Προς το περιεχόμενο

Τη δική της φορητή πλατφόρμα PC Gaming με την ονομασία Snapdragon G3x Gen 1 παρουσίασε η Qualcomm


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη, εφόσον το τσιπ μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλους OEM για συσκευές ανάλογες του steam deck. 

Για αυτούς που λένε ότι έκαναν βλακεία, μάλλον δεν ξέρετε ότι υπάρχει αρκετά στιβαρό κοινό για τέτοιες φορητές συσκευές (όχι κινητό + BT χειριστήριο), ιδίως Κίνα και Α. Ασία. 
Τελευταία άρχισε να έρχεται και δυτικά με anbernic-powkiddy-retroid στα μεσαία/φτηνά και GPD στα ακριβότερα που πωλούνται κυρίως ως retro gaming φορητές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, spectaculator είπε

Και το PS4 έχει το Orbis OS που είναι fork του FreeBSD! Λες να μην είναι της Sony;

Αναφέρετε π συνάδελφος στο ότι ο τίτλος μιλάει για PC gaming ενώ το άρθρο μιλάει για Android.

Ως PC gaming όλη η αγορά αναφέρεται στο windows x86 pc gaming που έρχεται με προίκα συγκεκριμένα παιχνίδια. Καμία σχέση με τις android εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μια χαρα μου φαινεται. Το android εχει εξελιχθει αρκετα πλεον, τωρα τελευταια εχει βγει και emulator για ps2. Αγοραζεις μια τετοια συσκευη και ειναι σα να εχεις 10 κονσολες σε μια. Ακομα και Nintendo Switch σε λιγο καιρο. Εχει και μπαταρια τελος. 

Να χρησιμοποιω το κινητο μου ως παιχνιδομηχανη και σε 2 ωρες να τελειωνει ολη η μπαταρια, δε το βρισκω και πολυ λογικο.

Ισως να το τιμησω, αν και θα προτιμουσα μεγαλυτερη οθονη. Ελπιζω να υπαρχει επιλογη για να μειωνεις τα Hz στα 60, καθως θα το χρησιμοποιω κατα 95% σε emulators. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήθελα να πάω σε φορητό gaming θα κοιτούσαν τη λύση της Valve. Εκεινο είναι κανονικό pc, με αξιοπρεπή χαρακτηριστικά και καλουτσικη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, freegr είπε

PSP μου θυμίζει πολύ αλλά νομίζω ότι πλέον έχουν εγκαταλειφθεί από τους gamers τέτοιες κονσόλες 

Μια χαρα κοινοτητα υπαρχει https://www.reddit.com/r/EmulationOnAndroid/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/12/2021 στις 2:42 ΠΜ, dstilio είπε

Αναφέρετε π συνάδελφος στο ότι ο τίτλος μιλάει για PC gaming ενώ το άρθρο μιλάει για Android.

Ως PC gaming όλη η αγορά αναφέρεται στο windows x86 pc gaming που έρχεται με προίκα συγκεκριμένα παιχνίδια. Καμία σχέση με τις android εφαρμογές.

Αυτές οι διαχωριστικές γραμμές ανήκουν στο παρελθόν.

Ειδικά σήμερα που η Microsoft φέρνει τις android εφαρμογές στα Windows.

Κι έσκασε και μια βομβούλα σήμερα.

https://www.theverge.com/2021/12/9/22827037/google-android-games-windows-pc-google-play-games

Κι αυτό τι είναι; Δεν θα είναι pc gaming;

 

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...