλο που οι περισσότεροι από εμάς εδώ παραγγείλαμε τη max έκδοση που έχει μεγαλύτερες καθυστερήσεις. Λες τελικά να έρθουν πριν την πρωτοχρονιά; 😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Cue είπε

Στο M1 Max αναφέρομαι.

Είπες στο τέλος ότι πήγες με το Pro γι' αυτό.

Καλύτερα, γιατί παραγγείλαμε ακριβώς την ίδια συσκευή, ακριβώς την ίδια μέρα. Είσαι τυχερός φίλε. Ελπίζω και το δικό μου να είναι ένα από αυτά. 😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως παίζει να ήρθε τώρα το δικό σου λόγω US keyboard; Με τη λογική ότι μου φαίνεται λογικό να δίνει προτεραιότητα σε πωλήσεις Αμερικής κατά τον υπολογισμό του πόσα θα κάνει build.

Για να δούμε... εγώ έριξα παραγγελία στις 20 Οκτωβρίου (ελπίζω ότι πέρασε day 1 όταν έγινε release). Μήπως δούμε φως τις επόμενες ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...