Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Δωρεάν διπλασιασμός ταχύτητας σταθερού Internet στα πλαίσια επιθετικής επέκτασης του δικτύου FTTH


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Μαζί σου αλλά για εμάς που έχουμε 100 και δεν υπάρχει υποστήριξη για 200 μας φάγανε στο ψαχνό. Απλούστατα γιατί κάποιος που πληρώνει τώρα 50 δίνει λιγότερα απο εμένα και "αύριο" θα έχει ίδια ταχύτητα με εμένα.

άρα τι; να μη χαρεί αυτός ε; να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα; 

Και γω στη δουλειά μου πριν 2 εβδομάδες έκανα 3 100άρες upgrade στα 200 😕 

That's life man.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lost2 είπε

18 ευρώ 500άρα γραμμή δικός μου Γερμανία και ΄6 μήνες του την είχαν 1.000άρα δώρο , τι να λέμε.....

Αφορά σύνδεση cable βέβαια αυτό που λες και όχι FTTH, είναι τεράστια η διαφορά. Πάντως 250άρα από Telekom παίζει και κάτω από 30 Ευρώ με διάφορες προσφορές (είτε FTTH είτε VDSL) και μαζί με βασικό πακέτο τηλεόρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Θεωρητικά υποτίθεται μέχρι 300m ("καλωδιακή" απόσταση) για 300Mbps συγχρονισμό, με την προϋπόθεση ότι είναι μια χαρά ο χαλκός από την καμπίνα μέχρι και το σπίτι. Πρακτικά είναι ψιλο άγνωστο γιατί δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση είναι το ζεύγος χαλκού του καθενός.

Αρχικά πάντως θα πρέπει να σου βγάζει επιλογή για 200αρα το tool διαθεσιμότητας της Cosmote (ή των άλλων παρόχων).

οπότε εμένα που τώρα δε μου βγάζει, πάπαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, BaggsR said:

28 ευρώ το μήνα δίνεις? Γιατί δε βλέπω/καταλαβαίνω στο site την διαφορά με τα άλλα προγράμματα τα 200αρια που προσφέρουν στα 55 ευρώ.

28€/μήνα βγαίνει με συμβόλαιο 18 μηνών. 55€ αν δεν θες συμβόλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε

Μέχρι 700 μέτρα από καφαο φουλ 50.. όσο ανεβαίνεις σε μέτρα πέφτει και ο τελικός συγχρονισμός. Πχ σε εμενα που είμαι 1080 μέτρα από καφαο στην 50αρα κλειδώνω μάξιμουμ στα 29Mbps

πως βρίσκουμε πόσα μέτρα απέχουμε εκτός από το να πάρουμε μεζούρα και να βγουμε στους δρόμους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, giokspy είπε

Έχω ήδη vdsl. Εν το μεταξύ μου έκαναν πολύ καλή προσφορά να επιστρέψω ξανά στη cosmote με 120 δωροεπιταγη Γερμανού και 2 πάγια δώρο ( 47€). Ξέρει κανείς πόσο πληρώνεις πέναλτυ αν διακόψεις τη Vodafone μετά από 2 μέρες ενεργοποίησης (στο συμβόλαιο νομίζω λέει 192€ τον πρώτο μήνα. Είναι τόσα πολλά?? )Τους είπα εν το μεταξύ για το διπλασιασμό αλλά δεν ήξεραν τιποτα

Ναι είναι πολλά δυστυχώς,όσο περνάει ο καιρός πέφτει και η τιμή του πέναλτυ,στην αρχή είναι τσουχτερό.Εάν ισχύει η προσφορά ακόμα του ΟΤΕ δεν χάνεις κάτι να τους το πεις πάντα φυσικά αν είσαι στις δύο μέρες όπως λες.Σε πολλές περιπτώσεις πληρώνουν τα πρόστιμα οι εταιρίες για να σε πάρουν πελάτη εάν είναι ημερών το συμβόλαιο.Η ΕΕΤΤ (αρμόδια αρχή) έχει ένα χρονικό περιθώριο 7-10 ημερών από την υπογραφή του συμβολαίου για την καταχώρηση της γραμμής σου στον νέο πάροχο άσχετα αν εσύ ήδη εκπέμπεις με Vodafone.Αν είχες Wind θα ήταν σίγουρο ότι θα σου έκαναν τη χάρη γιατί ψάχνουν τους πελάτες με το τουφέκι,ο ΟΤΕ η αλήθεια είναι ότι το παίζει πιο σκληρός αλλά δεν έχεις κάτι να χάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Προς κινητά από το σταθερό εννοεί μάλλον.

 

Το σταθερο γιατι να μην εχει σημα, μια χαρα μιλαμε προς ολα τα δικτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Thresh είπε

Η 50αρα θα πέσει στα χρήματα της 24αρας, η 100αρα στα χρήματα της 50αρας κι η 200αρα στα χρήματα της 100αρας και στην τωρινή τιμής της 200αρας λογικά θα ανακοινωθεί σε κάποια φάση μεγαλύτερο πακέτο για FTTH.

Η "δωρεάν αναβάθμιση" δεν πρόκειται να επηρεάσει μόνο υφιστάμενους πελάτες αλλά και νέους μέσω της μειωσης τιμών.


 

Για αυτο μου ηρθε προχθες νεα προσφορα με 40.90 για 50αρα vdsl + ote tv cinema pack για 2 χρονια. Καλα που δεν την εκανα ολα βγαζουν νοημα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Thresh είπε

Τότε έγινε λάθος μέτρηση, χωρίς 35b profile δεν μπορεί να πιάσει κάποιος 200αρα.

Εγώ πως μπορώ να ξερω αν πιανω 200αρα; το router μου έχει επιλογή μόνο για vdsl2 κ 17a. (εχω 50ρα). Εαν τους παρω τηλέφωνο θα μπορούν να μου απαντησουν αν μπορω να παω δυνητικά σε 35b? Η πρεπει να έρθει τεχνικός σπίτι μου για το ελεγξει;

4 ώρες πριν, phanispal είπε

Σήμα στο κινητό όμως δεν έχεις, αλλά σιγά τα ωά.

Γιατί έχει fastpath?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TaxiarhisGR είπε

Παμε λιγο τωρα που πηγα σε 50αρα και πιανω 54 να δουμε τι θα γινει με την 100.

Και εγώ πληρώνω 200/200 αλλά βγάζει αυτά 

6DAC9937-2220-4C69-8CC5-4D221687EBDE.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vasilius είπε

άρα τι; να μη χαρεί αυτός ε; να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα; 

Και γω στη δουλειά μου πριν 2 εβδομάδες έκανα 3 100άρες upgrade στα 200 😕 

That's life man.

Είδες να λέω κάτι για κατσίκες ρε φίλε; Ότι μας πιάσανε κότσο είπα δεν ανέφερα πουθενά να μην αναβαθμιστεί ο διπλανός μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...