Προς το περιεχόμενο

Sonic the Hedgehog 2 (2022)


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/4/2022 στις 10:50 ΜΜ, privateer είπε

Sonic the Hedgehog 2 opens to $71 million at the domestic box office, biggest opening weekend ever for a video game movie

https://deadline.com/2022/04/sonic-the-hedgehog-2-ambulance-weekend-box-office-2-1234997180/

 

nodding-yes.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό. Καλύτερο σε όλα σε σχέση με το πρώτο. 

Η κόρη μου και εμείς το απολαύσαμε από αρχή μέχρι τέλος. 

Ο Knuckles κλέβει την παράσταση. 

Τώρα η μικρή με ρωτάει πότε θα το ξαναδούμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία πραγματικά εξαιρετική. Απλά εγώ θα αναφερθώ στην μεταγλώττιση. Πως είναι δυνατόν να επέλεξαν την συγκεκριμένη φωνή για τον... Αυγένιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/4/2022 στις 3:55 ΜΜ, Πανος999 είπε

Που το ειδατε μεταγλωτισμενο?Σινεμα??Εγω το ειδα με την κορη μου κ εκανα μεταφραση!!Το λάτρεψε!!

Σινεμά ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολυ περισσότερο απ'οσο περίμενα. Είχε πολλά θετικά στοιχεία που μου έβγαλε πολύ το στοιχείο του παιχνιδιού σε σχέση με την πρώτη ταινία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχάριστο σαν το πρώτο, ειδικά όταν βασίζεται σε ένα game με μηδαμινό σενάριο. Από τις μετρημένες στα δάχτυλα και άμα ταινίες βασισμένες σε games που βλέπονται ευχάριστα. :)

Δεν μου αρέσουν οι φωνές του Sonic και του Knucles, αλλα αυτό είναι τελείως προσωπικό γούστο. Το αστείο είναι ότι παίζει να είναι οι καλύτερες ταινίες βασισμένες σε game και αυτό είναι τραγικό. Ας ελπίσουμε όλα αυτά τα adaptions που έρχονται να είναι επίσης καλά, χλομό, αλλα ποτε δεν ξέρεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2022 στις 6:53 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ευχάριστο σαν το πρώτο, ειδικά όταν βασίζεται σε ένα game με μηδαμινό σενάριο. Από τις μετρημένες στα δάχτυλα και άμα ταινίες βασισμένες σε games που βλέπονται ευχάριστα. :)

Δεν μου αρέσουν οι φωνές του Sonic και του Knucles, αλλα αυτό είναι τελείως προσωπικό γούστο. Το αστείο είναι ότι παίζει να είναι οι καλύτερες ταινίες βασισμένες σε game και αυτό είναι τραγικό. Ας ελπίσουμε όλα αυτά τα adaptions που έρχονται να είναι επίσης καλά, χλομό, αλλα ποτε δεν ξέρεις.

 

Επειδή είδα την ταινία στα Αγγλικά, οι φωνές τους ήταν εντάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Ευχάριστο σαν το πρώτο, ειδικά όταν βασίζεται σε ένα game με μηδαμινό σενάριο.

υπαρχει τεραστιο lore πισω απο τα παιχνιδια, μεσα απο τα καρτουνς και μια απο τα μεγαλυτερες σε διαρκεια κομικ σειρες. οι σεναριογραφοι σιγουρα αντλησαν ιδεες απο εκει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pureeeeeeeee Epicnessssssss. Ο αγαπημενος μας σκαντζοχοιρος απο τα παιδικα μας χρονια ξανα χτυπα αυτη τη φορα με ακομα μεγαλυτερες δοσεις χιουμορ και αδρεναλινης. Την πρωτη ταινια την εχω δει 3 φορες και ανετα την ξανα βλεπω το ιδιο ακριβως θα συμβει και με αυτη. Ο Jim Carrey στο ρολο του κακου δινει ρεστα για ακομα μια φορα παρεα ομως με τον κοκκινο Knuckles που δινει ατελειωτο πονο αλλα ευτυχως ο Sonic εχει συντροφια την πορτοκαλι Tails την αλεπουδιτσα με τα 2 ελικοπτερακια που ειδαμε στο τελος της πρωτης ταινιας. Εξαιρετικα τα εφε ο Sonic και η Tails 2 αξιαγαπητα πλασματακια που θα περασουν απο πολλες περιπετειες. Στα των ανθρωπων περα απο Jim Carrey το υπολοιπο cast κανει τη δουλεια του αξιοπρεπως. Μια φανταστικη ταινια που θα αγαπησουν τα παιδια ακομα και ας μην ξερουν τον Sonic και που θα κανει του ανω των 30 να νοσταλγισουν τα παιδικα τους χρονια. Εχει και σκηνη μετα το τελος οποτε παμε φουλ για Shadow Hedgehog με την τριτη ταινια ελπιζω να ειναι ιδιος σκηνοθετης οπως στις πρωτες 2 μιας και εχει κανει το καλυτερο που θα μπορουσε στην αποδοση του sonic και στο ολο lore. 7.6/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...